AKCJA

epodr

agmar-flyer-v2

Program „Szklanka mleka” w roku szkolnym 2016/2017

Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Wśród produktów oferowanych uczniom w ramach programu znajdują się: mleko bez dodatków smakowych, mleko o smaku czekoladowym, waniliowym oraz pitne jogurty brzoskwiniowe i truskawkowe. Mleko i produkty mleczne dostarczane są w kartonikach ze słomkami o pojemności 0,25l.

Ilość produktów dotowanych przysługująca dziecku to:

kartonik mleka (mleko smakowe lub naturalne) albo kartonik jogurtu smakowego jako jedna porcja otrzymywana przez ucznia trzy razy w tygodniu.

Ww. produkty przysługują wszystkim dzieciom uczęszczającym do szkoły

w klasach 0-6 trzy razy w tygodniu w okresie od 1 października do 31 maja.

Ceny mleka i przetworów mlecznych obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017:

Mleko naturalne (bez dodatków smakowych) jest bezpłatne.

Mleko smakowe (czekoladowe lub waniliowe) - 0,21 zł, - za kartonik o pojemności 0,25l

Jogurt smakowy BiFI 0,34 zł, - za kartonik o pojemności 0,25l.

Koszt mleka smakowego dla dziecka w całym roku szkolnym (95 dni x 0,21 zł)

to 19,95 zł,-

Koszt jogurtu smakowego dla dziecka w całym roku szkolnym (95 dni x 0,34 zł)

to  32,30 zł,-

KOORDYNATOR AKCJI : Katarzyna Szczepaniak

Dostawcą mleka w naszej szkole jest firma AGMAR http://agmar.waw.pl/

AGMAR

W programie „Szklanka mleka” uczestniczymy już 11. rok!!!

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Program „Szklanka Mleka” jest finansowany z trzech źródeł:

W Polsce od czasu akcesji do UE program „Szklanka Mleka” cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Znaczący wzrost zainteresowania programem wśród placówek oświatowych nastąpił po uruchomieniu (na wzór innych krajów UE takich jak, np. Szwecja, Finlandia, Wielka Brytania czy Węgry) dodatkowych środków finansowych, mających na celu dalsze obniżenie cen mleka i przetworów mlecznych płaconych przez uczniów w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

Od roku szkolnego 2007/2008 Polska jest liderem wśród krajów UE w realizacji programu "Szklanka mleka". Ilość mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do placówek oświatowych i kwota środków finansowych pozyskiwanych z UE przez Polskę jest większa niż w krajach starej Unii, w których program jest realizowany od ponad 20 lat, takich jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja i Finlandia.

W ramach programu dzieci i uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty”.

Od początku realizacji programu „Szklanka mleka” dzieci uczęszczające do szkół i przedszkoli spożyły ponad miliard szklanek mleka.

REKRUTACJA 2017/2018

szkola