• * WITAMY NA NASZEJ STRONIE * W NOWEJ ODSŁONIE *

• Rok 2019 to czas wielu jubileuszy większych i mniejszych. Dla Szkoły 109 w Zerzeniu to rok świętowania 30-lecia nadania imienia -BATALIONÓW CHŁOPSKICH.
      • Obchody przewidziano na 2 dni. W czwartek 8 maja o godzinie 13.00 zaplanowano uroczystą akademię pt. „ DZISIAJ Z CZCIĄ TU STAJEMY…”z udziałem wielu znakomitych gości i przyjaciół szkoły.

Natomiast sobota 11 maja godz. 10.00-14.00 to czas na majówkę pod hasłem „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.
        Niech te szkolne wydarzenia będą okazją i zachętą do wspólnego świętowania całej społeczności lokalnej, jak to na ogół bywa. Atrakcji na pewno nie zabraknie, choć będą też chwile zadumy.

Słoneczna 109-tka serdecznie zaprasza.
        Do zobaczenia!!!
      • ŚWIETLICA
      • BIBLIOTEKA
      • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
        Wisława Szymborska
      • STOŁÓWKA
  • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Uprzejmie informuję, że uczniowie klas ósmych zakończyli obowiązkowe egzaminy. Dodam, że egzaminy przebiegły bez zakłóceń i według procedur CKE. Mam nadzieję, że wyniki egzaminów będą odpowiadały oczekiwaniom Uczniów i ich Rodziców, a także otworzą możliwość realizacji dalszych planów edukacyjnych.

Przypominam, że zgodnie z Rozporządzeniem ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego, wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia 2019 roku.

Jednocześnie informuję, że akcja strajkowa nie została odwołana bądź zawieszona. Ze względu na wyjątkową sytuację  - również w okresie poświątecznym -  bardzo proszę o śledzenie wiadomości w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły,  na których będą zamieszczane aktualne informacje.

Przed nami czas Świat Wielkanocnych…

Z tej okazji pragniemy złożyć życzenia radosnych Świat Wielkiej Nocy wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych.

Życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Niech Wielkanoc napełni Was szczęśliwymi przeżyciami, ale przede wszystkim niech umocni Waszą wiarę, podnosi na duchu i wypełni Wasze serca radością.

Z wyrazami szacunku,
    Hanna Ratańska  - Szot

z nauczycielami i pracownikami

Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie

17.04.2019 r.

• Mamy III miejsce w Polsce! Kolejny sukces Stasia Mączyńskiego!

W sobotę 13 kwietnia blisko 30 uczniów naszej szkoły startowało w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" w biegu organizowanym przez ORLEN. Był to bieg dzieci na dystansie 600m na błoniach Stadionu Narodowego wzorem dorosłych startujących następnego dnia w ORLEN WARSAW MARATHON.

Dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki oraz uczestniczyły w pasta party.

• NAJNOWSZE INFORMACJE

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie, informuję, że w dniach 15-16-17 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 109 odbędą się egzaminy ósmoklasisty zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przypominam, że uczniowie klas VIII stawiają się punktualnie o godz.8.15, w stroju galowym, z legitymacją szkolną i przyborami.

• UWAGA!

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

W związku z przystąpieniem placówki do akcji strajkowej oraz brakiem możliwości realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych bardzo proszę o zapewnienie Państwa dziecku opieki od dnia 8 kwietnia 2019 r. na czas trwania strajku.

Rodzicom dziecka do lat 8 przysługuje zasiłek opiekuńczy, o który należy się ubiegać w swoim zakładzie pracy. Oświadczenie dla pracodawcy:

• WIOSENNA  ZBIÓRKA MAKULATURY

POSPRZĄTAJ NA ŚWIĘTA!!!

Od 08.04.2019 r. (poniedziałek) do 12.04.2019 r. (piątek) na terenie naszej szkoły jest organizowana

WIOSENNA ZBIÓRKA MAKULATURY pod patronatem Świetlicy Szkolnej.

Prosimy o przynoszenie starych i niepotrzebnych: gazet, książek, tektury, kalendarzy itp.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w tej akcji.

Apel samorządności

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa, a także Dzień Samorządności.

Samorządność w naszej szkole to również możliwość składania przez uczniów projektów w Szkolnym Budżecie Partycypacyjnym. Dziś klasy, których projekty zostały pozytywnie zweryfikowane i przeszły do etapu promocji przedstawiały swoje pomysły na apelu szkolnym 1. Ławki przy salach lekcyjnych (kl. 8c) 2. Siedzieć wygodnie (kl. 6b).Oba projekty polegają na zakupie ławek na szkolne korytarze, aby móc siedzieć wygodnie zamiast na podłogach. Projekty zostały połączone w jeden wspólny. Klasy wspólnie będą opracowywać finalny projekt. 3. Mini-ogródek (kl. 7c)Projekt polega na stworzeniu ogródka kwiatowego na terenie przy szkole wraz z miejscami siedzącymi dla odpoczynku np. podczas otwartych przerw w ciepłe dni. 4. Zakup sprzętu sp

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • SOS - dla ALANA

• Poniedziałek 22.04.2019

• Tygodniowe menu

• Poniedziałek22. 04.
      • brak danych
      • Wtorek23. 04.
      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

• Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
      • sp109@edu.um.warszawa.pl
      • ul. Przygodna 2

• Liczba wizyt

• Mamy III miejsce w Polsce! Kolejny sukces Stasia Mączyńskiego!
    • FOTOGRAFIE SZKOŁY