• XXX- LECIE NADANIA SZKOLE IMIENIA

• ŚWIETLICA
      • BIBLIOTEKA
      • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
        Wisława Szymborska
      • STOŁÓWKA
          • Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Szanowni Państwo!

Poniżej plan zakończenia roku szkolnego. Zakończenie odbędzie się

w środę 19 czerwca 2019 roku

WERSJA A

Klasy 1-3 boisko szkolne godzina 8.30

Klasy 4-5 boisko szkolne godzina 10.00

Klasy 6-7 boisko szkolne godzina 11.30

WERSJA B (sala gimnastyczna) (deszczowa pogoda)

• Jak nie czytam, jak czytam – ogólnopolska akcja czytelnicza

7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski czytali wybrane książki. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. 406 127 osób wspólnie czytało książki w poprzedniej edycji akcji. Organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek. Uczniowie i wszyscy sympatycy książki z całej Polski zebrali się w szkołach, bibliotekach, na rynkach miast, w centrach handlowych i wspólnie czytali książki.

• Badania przesiewowe Skalą Ryzyka Dysleksji prof. Marty Bogdanowicz

Potrzeba wczesnego rozpoznawania ryzyka dysleksji i potrzeba interwencji

Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, z tak zwaną dysleksją rozwojową, są zazwyczaj zauważani w szkole wówczas, gdy ich niepowodzenia w nauce szkolnej nasilają się i stają się coraz częstsze. Z reguły trudności w uczeniu się czytania (dysleksja), poprawnej pisowni (dysortografia) i dbania o właściwy poziom graficzny pisma (dysgrafia) są ostatecznie rozpoznawane z końcem okresu nauczania początkowego, kiedy okazuje się, że nie ustępują one mimo zwykłych zabiegów pedagogicznych nauczyciela i dodatkowej pomocy w nauce. Pomimo, że wspomniane trudności pojawiają się od początku nauki czytania i pisania, niejednokrotnie o dysleksji rozwojowej orzeka się dopiero w klasach starszych.

• Podsumowanie programu terapeutycznego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

W ramach XIV edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych SP 109 otrzymała dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego działań na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W tym roku dofinansowanie w tej dziedzinie otrzymało 31 szkół i przedszkoli.

W ramach projektu został zrealizowany cykl 15 terapeutycznych spotkań warsztatowych według autorskiego projektu „Program profilaktyczno-stymulujący motorykę dużą i małą z elementami integracji sensorycznej (SI) dla oddziałów przedszkolnych”, usprawniających psychomotorykę.

• {#1508} 1

• sp109@edu.um.warszawa.pl
      • ul. Przygodna 2

• Liczba wizyt

• Mamy III miejsce w Polsce! Kolejny sukces Stasia Mączyńskiego!
    • FOTOGRAFIE SZKOŁY