• REGULAMIN NAGRODY DYREKTORA SZKOŁY

Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie

I. Wprowadzenie:

Nagroda jest wyróżnieniem dla ucznia klas IV – VIII uzyskującego nieprzeciętne wyniki w nauce, zajmującego czołowe miejsca w pozaszkolnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, wykazującego się szczególną aktywnością artystyczną i sportową.

Uczeń otrzymujący nagrodę powinien swą postawą moralną i kulturą osobistą dawać wzór do naśladowania i przynosić zaszczyt szkole.

Swym zaangażowaniem społecznym musi dawać świadectwo wrażliwości na potrzeby środowiska szkolnego i drugiego człowieka.

Nagroda Dyrektora Szkoły jest nagrodą rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców.

II. Cele:

1. Wytwarzanie motywacji do uzyskiwania coraz lepszych wyników w nauce.

2. Motywowanie do pogłębiania wiedzy i uczestniczenia w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, a także działalności artystycznej.

3. Tworzenie wzorców osobowych do naśladowania przez uczniów naszej szkoły.

III. Zasady przyznawania nagrody:

1. Uczniów zgłaszają pisemnie wychowawcy klas przed końcoworocznym posiedzeniem klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej. Zgłoszenia przedkładane są dyrektorowi.

2. Zgłoszenie powinno zawierać uzasadnienie wychowawcy klasy i innych nauczycieli. W uzasadnieniu należy podać konkretne osiągnięcia ucznia.

IV. Warunki otrzymania przez ucznia nagrody:

1. Uczeń obowiązkowo musi spełnić wszystkie poniższe warunki:

a) uzyskanie wysokich wyników w nauce, czyli oceny celujące, bardzo dobre i dobre dające na świadectwie średnią ocen powyżej 5,0,

b) ocena wzorowa lub bardzo dobra zachowania w bieżącym roku szkolnym,

2. Uczeń musi spełnić przynajmniej dwa warunki spośród podanych niżej:

a ) indywidualne nagrody i wyróżnienia uzyskane w konkursach przedmiotowych na szczeblu dzielnicy i wyżej w danym roku szkolnym,

b) uzyskanie nieprzeciętnych wyników w rywalizacji sportowej, czyli indywidualne lub zespołowe nagrody i wyróżnienia w zawodach sportowych na szczeblu ponad powiatowym w danym roku szkolnym,

c) indywidualne lub zespołowe nagrody i wyróżnienia w przeglądach artystycznych na szczeblu powiatowym i wyżej w danym roku szkolnym,

d) prezentuje na forum pozaszkolnym własny dorobek twórczy (literacki, artystyczny, naukowy, techniczny),

e) efektywnie działa w organizacjach szkolnych (potwierdzenia opiekunów),

f) angażuje się w życie szkoły (konkretne dokonania).

Regulamin zatwierdzony na Radzie Pedagogicznej dnia 31 sierpnia 2018 roku.

REGULAMIN_PRZYZNAWANIA_nagrody_dyrektora_szkoly_2018_19_na_stronie.pdf

• Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
      • sp109@edu.um.warszawa.pl
      • ul. Przygodna 2

• Liczba wizyt

• Mamy III miejsce w Polsce! Kolejny sukces Stasia Mączyńskiego!
    • FOTOGRAFIE SZKOŁY