• PROGRAM DLA SZKÓŁ

korw flaga uepr d sz

Ilość porcji przysługująca dziecku w ramach komponentu mlecznego

w I semestrze 2018/2019 to 40.

Dostawy komponentu mlecznego będą realizowane w okresie 12 tygodni:

• w pierwszych sześciu tygodniach (wyszczególnione poniżej): 3 razy                w tygodniu, w dniach: poniedziałek, środa, czwartek

17-21.09.2018

24-28.09.2018

01-05.10.2018

08-12.10.2018

15-19.10.2018

22-26.10.2018

• w drugich sześciu tygodniach (wyszczególnione poniżej): 3 oraz 4 razy          w tygodniu

05-09.11.2018

12-16.11.2018

19-23.11.2018

26-30.11.2018

03-07.12.2018

10-14.12.2018

Ekipa Chrumasa gotuje: pakiet materiałów edukacyjnych dla szkół uczestniczących w Programie dla szkół

Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa
        i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności. Szkoły podstawowe uczestniczące w Programie dla szkół zobowiązane są zrealizować co najmniej dwa działania edukacyjne w semestrze zgodnie
        z zakresem i katalogiem określonym przez Ministra Edukacji Narodowej[1].

Mając na celu wsparcie szkół w realizacji ww. działań przygotowany został pakiet materiałów edukacyjnych, w których pojawiają się bohaterowie znanej i lubianej przez dzieci Ekipy Chrumasa, obejmujący:

• cztery filmy edukacyjne oparte na warsztatach kulinarnych, prowadzonych przezKucharza Pana Grzegorza Łapanowskiego, dotyczących pór roku wiosna-lato oraz jesień-zima (dwa filmy dla uczniów klas I-III oraz dwa filmy dla uczniów klas IV-V),
        • poradnik dla nauczycieli,
        • broszurę dla dzieci,
        • poradnik dla rodziców,
        • instruktaż dla szkół jak korzystać z ww. pakietu materiałów.

Materiały zostały przygotowane we współpracy z następującymi instytucjami:

• w obszarze edukacji: Ministerstwem Edukacji Narodowej,
        • w obszarze rolnictwa: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

w obszarze zdrowia: Ministerstwem Zdrowia, Instytutem Żywności i Żywienia*, Instytutem Matki i Dziecka.

MLEKO DOSTARCZA - Firma AGMAR

ZASADY ODBIORU, DOSTARCZENIA DO KLAS PRODUKTÓW W RAMACH PROGRAMU DLA SZKÓŁ klasy I-V

1. Mleko, owoce, warzywa w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ są dostarczane DO SZKOŁY najpóźniej do godziny 8.00 do wejścia bocznego szkoły.
        2. Są przechowywane do momentu odbioru PRZEZ PRACOWNIKÓW OBSŁUGI I DYŻURNYCH KLASOWYCH w pomieszczeniu obok gabinetu Pani intendentki.
        3. Produkty mleczne i warzywne sąw odpowiedniej ilości do koszyków klasowych przez pracownika obsługi NAJPÓŹNIEJ do godziny 8.30.
        4. Koszyki z produktami są roznoszone do klas I – III przez wyznaczonych pracowników obsługi przez Kierownika administracyjno – gospodarczego.
        5. Klasy IV-V odbierają produkty od godziny 9.40 – 14.00, podczas przerw międzylekcyjnych.
        6. Za odbiór produktów odpowiedzialni są DYŻURNI KLASOWI, wybrani na dany tydzień.
        7. Produkty nie odebrane do godziny 14 zostają wystawione do spożycia dla chętnych uczniów w kąciku oznaczonym PROGRAM DLA SZKÓŁ.

NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY

Wychowawcy klas IV – V odpowiadają za:

1. Odbiór koszyków z produktami danego dnia przez dyżurnych.
        2. Odpowiednie spożywanie produktów przez uczniów.
        3. Realizację pakietów edukacyjnych w ramach programu.
        4. Dostarczenie do sekretariatu oryginału list klas I – z podpisami rodziców deklarujących udział dzieci w programie do końca września w celu ich archiwizacji.
      • MPOTĘGA W NASZEJ SZKOLE !

• mpotega

Nasz projekt „Oswajamy matematykę” jako jeden ze 185 (Komisja konkursowa wybrała je spośród 598 zgłoszeń) otrzyma dofinansowanie w V edycji mPotęgi.

Organizatorem konkursu grantowego w ramach Programu mPotęga jest Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Od września do grudnia w naszej szkole odbędzie się szereg konkursów, warsztatów, zajęć w ramach tego programu. Szczegóły wkrótce.

Szkolnym koordynatorem tego projektu jest nauczyciel matematyki –pani Joanna Lewicka.

• Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
      • sp109@edu.um.warszawa.pl
      • ul. Przygodna 2

• Liczba wizyt

• Mamy III miejsce w Polsce! Kolejny sukces Stasia Mączyńskiego!
    • FOTOGRAFIE SZKOŁY