Nasza szkoła 24 marca 2018 roku przystąpiła do programu

180-ekonomiaEkonomia na co dzień.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości

wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości

zaoferowała nam bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych do realizacji

zajęć z doradztwa zawodowego i edukacji finansowej.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie 120 krajach.

Programy te przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Ucząc poprzez działanie, dają wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia oraz kształtują aktywny stosunek do życia.

Aktualnie jest realizowanych 12 programów i projektów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w ramach których organizowane są ogólnopolskie konkursy. Uczestnicząca w nich młodzież ma możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowych edycji konkursów.

Nasi Uczniowie mogą brać udział w ogólnopolskim konkursie Potyczki Ekonomiczne  oraz w konkursach internetowych związanych z realizacją programu.

Serdecznie zapraszam uczniów do korzystania ze stron internetowych

Koordynator programu Monika Zimnylinia 4

REKRUTACJA 2018/2019