AKCJA

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

KSZTAŁCENIE OGÓLNE

Podstawowym dokumentem - na podstawie którego realizuje się kształcenie -  jest  podstawa programowa. Podstawy programowe dają pole do popisu dyrektorom szkół i radom pedagogicznym, które stają się bardziej autonomiczne. Nauczyciele mogą wybierać programy nauczania lub tworzyć własne - autorskie, a także  wybierać drogi ich realizacji. Umożliwia to nowy sposób kształcenia, nową organizację zajęć oraz zmianę relacji między uczniem a nauczycielem.

W  podstawie programowej ogłoszonej w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół dotychczasowe kształcenie zintegrowane (I etap edukacyjny – klasy I-III) określa się mianem edukacji wczesnoszkolnej.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Celem edukacji wczesnoszkolnej jest wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym. Edukacja wczesnoszkolna - jest realizowana w formie kształcenia zintegrowanego. Edukacji wczesnoszkolna  może mieć charakter zintegrowany lub przedmiotowy. Równolegle z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, obejmującej większość edukacji skierowanej do uczniów klas I-III (polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, społecznej itd.) z uczniami pracować mogą nauczyciele nauczający w takich obszarach jak język obcy, edukacja muzyczna, edukacja plastyczna oraz wychowanie fizyczne.

PROGRAM NAUCZANIA

Podstawowy dokument, na podstawie którego są realizowane zadania edukacyjne, określone w podstawie programowej.

REKRUTACJA 2017/2018

szkola