• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA -Andrzej Murat -  Kolektor coraz dłuższy

Silne mrozy utrudniają prace na budowie kolektora W w Wawrze, ale ich nie zatrzymują. Do 1 lutego ułożono rury na długości ok. 900 m pod ul. Zwoleńską i tyle samo pod ul. Kadetów. 4 lutego rozpoczęły się przygotowania do drążenia kolektora na 700 - metrowym odcinku pod Traktem Lubelskim między ul. Zwoleńską i Bronowską

Czytaj więcej...

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA -am - Drążenie zgodnie z harmonogramem

Zgodnie z zapewnieniami kierownictwa robót na budowie kolektora W na odcinku pod ul. Zwoleńską, przed świętami Bożego Narodzenia wydrążony został odcinek od ul. Rogatkowej po ul. Źródlaną.

Czytaj więcej...

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA - Andrzej Murat - Zerzeń - za dużo problemów na jedno spotkanie. Rowy,odwodnienia i...

tn szBurmistrz Jolanta Koczorowska oraz radni Joanna Waligóra, Leszek Baraniewski, Mirosław Gotowiec i Sławomir Kacprowicz uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami Zerzenia, które zorganizowała rada osiedla. W ubiegłej kadencji ówczesne władze nie znalazły na to czasu więc obecną burmistrz powitano oklaskami

 

Czytaj więcej...

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA  - Andrzej Murat - Rusza drążenie pod Traktem Lubelskim

Opublikowano: piątek, 16, marzec 2012 08:01

tn kolektor Przy Trakcie Lubelskim zakończyła się budowa szybu, do którego dojdzie tarcza, po pokonaniu 50-metrowego odcinka z północy tej ulicy. Następnie tarcza ta wróci do swojego szybu startowego przy kościele w Zerzeniu, zmieni kierunek i będzie drążyła tunel w kierunku nocnego sklepu WSS „Społem”

Czytaj więcej...

LINIA OTWOCKA - Andrzej Murat- Jest już ul. Wojtyszki

 

Obecne władze Wawra z burmistrz Jolantą Koczorowską wraz ze stołecznymi radnymi zasiadającymi w komisji nazewnictwa, spełniły oczekiwania Marka Kowalskiego i wspierających go osób, wśród których była Barbara Michałek, bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 109 w Zerzeniu. Ul. Wacława Wojtyszki, część XVIII Projektowanej od jej skrzyżowania z Traktem  Lubelskim, została wpisana do Miejskiego Systemu Informacji i jest już odpowiednio oznakowana.

Losami Wacława Wojtyszki zainteresował się Marek Kowalski z tego względu, że patron tej nowej ulicy  mieszkał przez pewien czas u siostry jego babki – Tekli Kubajek. Stąd wiedział, że to człowiek, który zasłużył się społeczności Zerzenia, Borkowa, Kuligowa, który był na ich terenie wymagającym nauczycielem oraz  lokalnym autorytetem. Walczył nie tylko o wyższy poziom edukacji, ale także z niemieckim okupantem podczas działań konspiracyjnych podczas II wojny światowej. Co zresztą przypłacił pobytem w więzieniach, także po wojnie. Co z tego, że wyszedł na wolność, skoro zabranego zdrowia już nikt mu nie wrócił. Kiedy chowano go w 1949 r. na zerzeńskim cmentarzu, szanowanego nauczyciela i społecznika żegnały tłumy mieszkańców.

Pozostawił przedwcześnie owdowiałą żonę Ewę, także nauczycielkę i okupacyjną konspiratorkę oraz syna Macieja, który jest reżyserem filmowym, teatralnym, telewizyjnym, autorem poczytnych książek dla dzieci.

Więcej artykułów…

 1. Szanujmy zasłużonych
REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!