• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA -Andrzej Murat -  Kolektor coraz dłuższy

Silne mrozy utrudniają prace na budowie kolektora W w Wawrze, ale ich nie zatrzymują. Do 1 lutego ułożono rury na długości ok. 900 m pod ul. Zwoleńską i tyle samo pod ul. Kadetów. 4 lutego rozpoczęły się przygotowania do drążenia kolektora na 700 - metrowym odcinku pod Traktem Lubelskim między ul. Zwoleńską i Bronowską

Czytaj więcej...

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA -am - Drążenie zgodnie z harmonogramem

Zgodnie z zapewnieniami kierownictwa robót na budowie kolektora W na odcinku pod ul. Zwoleńską, przed świętami Bożego Narodzenia wydrążony został odcinek od ul. Rogatkowej po ul. Źródlaną.

Czytaj więcej...

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA - Andrzej Murat - Zerzeń - za dużo problemów na jedno spotkanie. Rowy,odwodnienia i...

tn szBurmistrz Jolanta Koczorowska oraz radni Joanna Waligóra, Leszek Baraniewski, Mirosław Gotowiec i Sławomir Kacprowicz uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami Zerzenia, które zorganizowała rada osiedla. W ubiegłej kadencji ówczesne władze nie znalazły na to czasu więc obecną burmistrz powitano oklaskami

 

Czytaj więcej...

_______________________________________________________________________

LINIA OTWOCKA  - Andrzej Murat - Rusza drążenie pod Traktem Lubelskim

Opublikowano: piątek, 16, marzec 2012 08:01

tn kolektor Przy Trakcie Lubelskim zakończyła się budowa szybu, do którego dojdzie tarcza, po pokonaniu 50-metrowego odcinka z północy tej ulicy. Następnie tarcza ta wróci do swojego szybu startowego przy kościele w Zerzeniu, zmieni kierunek i będzie drążyła tunel w kierunku nocnego sklepu WSS „Społem”

Czytaj więcej...

LINIA OTWOCKA - Andrzej Murat- Jest już ul. Wojtyszki

 

Obecne władze Wawra z burmistrz Jolantą Koczorowską wraz ze stołecznymi radnymi zasiadającymi w komisji nazewnictwa, spełniły oczekiwania Marka Kowalskiego i wspierających go osób, wśród których była Barbara Michałek, bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 109 w Zerzeniu. Ul. Wacława Wojtyszki, część XVIII Projektowanej od jej skrzyżowania z Traktem  Lubelskim, została wpisana do Miejskiego Systemu Informacji i jest już odpowiednio oznakowana.

Losami Wacława Wojtyszki zainteresował się Marek Kowalski z tego względu, że patron tej nowej ulicy  mieszkał przez pewien czas u siostry jego babki – Tekli Kubajek. Stąd wiedział, że to człowiek, który zasłużył się społeczności Zerzenia, Borkowa, Kuligowa, który był na ich terenie wymagającym nauczycielem oraz  lokalnym autorytetem. Walczył nie tylko o wyższy poziom edukacji, ale także z niemieckim okupantem podczas działań konspiracyjnych podczas II wojny światowej. Co zresztą przypłacił pobytem w więzieniach, także po wojnie. Co z tego, że wyszedł na wolność, skoro zabranego zdrowia już nikt mu nie wrócił. Kiedy chowano go w 1949 r. na zerzeńskim cmentarzu, szanowanego nauczyciela i społecznika żegnały tłumy mieszkańców.

Pozostawił przedwcześnie owdowiałą żonę Ewę, także nauczycielkę i okupacyjną konspiratorkę oraz syna Macieja, który jest reżyserem filmowym, teatralnym, telewizyjnym, autorem poczytnych książek dla dzieci.

Więcej artykułów…

 1. Szanujmy zasłużonych
2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!