• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

    PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

    ŚRODOWISKO

  • slide

    LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

    UCZEŃ

  • slide

    KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

    NAUCZYCIEL

  • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

                 03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. 22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

Uwaga !!!

Należności za obiady styczniowe 2018r.

i Zimę w Mieście 2018r.

                        należy wpłacać od 2 stycznia 2018r.

                  Wpłaty dokonane w grudniu 2017r. za

                        w/w należności nie będą zaksięgowa

SZANOWNI PAŃSTWO!

Trwa nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Wawer m.st Warszawy!

Jesteś działaczem organizacji pozarządowej albo mieszkańcem Wawra? Chcesz mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w naszej Dzielnicy? Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Wawer.

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu Dzielnicy Wawer: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swój głos. Zespół ten będzie miał za zadanie wypracowywanie zasad budżetu partycypacyjnego w dzielnicy na rok 2019 oraz będzie monitorował i wspierał wdrożenie tego procesu w dzielnicy.

W skład zespołu wejdzie:

6 mieszkańców,

5 przedstawicieli organizacji pozarządowych,

radni dzielnicowi (po 1 z każdego klubu),

do 5 przedstawicieli jednostek niższego rzędu np. rad osiedli

4-5 urzędników wskazanych przez burmistrza

1 przedstawiciel radnych niezrzeszonych działających w Radzie Dzielnicy

1 przedstawiciel młodzieżowej rady dzielnicy, jeśli jest powołana

1 przedstawiciel dzielnicowej rady seniorów, jeśli jest powołana

Prace zespołu potrwają najpóźniej do połowy września 2018 roku. Będzie to co najmniej 14 spotkań.

Aby zgłosić się do Zespołu należy przyjść na spotkanie

19 października o godz. 17.30, miejsce: Sala konferencyjna w Urzędzie Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Żegańska1

UWAGA!

Członkowie zespołu nie będą mogli składać projektów w tej dzielnicy, w której wchodzą w skład Zespołu. Złamanie tego przepisu będzie skutkowało usunięciem członka z Zespołu.

SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Jeżeli zgłosi się więcej niż 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, wybiorą one spośród siebie 5 przedstawicieli.

UWAGA: jedna organizacja może być reprezentowana przez jednego przedstawiciela, który nie jest radnym. Na spotkanie należy przynieść zaświadczenie potwierdzające fakt wydelegowania przedstawiciela z ramienia danej organizacji pozarządowej.

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW

Spośród zgłoszonych mieszkańców na otwartym spotkaniu wylosowanych zostanie 6 osób.

Jeśli zgłosi się 6 mieszkańców albo mniej niż 6, wszystkie osoby wchodzą w skład Zespołu. Osoby, które chcą reprezentować mieszkańców nie mogą być równocześnie radnymi lub osobami związanymi z organizacjami pozarządowymi wylosowanymi na spotkaniu dla organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

 

 


--
Izabela Bielińska
Inspektor
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Wawer
Wydział Oświaty i Wychowania
ul. Żegańska 1, pokój 518, 04-713 Warszawa
tel. +48224436891
faks +48224437036
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.wawer.warszawa.pl
 

2 PAŹDZIERNIKA  2017

SPOTKANIE OGÓLNE W SALI GIMNASTYCZNEJ

 GODZINA 17.30   

 

DZIEŃ OTWARTY Z RODZICAMI

 godz. 18.00

                                                                                                                            

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

0 a

ANNA PUDŁO, JOANNA PIEKART

Dom parafialny

0 b

JOANNA GÓRCZYŃSKA, MARTA PAŁCZYŃSKA

Dom parafialny

I a

JOLANTA MITURA

ZEBRANIE W INNYM TERMINIE

I b

KATARZYNA STANIEC

204

I c

KINGA JAROSZ

107

I d

JOANNA PIETRZAK

113

II a

BEATA PIECHOCIŃSKA

ZEBRANIE W INNYM TERMINIE

II b

BEATA RADZIMOWSKA

202

II c

KATARZYNA POSOBIEC (GABINET PSYCHOLOGA)

123

III a

EWA NOWAK-WŁADZIŃSKA

106

III b

SYLWIA GALIŃSKA

114

III c

BEATA BRYL

201

III d

BARBARA WĄSIK

ZEBRANIE W INNYM TERMINIE

III e

MONIKA SZAFAROWICZ

203

 

SPOTKANIE OGÓLNE W SALI GIMNASTYCZNEJ

GODZINA 17.30   

                                                                                                                       

DZIEŃ OTWARTY Z RODZICAMI

2 PAŹDZIERNIKA 2017

          godz. 18.00

 

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

IV A

JOANNA LEWICKA

121

IV B

MARTA PŁACHECKA

120

IV C

KATARZYNA JANICKA

122

IV D

ELŻBIETA KUKAWSKA

222

IV E

MAŁGORZATA PIJANOWSKA

219

V A

JOANNA BOCIANOWSKA

130

V B

ARTUR SIENKIEWICZ

223

V C

ADRIAN ZIELIŃSKI     (Zaplecze n –li w-f )

116

V D

KATARZYNA SZCZEPANIAK

ZEBRANIE W INNYM TERMINIE

VI A

DOROTA WALASEK

217

VI B

MAGDALENA SAAR

216

VI C

BEATA LUDZIA

215

VII A

BARBARA SZPUNAR

ZEBRANIE W INNYM TERMINIE

VII B

JUSTYNA WASEK (godz. 18.30)

217A

VII C

BEATA WOJDAT 

211

VII D

KATARZYNA STRZELCZYK

218

 

 

 

linia 4

 

WARSZAWSKI KONKURS

PLASTYCZNO - TECHNICZNY

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

MÓJ PRZYJACIEL ROBOT

 

 

WYNIKI:

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 6-7 LAT

 

I miejsce

Piotr Łukasiak - Szkoła Podstawowa nr 300

II miejsce

Sofiia Stelmakh - Szkoła Podstawowa nr 300

III miejsce

Zofia Matoszka - Szkoła Podstawowa nr 300

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 6-7 LAT

 

I miejsce

Ignacy Gryz - Szkoła Podstawowa nr 350

II miejsce

Brunon Pawlicki - Szkoła Podstawowa nr 109

III miejsce

Piotr Michalski - Szkoła Podstawowa nr 359

Wyróżnienie

Maciej Michalski - Szkoła Podstawowa nr 359

 

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 8-10 LAT

 

I miejsce

Magdalena Trzebińska - Szkoła Podstawowa nr 341

Aleksandra Waśkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 260

II miejsce

Monika Łangowska – Szkoła Podstawowa nr 300

III miejsce

Nikola Gawryszewska – Szkoła Podstawowa nr 109

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 8-10 LAT

 

I miejsce

Zuzanna Figura - Szkoła Podstawowa nr 109

II miejsce

Camilla Mocchegiani – Szkoła Podstawowa nr 109

III miejsce

Małgorzata Piądłowska - Zespół Szkół nr 111

Wyróżnienie

Bartłomiej Truszkowski – Szkoła Podstawowa nr 109

Gabriela Mydłowska – Szkoła Podstawowa nr 109

 

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 11-13 LAT

 

I miejsce

Nicole Tourne – Szkoła Podstawowa nr 98

II miejsce

Mateusz Walkowski – Szkoła Podstawowa nr 225

III miejsce

Daniel Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 98

Wyróżnienie

Piotr Andrzejewski – Szkoła Podstawowa nr 225

Maja Gonet –    Szkoła Podstawowa nr 336

Łukasz Fąfara –             Szkoła Podstawowa nr 336

Jakub Gondek –             Szkoła Podstawowa nr 341

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 11-13 LAT

 

I miejsce

Mateusz Socha – Szkoła Podstawowa nr 225

II miejsce

Hanna Rychlik – Szkoła Podstawowa nr 98

III miejsce

Maciej Wieteska – Szkoła Podstawowa nr 98

 

Prace są prezentowane na wystawie w SP nr 109

 

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 9 czerwca o godzinie 11.00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

UWAGA!  Od dnia 30.01.2017 r obowiązywać będą na terenie naszej placówki następujące procedury:

 

♦Procedura przebywania rodziców i osób obcych na terenie Szkoły Podstawowej nr 109

1. Osobą obcą jest każda osoba, która aktualnie nie jest uczniem bądź pracownikiem szkoły.

2. Osoby obce (w tym rodzice) nie mogą wchodzić na teren szkoły bez uzasadnionego ważnego powodu.

3. Osoby wchodzące do szkoły są zobowiązane zgłosić dyżurującemu tam pracownikowi z kim chcą się spotkać oraz wpisać do specjalnie w tym celu założonego rejestru danych personalnych, godziny i celu wizyty.

4. Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać toku pracy szkoły.

5. Rodzice nie mogą zaglądać do sal lekcyjnych podczas zajęć oraz wywoływać· nauczyciela w celu przeprowadzenia z nim rozmowy.

6. Powyżej wspomniane rozmowy są przeprowadzane po uprzednim umówieniu się, przed lubpo zakończonych zajęciach nauczyciela.

7. Rodzice nie mogą wchodzić i przebywać w stołówce szkolnej zgodnie z jej regulaminem.

8.Wszyscy pracownicy szkoły mają prawo i obowiązek zapytać o cel wejścia do budynku· każdego, kto nie jest pracownikiem szkoły, a znajduje się na korytarzu w czasie zajęć·lekcyjnych.

9.W przypadku odmowy podporządkowania się obowiązującym w szkole procedurom, powinien być o zdarzeniu poinformowany dyrektor szkoły.

♦ Procedura korzystania z szatni szkolnej.  

1.Pracownik szkoły otwiera szatnię o godzinie 6.30.

2.Drzwi wejściowe prowadzące z szatni na teren szkoły są zamykane o godz. 8.20 i otwierane w uzasadnionych przypadkach.

3.Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania i odbierania dzieci.

4.Uczniowie, którzy spóźnią się na pierwszą godzinę lekcyjną (wg planu), czekają na rozpoczęcie drugiej godziny lekcyjnej w sali 006.

5.Uczniowie rozpoczynający zajęcia na 2 lekcji lub później wchodzą na piętro równo z dzwonkiem na przerwę.

6.Uczniowie po przybyciu do szkoły są zobowiązani do natychmiastowej zmiany (buty na jasnej podeszwie) i zdjęcia okrycia wierzchniego.

7.W szatni uczniowie pozostawiają porządek po sobie – ubranie wierzchnie powinno być powieszone na wyznaczonym miejscu, natomiast obuwie umieszczone w worku
i także powieszone, w celu umożliwienia szatniarce wykonania prac porządkowych.

8.Za kontrolę realizacji punktu 6 odpowiedzialni są nauczyciele sprowadzający uczniów po ostatniej lekcji do szatni i wychowawca klasy.

9.Rodzice klas 0-III przyprowadzający dzieci do szkoły pozostawiają je w szatni szkolnej pod opieką nauczyciela świetlicy/nauczyciela dyżurującego/pomocy nauczyciela.

10.Stosujemy zasadę „Mamo, tato dalej idę sam”.

11.Uczniowie klas drugiego etapu edukacyjnego przychodzą do szkoły przed planowanym rozpoczęciem zajęć

i czekają na lekcje pod drzwiami sali, w której mają rozpocząć zajęcia.

12.Uczniowie, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, mają obowiązek przebywania
w świetlicy do czasu rozpoczęcia zajęć.

13.Nauczyciel po zakończeniu ostatnich zajęć danej klasy sprowadza dzieci do szatni, pozostaje z nimi do momentu opuszczenia przez nich boksu.

14.Dzieci zapisane do świetlicy po zakończonych zajęciach odprowadzane są przez
 nauczyciela kończącego zajęcia bezpośrednio do świetlicy.

15.Chore / niedysponowane dzieci ze szkoły odbiera osobiście rodzic lub inna osoba upoważniona do odebrania dziecka po uprzednim zgłoszeniu tego faktu nauczycielowi prowadzącemu zajęcia w danej klasie/ wychowawcy oraz w sekretariacie szkoły.

16.Za wartościowe rzeczy pozostawione w szatni (dokumenty, klucze, telefony komórkowe, pieniądze, biżuteria itp.) szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

17.Zabronione jest nieuzasadnione przebywanie uczniów w szatni podczas zajęć lekcyjnych i przerw.

18.W czasie trwania lekcji szatnie zamykane są przez pracowników obsługi.

19.Wyjście ze szkoły całej klasy podczas godzin lekcyjnych i korzystanie z szatni szkolnej w tym czasie odbywa się w obecności nauczyciela i pracownika.

20.Uczniowie korzystający z szatni szkolnej zobowiązani są do wykonywania poleceń nauczycieli dyżurujących oraz pracowników obsługujących szatnię.

21.W przypadku zaginięcia odzieży bądź butów postępujemy zgodnie z procedurami postępowania jak w przypadku kradzieży.

 

linia 4

harmonogramPDF

2017/2018
tn logodobre
BIBLIOTEKA

tn emailtn zegarsowamol2

 

mol instrukcja

PODRĘCZNIKI 2017/2018
TERMINARZ

     googlek

FLUORYZACJA

fluoryzacja3

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

1

8.00-

8.45

2

8.55-

9.40

3

9.50-

10.35

4

10.45-

11.30

 

obiad

 1

5

11.50-

12.35

 

obiad

 2

6

12.55-

13.40

 

obiad

 3

7

13.55-

14.40

8

14.50-

15.35

9

15.40-

16.25

 

 

 

Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!