Szanowni Państwo, Rodzice dzieci urodzonych w 2011 r.

W dniu 8 lutego 2018 r. została podjęta przez Radę m. st. Warszawy uchwała nr LXI/1645/2018, zmieniająca uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych
i gimnazjów mających siedzibę na obszarze m.st. Warszawy do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe.

Uchwała ta wprowadza zmiany w obwodach Szkoły Podstawowej nr 109, ul. Przygodna 2 i Szkoły Podstawowej nr 204, ul. Bajkowa 17/21.

• Szkoła Podstawowa nr 109 – obwód szkoły  zostaje pomniejszony, od strony południowej kończy się w osi ulicy Chodzieskiej i Cylichowskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 204 - obwód szkoły zostaje powiększony o ulice pomiędzy osią ulic Chodzieskiej i Cylichowskiej a osią ul. Przewodowej. Budynek szkoły przy ul. Cyklamenów 28 (w Nadwiślu), będzie innym miejscem realizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla Szkoły Podstawowej nr 204.

W związku z powyższym rodzice dzieci urodzonych w 2011 roku, aplikujący do klas pierwszych, których funkcjonowanie jest planowane w budynku przy ul. Cyklamenów 28 i w budynku przy ul. Bajkowej 17/21, stosowne dokumenty winni złożyć w Szkole Podstawowej nr 204 przy ul. Bajkowej 17/21.

Ponadto na stronie Urzędu Wawer widnieje informacja o dniu otwartym w Szkole Podstawowej nr 204, w trakcie którego planowane jest spotkanie z rodzicami dzieci z rocznika 2011, w sprawie organizacji klas I w siedzibie przy ul. Cyklamenów 28. http://www.wawer.warszawa.pl/pl/strona/urzad-i-samorzad/informacje-oswiata

1Wawer Mapa obwodu 201819 SP

SPOTKANIE INFORMACYJNE

dzieci1Spotkanie informacyjne dla rodziców/opiekunów kandydatów do I klasy szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/19
odbędzie się 27.02.2018 o godz.17.30 /wtorek/.

Rekrutacja/zapisy do klas I w szkołach podstawowych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 2 marca br.
Szczegółowe informacje tj.: harmonogram, zasady oraz kryteria obowiązujące w tegorocznej rekrutacji znajdują się na stronie Biura Edukacji od 30 stycznia 2018     http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa

foto1 big

"ZABAWY Z POEZJĄ"

23 lutego (piątek) w bibliotece szkolnej odbędzie się spotkanie z poetką Hanną Niewiadomską w godzinach 10-12. Zaproszonych gości prosimy o punktualne przybywanie!.

O godzinie 13.00 rozpocznie się KONKURS RECYTATORSKI.

Na spotkaniu będzie można nabyć książeczki pani Hanki  w cenie 25 zł.

O pani  Hannie Niewiadomskiej i jej poezji można dowiedzieć się zaglądając na stronę: http://www.bajczytanki.pl/

emł

SZANOWNI PAŃSTWO!

Trwa nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Wawer m.st Warszawy!

Jesteś działaczem organizacji pozarządowej albo mieszkańcem Wawra? Chcesz mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w naszej Dzielnicy? Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Wawer.

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu Dzielnicy Wawer: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swój głos. Zespół ten będzie miał za zadanie wypracowywanie zasad budżetu partycypacyjnego w dzielnicy na rok 2019 oraz będzie monitorował i wspierał wdrożenie tego procesu w dzielnicy.

W skład zespołu wejdzie:

6 mieszkańców,

5 przedstawicieli organizacji pozarządowych,

radni dzielnicowi (po 1 z każdego klubu),

do 5 przedstawicieli jednostek niższego rzędu np. rad osiedli

4-5 urzędników wskazanych przez burmistrza

1 przedstawiciel radnych niezrzeszonych działających w Radzie Dzielnicy

1 przedstawiciel młodzieżowej rady dzielnicy, jeśli jest powołana

1 przedstawiciel dzielnicowej rady seniorów, jeśli jest powołana

Prace zespołu potrwają najpóźniej do połowy września 2018 roku. Będzie to co najmniej 14 spotkań.

Aby zgłosić się do Zespołu należy przyjść na spotkanie

19 października o godz. 17.30, miejsce: Sala konferencyjna w Urzędzie Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Żegańska1

UWAGA!

Członkowie zespołu nie będą mogli składać projektów w tej dzielnicy, w której wchodzą w skład Zespołu. Złamanie tego przepisu będzie skutkowało usunięciem członka z Zespołu.

SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Jeżeli zgłosi się więcej niż 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, wybiorą one spośród siebie 5 przedstawicieli.

UWAGA: jedna organizacja może być reprezentowana przez jednego przedstawiciela, który nie jest radnym. Na spotkanie należy przynieść zaświadczenie potwierdzające fakt wydelegowania przedstawiciela z ramienia danej organizacji pozarządowej.

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW

Spośród zgłoszonych mieszkańców na otwartym spotkaniu wylosowanych zostanie 6 osób.

Jeśli zgłosi się 6 mieszkańców albo mniej niż 6, wszystkie osoby wchodzą w skład Zespołu. Osoby, które chcą reprezentować mieszkańców nie mogą być równocześnie radnymi lub osobami związanymi z organizacjami pozarządowymi wylosowanymi na spotkaniu dla organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Izabela Bielińska
Inspektor
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Wawer
Wydział Oświaty i Wychowania
ul. Żegańska 1, pokój 518, 04-713 Warszawa
tel. +48224436891
faks +48224437036
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.wawer.warszawa.pl

harmonogramPDF