• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

    PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

    ŚRODOWISKO

  • slide

    LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

    UCZEŃ

  • slide

    KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

    NAUCZYCIEL

  • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

                 03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. 22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

AKCJA
OGŁOSZENIA
KONKURSY - REGULAMINY

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

Ostatnio dodane artykuły
STRONY DLA DZIECI

WARSZAWSKI KONKURS

PLASTYCZNO - TECHNICZNY

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

MÓJ PRZYJACIEL ROBOT

 

 

WYNIKI:

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 6-7 LAT

 

I miejsce

Piotr Łukasiak - Szkoła Podstawowa nr 300

II miejsce

Sofiia Stelmakh - Szkoła Podstawowa nr 300

III miejsce

Zofia Matoszka - Szkoła Podstawowa nr 300

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 6-7 LAT

 

I miejsce

Ignacy Gryz - Szkoła Podstawowa nr 350

II miejsce

Brunon Pawlicki - Szkoła Podstawowa nr 109

III miejsce

Piotr Michalski - Szkoła Podstawowa nr 359

Wyróżnienie

Maciej Michalski - Szkoła Podstawowa nr 359

 

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 8-10 LAT

 

I miejsce

Magdalena Trzebińska - Szkoła Podstawowa nr 341

Aleksandra Waśkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 260

II miejsce

Monika Łangowska – Szkoła Podstawowa nr 300

III miejsce

Nikola Gawryszewska – Szkoła Podstawowa nr 109

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 8-10 LAT

 

I miejsce

Zuzanna Figura - Szkoła Podstawowa nr 109

II miejsce

Camilla Mocchegiani – Szkoła Podstawowa nr 109

III miejsce

Małgorzata Piądłowska - Zespół Szkół nr 111

Wyróżnienie

Bartłomiej Truszkowski – Szkoła Podstawowa nr 109

Gabriela Mydłowska – Szkoła Podstawowa nr 109

 

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 11-13 LAT

 

I miejsce

Nicole Tourne – Szkoła Podstawowa nr 98

II miejsce

Mateusz Walkowski – Szkoła Podstawowa nr 225

III miejsce

Daniel Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 98

Wyróżnienie

Piotr Andrzejewski – Szkoła Podstawowa nr 225

Maja Gonet –    Szkoła Podstawowa nr 336

Łukasz Fąfara –             Szkoła Podstawowa nr 336

Jakub Gondek –             Szkoła Podstawowa nr 341

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 11-13 LAT

 

I miejsce

Mateusz Socha – Szkoła Podstawowa nr 225

II miejsce

Hanna Rychlik – Szkoła Podstawowa nr 98

III miejsce

Maciej Wieteska – Szkoła Podstawowa nr 98

 

Prace są prezentowane na wystawie w SP nr 109

 

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 9 czerwca o godzinie 11.00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

harmonogramPDF

UWAGA!  Od dnia 30.01.2017 r obowiązywać będą na terenie naszej placówki następujące procedury:

 

♦Procedura przebywania rodziców i osób obcych na terenie Szkoły Podstawowej nr 109

1. Osobą obcą jest każda osoba, która aktualnie nie jest uczniem bądź pracownikiem szkoły.

2. Osoby obce (w tym rodzice) nie mogą wchodzić na teren szkoły bez uzasadnionego ważnego powodu.

3. Osoby wchodzące do szkoły są zobowiązane zgłosić dyżurującemu tam pracownikowi z kim chcą się spotkać oraz wpisać do specjalnie w tym celu założonego rejestru danych personalnych, godziny i celu wizyty.

4. Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać toku pracy szkoły.

5. Rodzice nie mogą zaglądać do sal lekcyjnych podczas zajęć oraz wywoływać· nauczyciela w celu przeprowadzenia z nim rozmowy.

6. Powyżej wspomniane rozmowy są przeprowadzane po uprzednim umówieniu się, przed lubpo zakończonych zajęciach nauczyciela.

7. Rodzice nie mogą wchodzić i przebywać w stołówce szkolnej zgodnie z jej regulaminem.

8.Wszyscy pracownicy szkoły mają prawo i obowiązek zapytać o cel wejścia do budynku· każdego, kto nie jest pracownikiem szkoły, a znajduje się na korytarzu w czasie zajęć·lekcyjnych.

9.W przypadku odmowy podporządkowania się obowiązującym w szkole procedurom, powinien być o zdarzeniu poinformowany dyrektor szkoły.

♦ Procedura korzystania z szatni szkolnej.  

1.Pracownik szkoły otwiera szatnię o godzinie 6.30.

2.Drzwi wejściowe prowadzące z szatni na teren szkoły są zamykane o godz. 8.20 i otwierane w uzasadnionych przypadkach.

3.Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania i odbierania dzieci.

4.Uczniowie, którzy spóźnią się na pierwszą godzinę lekcyjną (wg planu), czekają na rozpoczęcie drugiej godziny lekcyjnej w sali 006.

5.Uczniowie rozpoczynający zajęcia na 2 lekcji lub później wchodzą na piętro równo z dzwonkiem na przerwę.

6.Uczniowie po przybyciu do szkoły są zobowiązani do natychmiastowej zmiany (buty na jasnej podeszwie) i zdjęcia okrycia wierzchniego.

7.W szatni uczniowie pozostawiają porządek po sobie – ubranie wierzchnie powinno być powieszone na wyznaczonym miejscu, natomiast obuwie umieszczone w worku
i także powieszone, w celu umożliwienia szatniarce wykonania prac porządkowych.

8.Za kontrolę realizacji punktu 6 odpowiedzialni są nauczyciele sprowadzający uczniów po ostatniej lekcji do szatni i wychowawca klasy.

9.Rodzice klas 0-III przyprowadzający dzieci do szkoły pozostawiają je w szatni szkolnej pod opieką nauczyciela świetlicy/nauczyciela dyżurującego/pomocy nauczyciela.

10.Stosujemy zasadę „Mamo, tato dalej idę sam”.

11.Uczniowie klas drugiego etapu edukacyjnego przychodzą do szkoły przed planowanym rozpoczęciem zajęć

i czekają na lekcje pod drzwiami sali, w której mają rozpocząć zajęcia.

12.Uczniowie, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, mają obowiązek przebywania
w świetlicy do czasu rozpoczęcia zajęć.

13.Nauczyciel po zakończeniu ostatnich zajęć danej klasy sprowadza dzieci do szatni, pozostaje z nimi do momentu opuszczenia przez nich boksu.

14.Dzieci zapisane do świetlicy po zakończonych zajęciach odprowadzane są przez
 nauczyciela kończącego zajęcia bezpośrednio do świetlicy.

15.Chore / niedysponowane dzieci ze szkoły odbiera osobiście rodzic lub inna osoba upoważniona do odebrania dziecka po uprzednim zgłoszeniu tego faktu nauczycielowi prowadzącemu zajęcia w danej klasie/ wychowawcy oraz w sekretariacie szkoły.

16.Za wartościowe rzeczy pozostawione w szatni (dokumenty, klucze, telefony komórkowe, pieniądze, biżuteria itp.) szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

17.Zabronione jest nieuzasadnione przebywanie uczniów w szatni podczas zajęć lekcyjnych i przerw.

18.W czasie trwania lekcji szatnie zamykane są przez pracowników obsługi.

19.Wyjście ze szkoły całej klasy podczas godzin lekcyjnych i korzystanie z szatni szkolnej w tym czasie odbywa się w obecności nauczyciela i pracownika.

20.Uczniowie korzystający z szatni szkolnej zobowiązani są do wykonywania poleceń nauczycieli dyżurujących oraz pracowników obsługujących szatnię.

21.W przypadku zaginięcia odzieży bądź butów postępujemy zgodnie z procedurami postępowania jak w przypadku kradzieży.

 

linia 4

telefUWAGA! Szanowni Państwo poniżej cyfrowe 

numery  telefonów  kontaktowych z naszą

placówką :

 

  

Sekretariat                         /22/ 277 11 23

Kierownik Adm. Gosp         /22/ 277 11 25

Referent                            /22/ 277 11 26

Pedagog                             /22/ 277 11 27

Intendent                          /22/ 277 11 28

Pokój nauczycielski           /22/ 277 11 31

Świetlica                           /22/ 277 11 32

Biblioteka                          /22/ 277 11 33

Pielęgniarka                      /22/ 277 11 34

Portiernia                          /22/ 277 11 35

 

linia 4

 

JASEŁKA      21.12.2016 r. (środa)

 

12-pasterkaI tura   - godz. 08.55 - 09.40 - 0 a, 0 b,

0 c, I b, II a, II c, II e, III a, III c, IV a

 

II tura - godz. 10.45 - 11.30 – I a, II b,

III b, III d, III e, IV b, IV c, IV d,  VI a, VI b

przekazanie Światełka Betlejemskiego przez przedstawicieli ZHP

III tura – godz. 13.50 – 14.35

                                          V a ( występ na scenie ) V b, V c, VI c, VI d

 

GALA III WARSZAWSKI KONKURS „ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY 2016”

GALA I DZIELNICOWY KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY

Chrzest Polski w interpretacji uczniów

Serdecznie zapraszamy!

 

Uwaga – I c i II d wyjeżdżają na wycieczkę do Mostówki 08.00-16.00

linia 4

WYNIKI III WARSZAWSKIEGO KONKURSU "ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY 2016"

Warszawa, 15.12.2016 r.

Protokół konkursu III Warszawski Konkurs Anioł Bożonarodzeniowy 2016

Komisja konkursowa w składzie :

Przewodniczący – artysta plastyk, medalier, rzeźbiarz - Pan Paweł Łęski

Członek – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie - Pani Hanna Ratańska – Szot

Członek – Kierownik Świetlicy Szkolnej – Pani Monika Zimny

Członek - nauczyciel plastyki, wychowawca Świetlicy Szkolnej – Pani Małgorzata Sprycha

Członek – nauczyciel – wychowawca świetlicy – Aleksandra Floriańska

Członek – nauczyciel – wychowawca świetlicy - Agata Cygan

wyłonili:

Laureatów konkursu plastyczno – technicznego

„Anioł Bożonarodzeniowy 2016”

Kategoria klas I- III

Miejsce I

Mateusz Rędziński kl. II d   Szkoła Podstawowa nr 81 Warszawa

Matylda Otolska     kl. II n   Szkoła Podstawowa nr 356

Miejsce II

Katarzyna Dziedziejko kl. III a   Szkoła Podstawowa nr 225

Lena Pohadajło kl. III a   Szkoła Podstawowa nr 246

 Miejsce III

Bartosz Janik Szkoła Podstawowa nr 246 kl. II b

Antonina Braun Szkoła Podstawowa nr 16 kl. II s

 Kategoria: Anioł pachnący

Amelia Trzaska Szkoła Podstawowa nr 356   kl. II l

Kategoria: Innowacja

Oleg Dominicki  lat 7   Szkoła Podstawowa nr 218

Cezary Nojszewski kl. I a Szkoła Podstawowa nr 75

Michalina Świerdza lat 7 Szkoła Podstawowa nr 218

Wyróżnienia:

1. Maja Bożek    Szkoła Podstawowa nr 218

2. Aleksandra Kowalska kl. III d Szkoła Podstawowa 275 z oddz. integracyjnymi

3. Patrycja Czemiel kl. III s Szkoła Podstawowa nr 16

4. Paulina Magdziarz kl. II d Szkoła Podstawowa nr 81

5. Apolonia Jońska kl. II b Szkoła Podstawowa nr 138

6. Sara Muratow kl. III Szkoła Podstawowa nr 298

7. Helena Ostrowska kl. II b Szkoła Podstawowa nr 340

8. Natalia Kupczyk kl. III a   Szkoła Podstawowa nr 298

9. Antonina Pisarek kl. II Szkoła Podstawowa nr 85

10. Joanna Bajszczak kl. III a Szkoła Podstawowa nr 124

11. Antonina Olejarczyk kl. I c Szkoła Podstawowa nr 356

12. Katarzyna Mocarska kl. II Szkoła Podstawowa nr 258

13. Matylda Kącka kl. III Szkoła Podstawowa nr 340

14. Iza Węgier kl. II e Szkoła Podstawowa nr 275 z oddz. Integracyjnymi

15. Zuzanna Pawlak kl. III a Zespół Szkół 45

16. Marta Kościołek   kl. I b Szkoła Podstawowa nr 109

Kategoria klas IV- VI

Miejsce I

Kinga Markiewicz kl. IV b   Szkoła Podstawowa nr 28

Kacper Łukasik kl. VI   Zespół Szkół nr 45

Marcin Dominiak kl. V c   Zespół Szkół Specjalnych nr 63

Miejsce II

Andżelika Pękul   kl. IV a  Szkoła Podstawowa integracyjna nr 317

Marta Podpora kl. IV b     Szkoła Podstawowa nr 138

Ewelina Wąs kl. VI   Szkoła Podstawowa nr 16   opiekun: Marta Czarzasta

Miejsce III

Aleksandra Stojek kl. V b   Szkoła Podstawowa nr 75

Barbara Grzybek kl. VI d   Szkoła Podstawowa nr 109

Nikola Makowska kl. VI b   Zespół Szkół nr 45

Kategoria Anioł innowacyjny:

Karolina Sałek kl. VI a   Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 317

Julia Izdebska kl. IV a Szkoła Podstawowa nr 28

Bartosz Korzeniewski kl. IV d Zespół Szkół nr 45

Kinga Larenta kl. IV b   Zespół Szkół nr 45

Gracjan Krupa kl. IV b   Zespół Szkół nr 45

Kategoria Anioł dźwiękowy:

Eryk Karsui Szkoła Podstawowa nr 218

Wyróżnienia

1. Marta Szabelska kl. Va   Szkoła Podstawowa nr 246

2. Jeremi Adamowicz kl. Va   Szkoła Podstawowa nr 166

3. Marcin Zarembowicz kl. V b  Szkoła Podstawowa nr 225

4. Magdalena Prusak kl. VI a   Szkoła Podstawowa nr 225

5. Emilia Jurczak kl. VI d Szkoła Podstawowa nr 109

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród 21.12.2016 r. godz. 13.50 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy.

REKRUTACJA 2017/2018

szkola

2016/2017
SPECJALIŚCI

trans

tn logodobre
BIBLIOTEKA

tn emailtn zegarsowamol2

 

mol instrukcja

PODRĘCZNIKI 2016/2017
TERMINARZ

     googlek

FLUORYZACJA

fluoryzacja3

JADŁOSPIS
                           obiad 2

 

AKTYWNE PRZERWY

spiew 4382mpingpongiszachy taniec3

DZWONKI

1

8.00-

8.45

2

8.55-

9.40

3

9.50-

10.35

4

10.45-

11.30

 

obiad

 1

5

11.50-

12.35

 

obiad

 2

6

12.55-

13.40

 

obiad

 3

7

13.55-

14.40

8

14.50-

15.35

9

15.40-

16.25

10

16.30-

17.15

Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!