Trwa nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Wawer m.st Warszawy!

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jesteś działaczem organizacji pozarządowej albo mieszkańcem Wawra? Chcesz mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w naszej Dzielnicy? Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Wawer.

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu Dzielnicy Wawer: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swój głos. Zespół ten będzie miał za zadanie wypracowywanie zasad budżetu partycypacyjnego w dzielnicy na rok 2019 oraz będzie monitorował i wspierał wdrożenie tego procesu w dzielnicy.

W skład zespołu wejdzie:

6 mieszkańców,

5 przedstawicieli organizacji pozarządowych,

radni dzielnicowi (po 1 z każdego klubu),

do 5 przedstawicieli jednostek niższego rzędu np. rad osiedli

4-5 urzędników wskazanych przez burmistrza

1 przedstawiciel radnych niezrzeszonych działających w Radzie Dzielnicy

1 przedstawiciel młodzieżowej rady dzielnicy, jeśli jest powołana

1 przedstawiciel dzielnicowej rady seniorów, jeśli jest powołana

Prace zespołu potrwają najpóźniej do połowy września 2018 roku. Będzie to co najmniej 14 spotkań.

Aby zgłosić się do Zespołu należy przyjść na spotkanie

19 października o godz. 17.30, miejsce: Sala konferencyjna w Urzędzie Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Żegańska1

UWAGA!

Członkowie zespołu nie będą mogli składać projektów w tej dzielnicy, w której wchodzą w skład Zespołu. Złamanie tego przepisu będzie skutkowało usunięciem członka z Zespołu.

SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Jeżeli zgłosi się więcej niż 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych, wybiorą one spośród siebie 5 przedstawicieli.

UWAGA: jedna organizacja może być reprezentowana przez jednego przedstawiciela, który nie jest radnym. Na spotkanie należy przynieść zaświadczenie potwierdzające fakt wydelegowania przedstawiciela z ramienia danej organizacji pozarządowej.

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW

Spośród zgłoszonych mieszkańców na otwartym spotkaniu wylosowanych zostanie 6 osób.

Jeśli zgłosi się 6 mieszkańców albo mniej niż 6, wszystkie osoby wchodzą w skład Zespołu. Osoby, które chcą reprezentować mieszkańców nie mogą być równocześnie radnymi lub osobami związanymi z organizacjami pozarządowymi wylosowanymi na spotkaniu dla organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Izabela Bielińska
Inspektor
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Wawer
Wydział Oświaty i Wychowania
ul. Żegańska 1, pokój 518, 04-713 Warszawa
tel. +48224436891
faks +48224437036
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.wawer.warszawa.pl

PODRĘCZNIKI 2017/2018