• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

    PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

    ŚRODOWISKO

  • slide

    LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

    UCZEŃ

  • slide

    KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

    NAUCZYCIEL

  • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

                 03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. 22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

 Szanowni Państwo, Rodzice dzieci urodzonych w 2011 r.

W dniu 8 lutego 2018 r. została podjęta przez Radę m. st. Warszawy uchwała nr LXI/1645/2018, zmieniająca uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych
i gimnazjów mających siedzibę na obszarze m.st. Warszawy do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe.

 Uchwała ta wprowadza zmiany w obwodach Szkoły Podstawowej nr 109, ul. Przygodna 2 i Szkoły Podstawowej nr 204, ul. Bajkowa 17/21.

  • Szkoła Podstawowa nr 109 – obwód szkoły  zostaje pomniejszony, od strony południowej kończy się w osi ulicy Chodzieskiej i Cylichowskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 204 - obwód szkoły zostaje powiększony o ulice pomiędzy osią ulic Chodzieskiej i Cylichowskiej a osią ul. Przewodowej. Budynek szkoły przy ul. Cyklamenów 28 (w Nadwiślu), będzie innym miejscem realizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla Szkoły Podstawowej nr 204.

 W związku z powyższym rodzice dzieci urodzonych w 2011 roku, aplikujący do klas pierwszych, których funkcjonowanie jest planowane w budynku przy ul. Cyklamenów 28 i w budynku przy ul. Bajkowej 17/21, stosowne dokumenty winni złożyć w Szkole Podstawowej nr 204 przy ul. Bajkowej 17/21.

 Ponadto na stronie Urzędu Wawer widnieje informacja o dniu otwartym w Szkole Podstawowej nr 204, w trakcie którego planowane jest spotkanie z rodzicami dzieci z rocznika 2011, w sprawie organizacji klas I w siedzibie przy ul. Cyklamenów 28. http://www.wawer.warszawa.pl/pl/strona/urzad-i-samorzad/informacje-oswiata

 1Wawer Mapa obwodu 201819 SP

linia 4

 

SPOTKANIE INFORMACYJNE

dzieci1Spotkanie informacyjne dla rodziców/opiekunów kandydatów do I klasy szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/19 
odbędzie się 27.02.2018 o godz.17.30 /wtorek/.

Rekrutacja/zapisy do klas I w szkołach podstawowych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 2 marca br.
Szczegółowe informacje tj.: harmonogram, zasady oraz kryteria obowiązujące w tegorocznej rekrutacji znajdują się na stronie Biura Edukacji od 30 stycznia 2018     http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa
linia 4

WARSZAWSKI KONKURS

PLASTYCZNO - TECHNICZNY

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

MÓJ PRZYJACIEL ROBOT

 

 

WYNIKI:

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 6-7 LAT

 

I miejsce

Piotr Łukasiak - Szkoła Podstawowa nr 300

II miejsce

Sofiia Stelmakh - Szkoła Podstawowa nr 300

III miejsce

Zofia Matoszka - Szkoła Podstawowa nr 300

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 6-7 LAT

 

I miejsce

Ignacy Gryz - Szkoła Podstawowa nr 350

II miejsce

Brunon Pawlicki - Szkoła Podstawowa nr 109

III miejsce

Piotr Michalski - Szkoła Podstawowa nr 359

Wyróżnienie

Maciej Michalski - Szkoła Podstawowa nr 359

 

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 8-10 LAT

 

I miejsce

Magdalena Trzebińska - Szkoła Podstawowa nr 341

Aleksandra Waśkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 260

II miejsce

Monika Łangowska – Szkoła Podstawowa nr 300

III miejsce

Nikola Gawryszewska – Szkoła Podstawowa nr 109

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 8-10 LAT

 

I miejsce

Zuzanna Figura - Szkoła Podstawowa nr 109

II miejsce

Camilla Mocchegiani – Szkoła Podstawowa nr 109

III miejsce

Małgorzata Piądłowska - Zespół Szkół nr 111

Wyróżnienie

Bartłomiej Truszkowski – Szkoła Podstawowa nr 109

Gabriela Mydłowska – Szkoła Podstawowa nr 109

 

PRACA TECHNICZNA

KATEGORIA WIEKOWA 11-13 LAT

 

I miejsce

Nicole Tourne – Szkoła Podstawowa nr 98

II miejsce

Mateusz Walkowski – Szkoła Podstawowa nr 225

III miejsce

Daniel Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 98

Wyróżnienie

Piotr Andrzejewski – Szkoła Podstawowa nr 225

Maja Gonet –    Szkoła Podstawowa nr 336

Łukasz Fąfara –             Szkoła Podstawowa nr 336

Jakub Gondek –             Szkoła Podstawowa nr 341

 

PRACA PLASTYCZNA

KATEGORIA WIEKOWA 11-13 LAT

 

I miejsce

Mateusz Socha – Szkoła Podstawowa nr 225

II miejsce

Hanna Rychlik – Szkoła Podstawowa nr 98

III miejsce

Maciej Wieteska – Szkoła Podstawowa nr 98

 

Prace są prezentowane na wystawie w SP nr 109

 

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 9 czerwca o godzinie 11.00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

harmonogramPDF

telefUWAGA! Szanowni Państwo poniżej cyfrowe 

numery  telefonów  kontaktowych z naszą

placówką :

 

  

Sekretariat                         /22/ 277 11 23

Kierownik Adm. Gosp         /22/ 277 11 25

Referent                            /22/ 277 11 26

Pedagog                             /22/ 277 11 27

Intendent                          /22/ 277 11 28

Pokój nauczycielski           /22/ 277 11 31

Świetlica                           /22/ 277 11 32

Biblioteka                          /22/ 277 11 33

Pielęgniarka                      /22/ 277 11 34

Portiernia                          /22/ 277 11 35

 

linia 4

 

UWAGA!  Od dnia 30.01.2017 r obowiązywać będą na terenie naszej placówki następujące procedury:

 

♦Procedura przebywania rodziców i osób obcych na terenie Szkoły Podstawowej nr 109

1. Osobą obcą jest każda osoba, która aktualnie nie jest uczniem bądź pracownikiem szkoły.

2. Osoby obce (w tym rodzice) nie mogą wchodzić na teren szkoły bez uzasadnionego ważnego powodu.

3. Osoby wchodzące do szkoły są zobowiązane zgłosić dyżurującemu tam pracownikowi z kim chcą się spotkać oraz wpisać do specjalnie w tym celu założonego rejestru danych personalnych, godziny i celu wizyty.

4. Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać toku pracy szkoły.

5. Rodzice nie mogą zaglądać do sal lekcyjnych podczas zajęć oraz wywoływać· nauczyciela w celu przeprowadzenia z nim rozmowy.

6. Powyżej wspomniane rozmowy są przeprowadzane po uprzednim umówieniu się, przed lubpo zakończonych zajęciach nauczyciela.

7. Rodzice nie mogą wchodzić i przebywać w stołówce szkolnej zgodnie z jej regulaminem.

8.Wszyscy pracownicy szkoły mają prawo i obowiązek zapytać o cel wejścia do budynku· każdego, kto nie jest pracownikiem szkoły, a znajduje się na korytarzu w czasie zajęć·lekcyjnych.

9.W przypadku odmowy podporządkowania się obowiązującym w szkole procedurom, powinien być o zdarzeniu poinformowany dyrektor szkoły.

♦ Procedura korzystania z szatni szkolnej.  

1.Pracownik szkoły otwiera szatnię o godzinie 6.30.

2.Drzwi wejściowe prowadzące z szatni na teren szkoły są zamykane o godz. 8.20 i otwierane w uzasadnionych przypadkach.

3.Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania i odbierania dzieci.

4.Uczniowie, którzy spóźnią się na pierwszą godzinę lekcyjną (wg planu), czekają na rozpoczęcie drugiej godziny lekcyjnej w sali 006.

5.Uczniowie rozpoczynający zajęcia na 2 lekcji lub później wchodzą na piętro równo z dzwonkiem na przerwę.

6.Uczniowie po przybyciu do szkoły są zobowiązani do natychmiastowej zmiany (buty na jasnej podeszwie) i zdjęcia okrycia wierzchniego.

7.W szatni uczniowie pozostawiają porządek po sobie – ubranie wierzchnie powinno być powieszone na wyznaczonym miejscu, natomiast obuwie umieszczone w worku
i także powieszone, w celu umożliwienia szatniarce wykonania prac porządkowych.

8.Za kontrolę realizacji punktu 6 odpowiedzialni są nauczyciele sprowadzający uczniów po ostatniej lekcji do szatni i wychowawca klasy.

9.Rodzice klas 0-III przyprowadzający dzieci do szkoły pozostawiają je w szatni szkolnej pod opieką nauczyciela świetlicy/nauczyciela dyżurującego/pomocy nauczyciela.

10.Stosujemy zasadę „Mamo, tato dalej idę sam”.

11.Uczniowie klas drugiego etapu edukacyjnego przychodzą do szkoły przed planowanym rozpoczęciem zajęć

i czekają na lekcje pod drzwiami sali, w której mają rozpocząć zajęcia.

12.Uczniowie, którzy są zapisani do świetlicy szkolnej, mają obowiązek przebywania
w świetlicy do czasu rozpoczęcia zajęć.

13.Nauczyciel po zakończeniu ostatnich zajęć danej klasy sprowadza dzieci do szatni, pozostaje z nimi do momentu opuszczenia przez nich boksu.

14.Dzieci zapisane do świetlicy po zakończonych zajęciach odprowadzane są przez
 nauczyciela kończącego zajęcia bezpośrednio do świetlicy.

15.Chore / niedysponowane dzieci ze szkoły odbiera osobiście rodzic lub inna osoba upoważniona do odebrania dziecka po uprzednim zgłoszeniu tego faktu nauczycielowi prowadzącemu zajęcia w danej klasie/ wychowawcy oraz w sekretariacie szkoły.

16.Za wartościowe rzeczy pozostawione w szatni (dokumenty, klucze, telefony komórkowe, pieniądze, biżuteria itp.) szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

17.Zabronione jest nieuzasadnione przebywanie uczniów w szatni podczas zajęć lekcyjnych i przerw.

18.W czasie trwania lekcji szatnie zamykane są przez pracowników obsługi.

19.Wyjście ze szkoły całej klasy podczas godzin lekcyjnych i korzystanie z szatni szkolnej w tym czasie odbywa się w obecności nauczyciela i pracownika.

20.Uczniowie korzystający z szatni szkolnej zobowiązani są do wykonywania poleceń nauczycieli dyżurujących oraz pracowników obsługujących szatnię.

21.W przypadku zaginięcia odzieży bądź butów postępujemy zgodnie z procedurami postępowania jak w przypadku kradzieży.

 

linia 4

REKRUTACJA 2018/2019

szkola

2017/2018
tn logodobre
BIBLIOTEKA

tn emailtn zegarsowamol2

 

mol instrukcja

PODRĘCZNIKI 2017/2018
TERMINARZ

     googlek

FLUORYZACJA

fluoryzacja3

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

1

8.00-

8.45

2

8.55-

9.40

3

9.50-

10.35

4

10.45-

11.30

 

obiad

 1

5

11.50-

12.35

 

obiad

 2

6

12.55-

13.40

 

obiad

 3

7

13.55-

14.40

8

14.50-

15.35

9

15.40-

16.25

 

 

 

Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!