03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

rekolekcje2

Rekolekcje wielkopostne 2016 w Roku Miłosierdzia

W dniach 29 luty – 2 marca nasza szkoła uczestniczyła -jak co roku w rekolekcjach wielkopostnych. Odbywały się one w dwóch ważnych miejscach:  dzieci miały nauki rekolekcyjne w kościele, oraz specjalne zajęcia szkolne. Rekolekcje w parafii poprowadził ks. Przemysław Macios. Natomiast zajęcia szkolne koordynowane były przez katechetów i nauczycieli.

Nauki w kościele prowadzone przez ks. Przemysława były atrakcyjne i przystępne dla uczniów starszych jak i młodszych. Ksiądz wykorzystał motyw z bajki pt. „Kraina Lodu”, aby przedstawić ważne prawdy związane z wiarą chrześcijańską. Ponadto dzieci chętnie śpiewały znane piosenki religijne i modliły się.  Drugiego dnia rekolekcji w kościele odbyła się spowiedź wielkopostna dla dzieci, które przystępują do tego sakramentu. Trzeciego zaś dnia, dzieci uczestniczyły w Eucharystii.

Rekolekcje szkolne miały charakter zajęć, aktywności i gier dydaktycznych. Pierwszego dnia klasy 4-6 poznawały okoliczności i fakty związane z Chrztem Polski oraz wprowadzaniem chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Musieli oni m.in.: w imieniu ówczesnego papieża napisać rymowane hasło reklamowe zachęcające Mieszka I do przyjęcia chrztu, odszyfrować tekst Bogurodzicy zaszyfrowany alfabetem Morse’a lub wykonać przestrzenną kostkę z ważnymi postaciami z historii Polski. Młodsze dzieci oglądały film, którego motywem przewodnim było przebaczenie.

Drugi dzień przebiegał  bardziej zabawowo - w formie warsztatów. Różne klasy wykonywały rozmaite zadania. Klasy czwarte ilustrowały drogę krzyżową, klasy piąte przedstawiały kalambury z uczynkami miłosierdzia, klasy szóste wykonywały m.in. palmy wielkanocne, zdobiły pisanki;  dzieci z klas 0-3  oglądały film dotyczący przebaczenia i relacji pomiędzy ludźmi.

Ostatniego dnia rekolekcji starsi uczniowie w grach planszowych -zmagali się z pytaniami o tematyce religijnej - poruszając się pionkami po mapach dotyczących podróży misyjnych św. Pawła. W trakcie gry rzucali ogromną kostką, a podzieleni na zespoły, rywalizowali o zwycięstwo. Finałem rekolekcji dla dzieci młodszych było przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez klasę 6c pt. „Mój Chrystus Połamany”.

Ci, którzy chcą zobaczyć to przedstawienie w wykonaniu klasy 6c, mają taką okazję. W najbliższą niedzielę 13 marca ok. godz. 11.00 (po Mszy świętej o godz. 10.00 z udziałem dzieci w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zerzniu) w białym domu parafialnym odbędzie się przedstawienie kukiełkowe „Mój Chrystus Połamany”, na które serdecznie zapraszamy.

P.S.linia 4

new-gif-image-6