• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

rekolekcje2

Rekolekcje wielkopostne 2016 w Roku Miłosierdzia

 W dniach 29 luty – 2 marca nasza szkoła uczestniczyła -jak co roku w rekolekcjach wielkopostnych. Odbywały się one w dwóch ważnych miejscach:  dzieci miały nauki rekolekcyjne w kościele, oraz specjalne zajęcia szkolne. Rekolekcje w parafii poprowadził ks. Przemysław Macios. Natomiast zajęcia szkolne koordynowane były przez katechetów i nauczycieli.

 Nauki w kościele prowadzone przez ks. Przemysława były atrakcyjne i przystępne dla uczniów starszych jak i młodszych. Ksiądz wykorzystał motyw z bajki pt. „Kraina Lodu”, aby przedstawić ważne prawdy związane z wiarą chrześcijańską. Ponadto dzieci chętnie śpiewały znane piosenki religijne i modliły się.  Drugiego dnia rekolekcji w kościele odbyła się spowiedź wielkopostna dla dzieci, które przystępują do tego sakramentu. Trzeciego zaś dnia, dzieci uczestniczyły w Eucharystii.

 Rekolekcje szkolne miały charakter zajęć, aktywności i gier dydaktycznych. Pierwszego dnia klasy 4-6 poznawały okoliczności i fakty związane z Chrztem Polski oraz wprowadzaniem chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Musieli oni m.in.: w imieniu ówczesnego papieża napisać rymowane hasło reklamowe zachęcające Mieszka I do przyjęcia chrztu, odszyfrować tekst Bogurodzicy zaszyfrowany alfabetem Morse’a lub wykonać przestrzenną kostkę z ważnymi postaciami z historii Polski. Młodsze dzieci oglądały film, którego motywem przewodnim było przebaczenie.

 Drugi dzień przebiegał  bardziej zabawowo - w formie warsztatów. Różne klasy wykonywały rozmaite zadania. Klasy czwarte ilustrowały drogę krzyżową, klasy piąte przedstawiały kalambury z uczynkami miłosierdzia, klasy szóste wykonywały m.in. palmy wielkanocne, zdobiły pisanki;  dzieci z klas 0-3  oglądały film dotyczący przebaczenia i relacji pomiędzy ludźmi.

 Ostatniego dnia rekolekcji starsi uczniowie w grach planszowych -zmagali się z pytaniami o tematyce religijnej - poruszając się pionkami po mapach dotyczących podróży misyjnych św. Pawła. W trakcie gry rzucali ogromną kostką, a podzieleni na zespoły, rywalizowali o zwycięstwo. Finałem rekolekcji dla dzieci młodszych było przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez klasę 6c pt. „Mój Chrystus Połamany”.

 Ci, którzy chcą zobaczyć to przedstawienie w wykonaniu klasy 6c, mają taką okazję. W najbliższą niedzielę 13 marca ok. godz. 11.00 (po Mszy świętej o godz. 10.00 z udziałem dzieci w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zerzniu) w białym domu parafialnym odbędzie się przedstawienie kukiełkowe „Mój Chrystus Połamany”, na które serdecznie zapraszamy.

 P.S.linia 4

REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!