• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

rekolekcje2

Rekolekcje wielkopostne 2016 w Roku Miłosierdzia

 W dniach 29 luty – 2 marca nasza szkoła uczestniczyła -jak co roku w rekolekcjach wielkopostnych. Odbywały się one w dwóch ważnych miejscach:  dzieci miały nauki rekolekcyjne w kościele, oraz specjalne zajęcia szkolne. Rekolekcje w parafii poprowadził ks. Przemysław Macios. Natomiast zajęcia szkolne koordynowane były przez katechetów i nauczycieli.

 Nauki w kościele prowadzone przez ks. Przemysława były atrakcyjne i przystępne dla uczniów starszych jak i młodszych. Ksiądz wykorzystał motyw z bajki pt. „Kraina Lodu”, aby przedstawić ważne prawdy związane z wiarą chrześcijańską. Ponadto dzieci chętnie śpiewały znane piosenki religijne i modliły się.  Drugiego dnia rekolekcji w kościele odbyła się spowiedź wielkopostna dla dzieci, które przystępują do tego sakramentu. Trzeciego zaś dnia, dzieci uczestniczyły w Eucharystii.

 Rekolekcje szkolne miały charakter zajęć, aktywności i gier dydaktycznych. Pierwszego dnia klasy 4-6 poznawały okoliczności i fakty związane z Chrztem Polski oraz wprowadzaniem chrześcijaństwa na naszych ziemiach. Musieli oni m.in.: w imieniu ówczesnego papieża napisać rymowane hasło reklamowe zachęcające Mieszka I do przyjęcia chrztu, odszyfrować tekst Bogurodzicy zaszyfrowany alfabetem Morse’a lub wykonać przestrzenną kostkę z ważnymi postaciami z historii Polski. Młodsze dzieci oglądały film, którego motywem przewodnim było przebaczenie.

 Drugi dzień przebiegał  bardziej zabawowo - w formie warsztatów. Różne klasy wykonywały rozmaite zadania. Klasy czwarte ilustrowały drogę krzyżową, klasy piąte przedstawiały kalambury z uczynkami miłosierdzia, klasy szóste wykonywały m.in. palmy wielkanocne, zdobiły pisanki;  dzieci z klas 0-3  oglądały film dotyczący przebaczenia i relacji pomiędzy ludźmi.

 Ostatniego dnia rekolekcji starsi uczniowie w grach planszowych -zmagali się z pytaniami o tematyce religijnej - poruszając się pionkami po mapach dotyczących podróży misyjnych św. Pawła. W trakcie gry rzucali ogromną kostką, a podzieleni na zespoły, rywalizowali o zwycięstwo. Finałem rekolekcji dla dzieci młodszych było przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez klasę 6c pt. „Mój Chrystus Połamany”.

 Ci, którzy chcą zobaczyć to przedstawienie w wykonaniu klasy 6c, mają taką okazję. W najbliższą niedzielę 13 marca ok. godz. 11.00 (po Mszy świętej o godz. 10.00 z udziałem dzieci w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zerzniu) w białym domu parafialnym odbędzie się przedstawienie kukiełkowe „Mój Chrystus Połamany”, na które serdecznie zapraszamy.

 P.S.linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!