KONKURSY - REGULAMINY

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

WNIKI KONKURSU na szkolny plakat „Piramida zdrowego żywienia”

Organizatorem konkursu była  Świetlica i Stołówka Szkoły Podstawowej Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie. Osobami  odpowiedzialnymi za przebieg  konkurs były panie: Monika Zimny i Grażyna Krążyńska.

09.06.2017 r. komisja konkursowa w składzie: Vice – dyrektor szkoły – Hanna Ratańska–Szot, Przewodnicząca komisji – kierownik świetlicy - Monika Zimny; Członek komisji – nauczyciel plastyki – Małgorzata Sprycha; Członek komisji – intendent stołówki  szkolnej – Grażyna Krążyńska przyznała następujące miejsca :

I miejsce – TOMEK ZAŁĘSKI - kl. VA

II miejsce – RAFAŁ WOŁOŃCIEJ - kl. V A

III miejsce – PATRYCJA  TOMASZEWICZ  - kl. VI A

MAGDALENA DOBOSZYŃSKA - kl. VI B

KLAUDIA BRATKOWSKA - kl. VI B

Uroczyste wręczenie nagród podczas  zakończena roku szkolnego

dla klas IV - VI 23.06.2017 r. ok. 11.00

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród!linia 4

SPOTKANIE Z PISARZEM

tn SAM 1773 Dnia 7 czerwca 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z p. Moniką Oworuszko, autorką serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałów dietetycznych. W trakcie spotkania dzieci poznały bohaterów książek o przygodach Walentego, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwiązywały różne quizy dotyczące prezentowanych książek. Uczniowie poznali zarys fabuły tego interesującego cyklu oraz porozmawiali z Pisarką o zasadach zdrowego odżywiania. Z zapartym tchem słuchali opowieści o Walentym Węglowodanie, Tęgomirze Tłuszczu, Werze Wodzie i innych bohaterach serii, którzy ich zauroczyli. Autorka pasjonująco mówiła o swoich książkach i chyba wszyscy poczuli, że po prostu muszą po nie sięgnąć. Pisarka odpowiadała też na, czasami zaskakujące, pytania Czytelników. Miłym akcentem była chwila gdy autorka na prośbę dzieci przeczytała fragment książki. Po spotkaniu chętni mogli nabyć książki i uzyskać autograf.
Więcej o serii kryminalno – dietetycznej „Walenty i spółka”, bohaterach i autorce można znaleźć na stronie www.mobuki.pl.

walenty-i-spółkalinia 4

OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO
tn rekordW czerwcu 2016 r. 432 608 uczniów z całej Polski ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym momencie.

W tym roku ponownie – podczas II edycji akcji – uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do próby pobicia tego rekordu.

1 czerwca 2017 r. punktualnie o godzinie 10 wszyscy obecni w tym dniu w szkole zebrali się na szkolnych boiskach - czytali i pozowali do wspólnej fotografii, z książkami, które czytamy i lubimy - było nas około 350 -ilu dokładne informacja wkrótce!

O szczegółach akcji można przeczytać na stronach: www.bibliotekawszkole.pl , czytamy.org

Nasza szkoła w zawodach województwa mazowieckiego w czwórboju lekkoatletycznym Nestle Cup!
tn cap10 osobowa drużyna dziewcząt naszej szkoły wystartowała w ubiegłą niedzielę 28.05.2017 w zawodach województwa mazowieckiego w czwórboju lekkoatletycznym Nestle Cup. Dziewczyny dały z siebie wszystko i uzyskały wspaniałe rekordy życiowe. Skład reprezentacji:
       1. Doboszyńska Anna 4d, 2. Wąsak Sonia 4b,   3. Mączyńska Antonina 4b, 4. Puchalska Kinga 6c, 5. Buch Zuzanna 6c, 6. Skwara Zofia 6c, 7. Kędzierska Aleksandra 6c, 8. Murawska Małgorzata 6c, 9. Adamska Paula 6a,10. Mączyńska Łucja 6a
             Składam serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców za wsparcie.
              Nauczyciel wychowania fizycznego- Monika Ozdoba

IV Finałowy Turniej "Edukacja przez Szachy w Szkole"

tn szachyDnia 2 czerwca 2017 r. nasza reprezentacja szkolna wyruszyła na Torwar aby zmierzyć się     z  dziećmi z całej Polski w  IV Finałowym Turnieju Edukacja przez Szachy w Szkole.

Do turnieju przystąpili uczniowie klas I-III którzy uczestniczą w projekcie. Na terenie Warszawy projekt realizowany jest przede wszystkim we współpracy z Biurem Edukacji     m. st. Warszawy i w nawiązaniu do innych miejskich przedsięwzięć edukacyjnych nosi nazwę „Wars i Sawa grają w szachy”.

Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Bazan IIIc, Helena Lisowska IIIc, Michał Buk IIIc, Maciek Stojecki IIIc, Adam Jasiocha IIIc, Błażej Gromek Ic

Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na zawodnika w określonych grupach turniejowych uwzględniających płeć i wiek dziecka.tn 20170602 104225

W tym roku nie udało nam się stanąć na podium, ale już od jutra zaczynamy przygotowania do przyszłorocznego finału. Najlepszy wynik uzyskała Kinga Bazan zajmując 15 miejsce  w grupie E dziewcząt klas III. Serdecznie gratulujemy.

Przygotowaniem dzieci do turnieju zajęły się panie: Katarzyna Staniec, Katarzyna Szczepaniak, Aleksandra Floriańska.

Zapraszamy do udziału w V edycji turnieju już za rok.

Aleksandra Floriańska

nprcz logo roz