15 - 26 STYCZNIA 2018 r.

plast muzrozneimagesCAXOZHHZAniołek

epodr

DZIEŃ MISIA 2017

tn SAM 2879 Święto Misia to już kilkunastoletnia tradycja w naszej szkole. Jak co roku rozświetla ono listopadowe mroki, kiedy wszędzie szaro i dzień bardzo krótki, a tu nagle tak wesoło i kolorowo. Tego dnia- wszystkim wypada, a nawet trzeba zabrać misia ze sobą do szkoły. Robią to i mali i duzi, a nawet pan dbający o bezpieczne przechodzenie dzieci przez ulicę przy szkole.

W tym roku hasłem było „ Z MISIEM PO WIŚLE”, a wszystko to z powodu „ROKU RZEKI WISŁY”, który za chwilę się skończy. Panie bibliotekarki postanowiły jeszcze uchwycić ostatni moment i połączyć Misia z Wisłą. Były więc 3 przystanki misiowe- w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.  Towarzyszyły temu baśnie i legendy tych miast. Dzieci oraz misie w strojach regionalnych z zainteresowaniem słuchały i oglądały co też przygotowały pomysłowe panie z biblioteki.

Fotografiom z misiem nie było końca- i tym indywidualnym i zbiorowym. Starsi uczniowie trochę nieśmiało, ale też wyciągali pluszaki do zdjęć, tym bardziej, że miś był biletem wstępu w tym dniu do biblioteki.

Trzeba jeszcze dodać, że misiowemu świętowaniu towarzyszył też  konkurs plastyczny pt. Mój przyjaciel MIŚ”. Organizatorką jest od lat pani Ewa Nowak- Władzińska. Zebrano dużą ilość prac wykonanych różnymi technikami. Wybrano najładniejsze, a ceremonia wręczenia nagród odbyła się też w bibliotece. Czyż mogły być inne nagrody niż śliczne misie w zimowych czapeczkach, ufundowane przez Radę Rodziców. A za oknem sypał pierwszy biały śnieg…Wisła na szczęście jeszcze nie zamarzła, więc udało się z misiem popłynąć w rejs z okazji jego święta, a i  królowa rzek polskich została też uhonorowana. W końcu to też jej święto, a rok Wisły nie wiadomo czy się kiedyś powtórzy. Za to  DZIEŃ MISIA na pewno już za rok -25 listopada.

aparat

B.M