• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

XXX ROCZNICA NADANIA IMIENIA

bch

SOS - DLA ALANA

Szanowni Państwo, jeden z uczniów naszej szkoły walczy z chorobą, której leczenie jest bardzo kosztowne. W imieniu własnym oraz Rodziców chłopca prosimy o pomoc. Można dokonać wpłaty na konto (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"Alior Bank S.A.42 2490 0005 0000 4600 7549 3994Tytułem:35045 Rogala Alan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia ) lub przekazać 1% podatku w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904 *W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:35045 Rogala Alan). oraz poprzez wpłatę na konto https://www.siepomaga.pl/ratujemy-alanka

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

MIĘDZYKLASOWY PROJEKT DLA KLAS 4 „W BAŚNIOWYM ŚWIECIE…” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 109 W WARSZAWIE

tn konkursPrzygoda klas 4 z baśniami rozpoczęła się 4 grudnia 2017 r. Panie uczące języka polskiego przekazały uczniom na lekcjach do przeczytania kanon 15 baśni.

Pod koniec lutego 2018 r. uczniowie zmagali się ze znajomością baśni podczas I etapu projektu międzyklasowego dla klas 4. Uczniowie pisali test ze znajomości baśni. 6 osób z każdej klasy 4, które uzyskały największą liczbę punktów przechodziły do II etapu.

      II etap Konkursu Baśniowego "W baśniowym świecie.." odbył się 6.03.2018 roku. W prowadzeniu konkursu pomagali uczniowie z klasy V c, jako asystenci poszczególnych grup. Uczniowie pracowali w 5 grupach, np. Czerwonego Kapturka, Wróżki, Królowej Śniegu, Dziewczynki z zapałkami, Królewny Śnieżki.

II etap Konkursu Baśniowego został przygotowany w formie turnieju, uczniowie musieli zmagać się uczestnicząc w 9 konkurencjach. Uczestnicy mieli za zadanie: wskazać tytuł baśni na podstawie podanych fragmentów, wypełnić krzyżówkę, odpowiedzieć na pytania ze znajomości treści baśni, ułożyć puzzle, rozpoznać rekwizyty i dopasować tytuł baśni, wymienić imiona i nazwisko baśniopisarzy, napisać magiczne zaklęcie do słów - Gdybym był Wróżką to....

tn stroj n

      Ostatnią konkurencją było prezentowanie swoich przygotowanych pięknych, baśniowych, niesamowitych, magicznych, bardzo pomysłowych barwnych strojów. Wśród postaci baśniowych zawitały do naszej szkoły - Królowa Śniegu, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Kot w butach, Król i Królowa, Macocha z Kopciuszka, Królewna Śnieżka, Stoliczek, Wilk, Czerwony Kapturek, Krasnoludki, Cesarz Chin i wiele, wiele innych postaci.

Uczeń klasy 4 c Wiktor Kociszewski zaprezentował przygotowaną prezentację multimedialną "W baśniowym świecie", która również bardzo wszystkim się podobała.

Zmagania uczestników pod kątem wkładu pracy, wiedzy, którą prezentowali w trakcie turnieju punktowało jury.   

 Po podsumowaniu wszystkich konkurencji grupy otrzymały następującą ilość punktów:

 1.Grupa Czerwonego Kapturka – 48 pkt. – kl. 4 c 

 2.Grupa „Śnieżki” – 47 pkt. – kl. 4 e

 3.Grupa Królowej Śniegu – 45 pkt. – 4 b

 4.Grupa Dziewczynka z zapałkami – 44 pkt. – 4 d

 5.Grupa Wróżki – 42 pkt. – 4 a

  Nagrody i wyróżnienia w konkurencji strojów baśniowych otrzymali uczniowie:
 IVa  I miejsce- Zosia Sobiech,II miejsce- Maja Dymkowska,III miejsce- Anna Hoffman

 Wyróżnienie: Maja Szwemberg, Joanna Sandomirska, Katerina Bykova, Małgorzata Żuczek,

  IV b – I m. Zuzanna Kudlik, II m. Sandra Kwiatkowska, III m. Weronika Rosińska

Wyróżnienia: Igor Niewczas, Magda Bondaruk

  IV c - I m. Gabryś Łasak, II m. Helenka Lisowska, III m. Jan Całka

Wyróżnienia: Magda Czech, Emilka Szemkowicz, Katarzyna Buk, Olek Patyński, Amelka Odolak, Wiktor Kociszewski,

  IV d – I m. Zuzanna Kulas, II m. Kuba Lendzion

Wyróżnienie: Artur Trujnara

IV e – I m. Aleksander Raszkowski, II m. Pola Maciejewska III m. Karolina Pawalec

Wyróżnienia: Zofia Kędziorek, Oliwier Rakoczy, Adrian Radomski, Tomek Bańda, Maja Gosk, Gabriela Mydłowska.tn konkurs baśniowy

        Na zakończenie przygody z baśniami dla zachowania wspomnień zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców odbyło się w środę 28 marca 2018 r. 

WSZYSTKIM UCZNIOM Z KLAS 4 ORAZ RODZICOM UCZNIÓW DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE

W PRZYGOTOWANIE DZIECI DO I I II ETAPU KONKURSU BAŚNIOWEGO ORAZ ZA PRZYGOTOWANIE PIĘKNYCH, BARWNYCH STROJÓW,

A RADZIE RODZICÓW SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIE   ZA UFUNDOWANE NAGRODY. 

 aparat

NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO

KATARZYNA JANICKA, PAULINA DOLINA

linia 4

REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!