• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

                 03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. 22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
tn logodobre
BIBLIOTEKA

tn emailtn zegarsowamol2

STRONY DLA DZIECI

ŚWIĘTO SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 109 W WARSZAWIE

tn apel bch Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podkreślająca wielkie przywiązanie całej szkolnej społeczności do Patrona. Tegoroczny apel upamiętniał 29. rocznicę nadania   zaszczytnego imienia Batalionów Chłopskich.  

      10 MAJA 2018 R. uczniowie z klasy 4 c przedstawili przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Janickiej i pani Joanny Bocianowskiej piękne, barwne i wzruszające przedstawienie upamiętniające tragiczne chwile z czasów działalności BATALIONÓW CHŁOPSKICH,  czyli II wojny światowej.

Inscenizacja nawiązywała wierszami i piosenkami oraz piękną dekoracją do hasła naszej uroczystości do słów B. WOLNIEWICZA „OJCZYZNA TO TRZY WIELKIE RZECZY – WSPÓLNA MOWA, WSPÓLNA ZIEMIA, WSPÓLNA PAMIĘĆ”.

Dekorację na uroczystość przygotowały pani Elżbieta Miłkowska-Łaszkiewicz, pani Małgorzata Pijanowska oraz pan Andrzej Samoraj .

       Uczniowie doskonale wcielili się w postacie wspominające czasy wojny, czasy powstańców walczących w BATALIONACH CHŁOPSKICH. Przywoływany był w słowach wierszy generał Franciszek Kamiński, Główny Komendant Batalionów Chłopskich – pseudonim Zenon Trawiński. Wzruszyły słowa jednego z utworów oddających hołd generałowi, który rozpoczynał się od słów: „Życie Twoje było jak historia, które przyszło przeżyć pokoleniu co istniało: (…) Cześć Twej pamięci.”

W trakcie przedstawienia nie zabrakło słów o życiu generała, o którym mówił kronikarz – uczeń Ignacy Waszkiewicz. Czasy wojny, żołnierzy i powstańców przywoływali w trakcie recytacji wierszy Dziadek – Paweł Ostaszewski, Babcia – Katarzyna Buk oraz wnuczęta, czyli Dziewczynka – Hania Rozesłaniec i Chłopiec – Bartek Opara. Poszczególni uczniowie recytowali teksty o Batalionach Chłopskich, o poległych żołnierzach i powstańcach w czasie wojny oraz o Ojczyźnie.

        Całą imprezę dopełniał chór prowadzony przez nauczyciela muzyki p. Piotra Kanię. Nie zabrakło piosenek śpiewanych przez uczniów indywidualnie, jaki i grupowo. Na szczególne uznanie i podziękowanie za pięknie wykonane utwory zasłużyli Marcel Ziółkowski z kl. VIIa za piosenkę „Dziś, idę walczyć Mamo” oraz Emilia Jurczak z kl.VIId za „Dziewczynę z granatem”.

Pięknie zaśpiewane pieśni Biały krzyż, Rozszumiały się wierzby płaczące oraz Kocham Cię Polsko również wzruszyły wszystkich.

        Uroczystość uświetnili swoim przybyciem goście pan minister Zbigniew Zieliński, przewodniczący Rady Rodziców- Krzysztof Karpa, skarbnik Agnieszka Tkaczyk-Cichowlas oraz sekretarz Wiktor Sierociński.

W trakcie apelu pani wicedyrektor Urszula Plust odczytała list od pani Zofii Kamińskiej- córki generała Kamińskiego, w którym dziękowała za pamięć oraz wyraziła uznanie dla pracy wkładanej w wychowanie patriotyczne młodzieży przez grono pedagogiczne.

Minister Zieliński również zabrał głos, w trakcie swojego wystąpienia przywołał czasy z okresu, kiedy sam był młodym chłopcem i walczył razem ze swoimi kolegami z okupantem.

         Uczniowie z klasy 7 złożyli dla upamiętnienia naszego patrona kwiaty oraz zapalili pod tablicą pamiątkową symboliczny znicz.

Na zakończenie ogromnymi brawami i chwilami wzruszenia ze strony oglądających, czyli gości, nauczycieli, rodziców uczniów i uczniów naszej szkoły została podsumowana impreza upamiętniająca naszego patrona szkoły – uczniowie wypowiedzieli słowa:

„Karty kroniki mówią, że pamięć o patronie SP Nr 109 w Warszawie jest wciąż żywa. Wplata się w historię naszego kraju cieniami poległych, wyrasta z jeszcze żyjących uczestników walki, spotykanych wśród nas każdego dnia. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Batalionów Chłopskich. Każdego roku Dzień Patrona jest dla nas świętem. I świętem pozostanie. Niech żyje nasza szkoła!”

              Katarzyna Janicka i Joanna Bocianowska

aparat

linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI

podrecznik

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Regulamin 

Wykaz podręcznikow 

2018/2019

REKRUTACJA 2018/2019

szkola

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

FLUORYZACJA

fluoryzacja3

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

1

8.00-

8.45

2

8.55-

9.40

3

9.50-

10.35

4

10.45-

11.30

 

obiad

 1

5

11.50-

12.35

 

obiad

 2

6

12.55-

13.40

 

obiad

 3

7

13.55-

14.40

8

14.50-

15.35

9

15.40-

16.25

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!