• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

28 I 2018 r. - 8 II 2019 r.

zima-w-miescie-679x350

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

ŚWIĘTO SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 109 W WARSZAWIE

tn apel bch Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podkreślająca wielkie przywiązanie całej szkolnej społeczności do Patrona. Tegoroczny apel upamiętniał 29. rocznicę nadania   zaszczytnego imienia Batalionów Chłopskich.  

      10 MAJA 2018 R. uczniowie z klasy 4 c przedstawili przygotowane pod kierunkiem pani Katarzyny Janickiej i pani Joanny Bocianowskiej piękne, barwne i wzruszające przedstawienie upamiętniające tragiczne chwile z czasów działalności BATALIONÓW CHŁOPSKICH,  czyli II wojny światowej.

Inscenizacja nawiązywała wierszami i piosenkami oraz piękną dekoracją do hasła naszej uroczystości do słów B. WOLNIEWICZA „OJCZYZNA TO TRZY WIELKIE RZECZY – WSPÓLNA MOWA, WSPÓLNA ZIEMIA, WSPÓLNA PAMIĘĆ”.

Dekorację na uroczystość przygotowały pani Elżbieta Miłkowska-Łaszkiewicz, pani Małgorzata Pijanowska oraz pan Andrzej Samoraj .

       Uczniowie doskonale wcielili się w postacie wspominające czasy wojny, czasy powstańców walczących w BATALIONACH CHŁOPSKICH. Przywoływany był w słowach wierszy generał Franciszek Kamiński, Główny Komendant Batalionów Chłopskich – pseudonim Zenon Trawiński. Wzruszyły słowa jednego z utworów oddających hołd generałowi, który rozpoczynał się od słów: „Życie Twoje było jak historia, które przyszło przeżyć pokoleniu co istniało: (…) Cześć Twej pamięci.”

W trakcie przedstawienia nie zabrakło słów o życiu generała, o którym mówił kronikarz – uczeń Ignacy Waszkiewicz. Czasy wojny, żołnierzy i powstańców przywoływali w trakcie recytacji wierszy Dziadek – Paweł Ostaszewski, Babcia – Katarzyna Buk oraz wnuczęta, czyli Dziewczynka – Hania Rozesłaniec i Chłopiec – Bartek Opara. Poszczególni uczniowie recytowali teksty o Batalionach Chłopskich, o poległych żołnierzach i powstańcach w czasie wojny oraz o Ojczyźnie.

        Całą imprezę dopełniał chór prowadzony przez nauczyciela muzyki p. Piotra Kanię. Nie zabrakło piosenek śpiewanych przez uczniów indywidualnie, jaki i grupowo. Na szczególne uznanie i podziękowanie za pięknie wykonane utwory zasłużyli Marcel Ziółkowski z kl. VIIa za piosenkę „Dziś, idę walczyć Mamo” oraz Emilia Jurczak z kl.VIId za „Dziewczynę z granatem”.

Pięknie zaśpiewane pieśni Biały krzyż, Rozszumiały się wierzby płaczące oraz Kocham Cię Polsko również wzruszyły wszystkich.

        Uroczystość uświetnili swoim przybyciem goście pan minister Zbigniew Zieliński, przewodniczący Rady Rodziców- Krzysztof Karpa, skarbnik Agnieszka Tkaczyk-Cichowlas oraz sekretarz Wiktor Sierociński.

W trakcie apelu pani wicedyrektor Urszula Plust odczytała list od pani Zofii Kamińskiej- córki generała Kamińskiego, w którym dziękowała za pamięć oraz wyraziła uznanie dla pracy wkładanej w wychowanie patriotyczne młodzieży przez grono pedagogiczne.

Minister Zieliński również zabrał głos, w trakcie swojego wystąpienia przywołał czasy z okresu, kiedy sam był młodym chłopcem i walczył razem ze swoimi kolegami z okupantem.

         Uczniowie z klasy 7 złożyli dla upamiętnienia naszego patrona kwiaty oraz zapalili pod tablicą pamiątkową symboliczny znicz.

Na zakończenie ogromnymi brawami i chwilami wzruszenia ze strony oglądających, czyli gości, nauczycieli, rodziców uczniów i uczniów naszej szkoły została podsumowana impreza upamiętniająca naszego patrona szkoły – uczniowie wypowiedzieli słowa:

„Karty kroniki mówią, że pamięć o patronie SP Nr 109 w Warszawie jest wciąż żywa. Wplata się w historię naszego kraju cieniami poległych, wyrasta z jeszcze żyjących uczestników walki, spotykanych wśród nas każdego dnia. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Batalionów Chłopskich. Każdego roku Dzień Patrona jest dla nas świętem. I świętem pozostanie. Niech żyje nasza szkoła!”

              Katarzyna Janicka i Joanna Bocianowska

aparat

linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!