• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

28 I 2018 r. - 8 II 2019 r.

zima-w-miescie-679x350

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

BROMBOWE ŚWIĘTO KSIĄŻKI W SP 109

tn mw1         W tym roku gościem specjalnym był Maciej Wojtyszko i jego kultowa książka o Brombie. Historia Bromby jest dość skomplikowana , pełna niespodzianek i komplikacji. Może właśnie dlatego jest ulubioną książką dzieciństwa kolejnych pokoleń. Dzieci z naszej szkoły mają do tego specjalne prawo, bo przecież i autor i Bromba pochodzą z tej okolicy. Nic wiec dziwnego, że Maciej Wojtyszko odwiedza nas już kolejny raz i robi to z wielką przyjemnością, bo - jak mówi- ma słabość do tej szkoły. Tu po wojnie pracowała jego mama polonistka Ewa Wojtyszko. Tu działał też jego ojciec Wacław Wojtyszko, którego pamiętają jeszcze nieliczni, już wiekowi mieszkańcy. Jego imię nosi od niedawna jedna z ulic w tej okolicy, a mówiąc po „brombowemu”- NASZEJ OKOLICY.

          Nic więc dziwnego, że Bromba zadomowiła się tu na dobre -gdzieś tu chodzi , coś mierzy, waży
tn mw3i oblicza. Dzieci ją naśladują, szyją i wyposażają żółte torby, a przy okazji wiele się uczą. Robi to fantastycznie z kolejnym rocznikiem klas drugich pani Katarzyna Posobiec.

Nie inaczej było i teraz. Dzieci zaprezentowały swoje stroje i dały nawet popis krótkim występem, a ich rysunki Bromby i Gżdacza zachwyciły wprost gościa.

tn mw2        Główną jednak atrakcją tego świątecznego spotkania w bibliotece był finał konkursu pięknego czytania „brombowego” fragmentu i wybór mistrza na poziomie klas 1,2,3. Na czele komisji stanął oczywiście sam autor Bromby. Emocji nie brakowało, a wybór trudny. Dzieci usłyszały kilka fachowych uwag na temat swojego występu, no i mistrzowie zostali wybrani oraz obdarowani nagrodami. Wszyscy pozostali mogli zakupić książkę, która ponoć jest najbardziej brombowa ze wszystkich Bromb, bo niemal w całości wierszowana i nosi tytuł „Bromby i Fikandra wieczór autorski”.

           Kolejka po wpisy była długa i posuwała się powoli, bo autor nie tylko wpisywał każdemu osobistą dedykację, ale i ozdabiał ją rysunkami. Dobrze, że robił to obiema rękami, bo wszystko trwałoby jeszcze dłużej.

To miła pamiątka z tego spotkania, a wrażenia pozostaną pewnie na długo w pamięci, tym bardziej że do Bromby się wraca, jest zawsze na czasie i świetna dla każdego, a z wiekiem bawi coraz bardzietn mw4j.

To było naprawdę wspaniałe spotkanie z książką i jej autorem przy okazji Światowego Dnia Książki A. D. 2018.

 

B.M.linia 4

 

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!