• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

28 I 2018 r. - 8 II 2019 r.

zima-w-miescie-679x350

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

dzienbabci

 linia 4

Program Szkoła z Klasą 2.0

Szkola-z-Klasa-2-0W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła z Klasą 2.0. Program prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą, Centrum Edukacji Obywatelskiej  i Gazetę Wyborczą przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agory.

      Drodzy rodzice w trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci oraz poprawę, jakości pracy szkoły realizujemy program Nasza Szkoła 2.0. Prosimy o udział w badaniu na temat bezpieczeństwa w naszej placówce. Wypełnienie ankiety jest anonimowe i zajmie Państwu kilka minut.
https://docs.google.com/forms/d/1ZWX7-5mTRPzxy9RSQogFRVvsRBuMEF0fa6tpggrYBj8/

Ankiety dla dzieci (wypełnianie razem z nauczycielem)
https://docs.google.com/forms/d/1XBU9cqz3rzm-RDN95zT6xYm_kQmrAeZM-8FIV3RHexU
(link do ankiety dla klas I - III)

https://docs.google.com/forms/d/1N5c5-VSCcSqLp3DkMjmxhRmgJvgwo6IMXcoN4ZJNMx
(link do ankiety dla klas IV - VIII)

Dziękujemy za udział w badaniu
Koordynatorzy projektu
Beata Kolas
Wioletta Zatorska

linia 4

Grudzień i mPotęga w naszej szkole!

tn IMG 9182Dnia 4 grudnia odbyły się warsztaty „Bryły na prezenty świąteczne”. Rodzice i dzieci projektowali i tworzyli pudełka, które mam nadzieję wykorzystają do zapakowania prezentów pod choinkę. Każdy kto przyszedł mógł rysować, wycinać, kleić, ozdabiać i przy dobrej zabawie uczyć się też matematyki.

Następne były warsztaty „Buduj i baw się”. Z funduszu otrzymanych od Fundacji mBanku zakupiliśmy klocki Maple – aż 1500 drewnianych klocków. Doskonale wyważone klocki, pomagają w poznaniu praw fizyki, rozwijają umysł przestrzenny, a także uczą planowania, koncentracji i cierpliwości. tn IMG 9195Powstały piękne budowle, a nawet korytarzowe domino. Wszyscy byli zgodni, że klocki są zarówno dla małych i dużych, a zabawa z nimi jest świetna.

W grudniu odbywały się zajęcia orgiami, na których powstały piękne ozdoby świąteczne, które prezentujemy na tablicy znajdującej się przy pokoju nauczycielskim.

Joanna Lewickalinia 4

TRZEBA MARZYĆ Z KSIĄŻKAMI ŁUKASZA WIERZBICKIEGO

tn SAM 6048To już trzecia wizyta Łukasza Wierzbickiego u nas. Zawsze chętnie korzysta z naszego zaproszenia, choć kalendarz ma bardzo napięty. Przybywa ze swoimi akcesoriami, które ledwie się mieszczą w jego niemałym przecież samochodzie jadącym aż z Poznania. Wszystko to za sprawą kolejnych książek, które co jakiś czas popełnia dla czytelników. Tym razem musiał zmieścić nowy element- namiastkę kajaka, a to za sprawą jego najnowszej książki „ OCEAN TO PIKUŚ”. Autor zabrał nas wszystkich w rejs przez Atlantyk, opowiadając o wyprawie podróżnika Aleksandra Doby, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem bez żagli Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Książka jest podzielona nie na rozdziały, ale na doby- od nazwiska śmiałka- ALEKSANDRA DOBY. Czyta się ją z wypiekami na twarzy, wprost z niedowierzaniem, ale i nutką zazdrości. Jak to było wszystko możliwe?tn SAM 6061

A jednak! Kto lubi podróże, przygody na pewno nie będzie zawiedziony. Nic więc dziwnego, że sporo dzieci chciało mieć książkę na własność, by się w nią zanurzyć, a może to będzie inspiracja lub recepta na realizację swoich marzeń? Nigdy nie wiadomo! Wszystkie książki oczywiście z autografem naszego gościa, który chętnie i długo podpisywał swoje dzieła. Napisał już kilka książek i wszystkie miał ze sobą i o każdej nawet powiedział kilka słów. Nasze dzieci znają już jego twórczość, a szczególnie opowieść o niedźwiedziu Wojtku- „DZIADEK I NIEDŹWIADEK” i „ Afrykę Kazika”. Wszystkie książki Łukasza Wierzbickiego to fascynujące przygody, które z pewnością zainteresują każdego, kto jest ciekawy świata i pasjonujących historii.

tn SAM 6096To spotkanie było tego potwierdzeniem. Dzieci były tak podekscytowane tymi opowieściami i demonstrowanymi gadżetami, że koniecznie chciały co chwila dodawać coś od siebie, co niewątpliwie świadczy o otwartości i zainteresowaniu tematem. Pan sobie świetnie radził z każdą sytuacją, bo jeździ po szkołach całej Polski i ma już opanowaną strategię. Potrafi np. użyczyć swoich akcesoriów i przebrać małą osóbkę za jakiegoś stwora, albo pozwolić wiosłować na kajaku
Dzieci to uwielbiają, więc się wszyscy świetnie bawili. Końcówka była jednak bardzo ambitna, bo Pan zachęcił do wymyślania marzeń i ich realizacji!

tn SAM 6102

To piękna puenta naszego marzycielskiego spotkania w grudniowym przedświątecznym czasie. Zapewne część marzeń spełni niedługo Mikołaj, ale warto snuć marzenia , które zrealizuje się samemu!

 

B.M

linia 4

Wyniki konkursu „Idą święta” – bombka bożonarodzeniowa.
Kategoria klas 0-III miejsce:bombka
I Matylda Majcherczyk IB 
II Wojciech Michalec 0A
III Stefania Rychlak 0A 
Wyrożnienie:
Hanna Wilk IIA, Filip Nowak IIA, Nikodem Palanis IIA , Ignacy Kowalkowski IIA

Kategoria klas 0-III miejsce:
I Iga Szweczyk 4E
II Kacper Wąsowski 7A
III Kinga Bazan 5C
Wyróżnienie:
Maja Szczykutowicz 4A, Piotr Paradowski 5a, Karolina Pawelec 5E, Marianna Błaszczyk 6b, Dominika Pijanowska 6D, Gabriela Filipczuk 7a

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród na Galę Bożonarodzeniową we wtorek 11 grudnia o godz. 14.00 do dużej Sali gimnastycznej.

Małgorzata Pijanowska
Anna Rafalska

linia 4

REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!