03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

22   277 11 59 klasy 3-8

PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

ROK SZKOLNY 2018/2019 ROZPOCZĘTY!

tn SAM 5126W tym roku kalendarz był bardziej łaskawy niż zwykle. Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło otworzyć rok szkolny 2018/2019 dopiero 3 września. Tym sposobem wakacje wydłużyły się jeszcze o 1 weekend.

To dla dzieci, bo nauczyciele pracowali już dużo wcześniej, by jak najlepiej przygotować się do startu.

Jest nas - 84 nauczycieli, 791 uczniów uczących się w 32 oddziałach i 1 oddziale przedszkolnym. Dobrze, że pogoda dopisała, bo  inauguracja roku szkolnego  odbyła się na powietrzu, na boisku szkolnym  w 2 turach. Uroczystość była krótka, ale bardzo podniosła, bo z pocztem sztandarowym,  hymnem narodowym i szkolnym. Żeby nie było tak sztywno i pompatycznie tn SAM 5162chór pod kierunkiem Pana Piotra Kani  przygotował i wykonał stosowną na tę okoliczność piosenkę pt. Szkolny czas. Potem już spotkania klasowe i dzielenie się wrażeniami z wakacji.

Każdy rok szkolny stawia nowe wyzwania, zadania i nowości. Ten rok rozpoczął się dla uczniów i rodziców realizacją  rządowego programu „DOBRY START”.

Dodatkowo - decyzją Burmistrza Dzielnicy Wawer Pana Łukasza Jeziorskiego i władz  samorządowych - wszystkie pierwszaki zostały obdarowane wyprawką szkolną, która wręczona została pierwszakom podczas uroczystości przez:  Wiceburmistrza Pana Leszka Baraniewskiego i Radnego Dzielnicy Wawer Pana Michała Żebrowskiego. Dodajmy tu jeszcze, że każdy uczeń szkoły otrzymuje - już kolejny rok - bezpłatne podręczniki.

Najważniejszą jednak informacją, która przewijała się już od jakiegoś czasu w środowisku szkolnym i lokalnym jest zmiana na stanowisku dyrektora szkoły. Dotychczasowy Dyrektor - PAN STEFAN DEJNEKA odchodzi na zasłużoną emeryturę po 26 latach zarządzania placówką. DZIĘKUJEMY raz jeszcze!

Po takim kroku następują zmiany. Nowym dyrektorem szkoły  została dotychczasowa pani wicedyrektor- HANNA RATAŃSKA – SZOT. Wicedyrektorem pozostaje nadal pani URSZULA PLUST, natomiast stanowisko drugiego wicedyrektora powierzono pani KINDZE JAROSZ - też z naszego grona. Wszystkie panie dyrektorki serdecznie witamy i trzymamy kciuki!

Inauguracja nowego roku szkolnego w nowej więc odsłonie.

Podsumowując trzeba podkreślić, że z ust wszystkich zabierających głos padło wiele ciepłych słów i życzeń dobrego roku!

Niech to będzie  wyjątkowy rok, bo i czas jest szczególny - jubileuszowy:

- 100 -lecie odzyskania niepodległości, a 30 lat od nadania szkole imienia tych, którzy też walczyli i ginęli za ojczyznę - BATALIONÓW CHŁOPSKICH.

Oj będzie się działo!

B.Mlinia 4.