• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

BATALIONY CHŁOPSKIE-  ŻYWIĄ I BRONIĄ !

 tn b chŚwięto Batalionów Chłopskich obchodzone jest 8 października, w rocznicę dnia, kiedy w 1940 r. na komendanta Batalionów Chłopskich został zaprzysiężony Franciszek Kamiński, ps. Zenon Trawiński, po II wojnie światowej bojownik o demokrację, uwięziony przez komunistów w okresie stalinowskim, w III RP awansowany na generała dywizji Wojska Polskiego i odznaczony Orderem Orła Białego. W czasie II wojny światowej BCh były jednym z głównych filarów Polskiego Państwa Podziemnego, jako pierwsze przystąpiły do otwartej walki z okupantem.
 Po wyzwoleniu z okupacji niemieckiej, gdy władzę w kraju przejęli komuniści, żołnierze BCh byli prześladowani, a  Bataliony Chłopskie skazano na zapomnienie.

    8 października na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przed Pomnikiem „Ku Chwale Batalionów Chłopskich”, odbyły się obchody 78. rocznicy powołania Batalionów Chłopskich. Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci i weterani Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich oddali hołd i złożyli wieńce oraz wiązanki kwiatów w Kwaterze Żołnierzy BCh oraz na grobie  Komendanta Głównego Batalionów Chłopskich - gen. dyw  Franciszka Kamińskiego. 

tn bch2018     W uroczystościach uczestniczyła również delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły- poczet sztandarowy ze sztandarem szkolnym i uczniowie klas czwartych na czele z panią Dyrektor Hanną Ratańską - Szot, która w sposób szczególny została wyróżniona- otrzymując z rąk ministra Jana  Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych oraz prezesa Ogólnopolskiego Związku BCh pułkownika Zbigniewa Zaborowskiego medal- przyznawany przez Ogólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich.
     Tego dnia przekonaliśmy się, że Cmentarz na Powązkach to szczególne miejsce zadumy, medytacji, powagi i spotkań. Dla wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości były to niezapomniane chwile, a dla nas lekcja historii w jubileuszowym roku, w którym nasza szkoła święci 30 lecie nadania szkole imienia Batalionów Chłopskich.
               

 Katarzyna Strzelczyk

  linia 4

REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!