03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

22   277 11 59 klasy 3-8

PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

Szkoła z pomysłem

Dnia 26 października 2018 roku w kinie ATLANTIC grupa uczniów z naszej szkoły odebrała z rąk zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy Pana Włodzimierza Paszyńskiego i Pana Mirosława Sielatyckiego- zastępcy Dyrektora Biura Edukacji HONOROWE WYRÓŻNIENIE: SZKOŁA Z POMYSŁEM w kategorii pomysłów na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Nasza szkoła podejmuje działa na rzecz uczniów potrzebujących wsparcia ze strony nauczycieli  i zatrudnionych specjalistów. Nauczyciele, pedagogodzy, psycholog, pedagodzy specjalni, terapeuci pedagogiczni tworzą programy własne i indywidualne dla uczniów.  Prowadzimy zajęcia: dydaktyczno - wyrównawcze, korekcyjno - kompensacjne, reedukacyjne, logopedyczne, warsztaty: socjoterapeutyczne i  umiejętności społecznych. Organizujemy również spotkania i warsztaty dla rodziców. Sami uczestniczymy   w szkoleniach, konferencjach, aby pogłębiać wiedzę na nurtujące nas tematy. Bierzemy również udział w konkursach, projektach, programach edukacyjnych na rzecz uczniów   o szczególnych potrzebach edukacyjnych.  Współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi: fundacjami, stowarzyszeniami, uczelniami, poradniami psychologiczno – pedagogicznymi i specjalistycznymi. W obecnej edycji o Wyróżnienie ubiegało się 65 szkół, nagrodzono 20 projektów.

Nagrody wręczono w pięciu konkursowych kategoriach:
• Szkoła z pomysłem na uczenie – 4 Wyróżnienia,
• Szkoła z pomysłem na kulturę – 6 Wyróżnień,
• Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych – 3 Wyróżnienia,
• Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną – 2 Wyróżnienia,
• Szkoła z pomysłem na… - 5 Wyróżnień.

Podczas uroczystości przedstawiono Zespół ekspertów do spraw opiniowania wniosków szkół ubiegających się o przyznanie Honorowych Wyróżnień Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła  z pomysłem".

H. Sz.

nprcz logo roz