03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

22   277 11 59 klasy 3-8

PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

PASOWANIE NA UCZNIA

pasowanie1     Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dnia 22 października zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Najbardziej przejęci byli pierwszoklasiści - odświętnie ubrani i gotowi złożyć przyrzeczenie w obecności równie przejętych rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkoły. - My uczniowie klas pierwszych  ślubujemy być pilnymi w nauce, wzorowymi w zachowaniu, godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły. - zabrzmiało bardzo uroczyście i dostojnie.
      Ślubowanie uczniów to piękna i długa tradycja w naszej szkole. Ceremoniał  uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły - Hanna Ratańska-Szot. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich.
      Teraz był czas na zaprezentowanie programu artystycznego przygotowanego przez wychowawczynie i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Były piękne wiersze o tematyce szkolnej, żywiołowe piosenki, a nawet gra na instrumentach. Wszystko to wzbudziło ogromny zachwyt zaproszonych gości, którzy dziękowali pierwszakom wielkimi brawami.
     Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki oraz szkolne legitymacje. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Miłym zakończeniem uroczystości były wspólne fotografie. To był wyjątkowy dzień dla nas wszystkich.

Tak, więc nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. Wszystkim życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie!

B.W.

nprcz logo roz