• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI
 

KONKURS  UNICEF   "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

laleczkaKoło Młodego Wolontariusza w naszej szkole  pod czujną opieką pani Joanny Stepaniuk od listopada 2012 roku realizowało  projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata II”, który był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Poprzez udział w projekcie chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF.

Następnie w styczniu 2013 roku na terenie szkoły została zorganizowana wystawa laleczek. „Pomaganie może być nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne” to hasło, które towarzyszyło wystawie Laleczek UNICEF  . Zostały na niej  zaprezentowane wszystkie szmaciane laleczki wykonane samodzielnie przez uczniów klas I-VI. Laleczki pochodziły z różnych krajów świata. Były wśród nich Laleczki typowo europejskie, np. Lili z Włoch, czy Honza z Wielkiej Brytanii, jak i Laleczki z odległych miejsc na świecie, t.j. Szadza z Kenii, Goldi z Brazylii. Wśród lalek nie zabrakło także chłopców bliźniaków, pochodzących z Meksyku, byli to Jenero i Severo, których autorami byli zresztą też bliźniacy- Jędrek i Stefek. W jej trakcie rodzice i opiekunowie dzieci mieli możliwość „zaadoptować” wybraną przez siebie laleczkę, przekazując darowiznę w wysokości minimum 10zł. Zebrane w ten sposób pieniądze-przesłane na konto UNICEF- przeznaczone będą na zakup szczepionek dla dzieci z Czadu.

W dniach 25.03.2013r.-07.04.2013r. na portalu społecznościowym Facebook odbyło się głosowanie na najbardziej oryginalną laleczkę UNICEF. Naszą szkołę reprezentowała laleczka JULIA, której twórczynią jest 7-letnia Julia, uczennica I klasy . Laleczkę wybrała specjalnie powołana w tym celu komisja. W jej skład weszli: nauczyciele, uczniowie klas I-VI, w tym także szkolni wolontariusze. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie zdecydowano, że to laleczka JULIA jest jedyna w swoim rodzaju pod względem oryginalności i pomysłowości wykonania. Warto zauważyć, że laleczka jest miłą gosposią, nosi fartuszek i czepek. Dodatkowo piecze pyszne ciasteczka i umie pięknie tańczyć. W wyniku głosowania internetowego nasza laleczka- JULIA zdobyła 286 głosów. Niestety liczba ta nie pozwoliła na wygranie głównej nagrody, którą był koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Jednak otrzymane głosy umożliwiły nam zająć I miejsce w Warszawie, a tym samym 24 miejsce w Polsce. Do konkursu zostało zgłoszonych 369 laleczek z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy Laleczce Julii z naszej szkoły oraz zwycięskiej Mei- lalce  z Zespołu Szkół i Placówek im. W. Łokietka w Radziejowie.

 

                                                                                                   Joanna Stepaniuk

                                                                                                   Koordynator projektu   

                                                                                            "Wszystkie Kolory Świata II"
dyplom wszystkie kolory tn img003

 linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!