• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

28 I 2018 r. - 8 II 2019 r.

zima-w-miescie-679x350

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI
 

KONKURS  UNICEF   "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

laleczkaKoło Młodego Wolontariusza w naszej szkole  pod czujną opieką pani Joanny Stepaniuk od listopada 2012 roku realizowało  projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata II”, który był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Poprzez udział w projekcie chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF.

Następnie w styczniu 2013 roku na terenie szkoły została zorganizowana wystawa laleczek. „Pomaganie może być nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne” to hasło, które towarzyszyło wystawie Laleczek UNICEF  . Zostały na niej  zaprezentowane wszystkie szmaciane laleczki wykonane samodzielnie przez uczniów klas I-VI. Laleczki pochodziły z różnych krajów świata. Były wśród nich Laleczki typowo europejskie, np. Lili z Włoch, czy Honza z Wielkiej Brytanii, jak i Laleczki z odległych miejsc na świecie, t.j. Szadza z Kenii, Goldi z Brazylii. Wśród lalek nie zabrakło także chłopców bliźniaków, pochodzących z Meksyku, byli to Jenero i Severo, których autorami byli zresztą też bliźniacy- Jędrek i Stefek. W jej trakcie rodzice i opiekunowie dzieci mieli możliwość „zaadoptować” wybraną przez siebie laleczkę, przekazując darowiznę w wysokości minimum 10zł. Zebrane w ten sposób pieniądze-przesłane na konto UNICEF- przeznaczone będą na zakup szczepionek dla dzieci z Czadu.

W dniach 25.03.2013r.-07.04.2013r. na portalu społecznościowym Facebook odbyło się głosowanie na najbardziej oryginalną laleczkę UNICEF. Naszą szkołę reprezentowała laleczka JULIA, której twórczynią jest 7-letnia Julia, uczennica I klasy . Laleczkę wybrała specjalnie powołana w tym celu komisja. W jej skład weszli: nauczyciele, uczniowie klas I-VI, w tym także szkolni wolontariusze. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie zdecydowano, że to laleczka JULIA jest jedyna w swoim rodzaju pod względem oryginalności i pomysłowości wykonania. Warto zauważyć, że laleczka jest miłą gosposią, nosi fartuszek i czepek. Dodatkowo piecze pyszne ciasteczka i umie pięknie tańczyć. W wyniku głosowania internetowego nasza laleczka- JULIA zdobyła 286 głosów. Niestety liczba ta nie pozwoliła na wygranie głównej nagrody, którą był koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Jednak otrzymane głosy umożliwiły nam zająć I miejsce w Warszawie, a tym samym 24 miejsce w Polsce. Do konkursu zostało zgłoszonych 369 laleczek z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy Laleczce Julii z naszej szkoły oraz zwycięskiej Mei- lalce  z Zespołu Szkół i Placówek im. W. Łokietka w Radziejowie.

 

                                                                                                   Joanna Stepaniuk

                                                                                                   Koordynator projektu   

                                                                                            "Wszystkie Kolory Świata II"
dyplom wszystkie kolory tn img003

 linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!