03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

tn agaAGA SZCZEPAŃSKA – pisarka, autorka  m.in serii "Patka i Pepe" a także książek nie tylko dla dzieci. Te kryminalne prawie opowieści cieszą się dużym powodzeniem wśród młodych czytelników i zostały wpisane na listę najlepszych w 2013 roku. Ostatnio ukazała się 3 część przygód bohaterów i nosi tytuł „Zagadka wieżowca”. Po przygodach w Karpaczu i na Chorwacji przyszła kolej na … Gdańsk!

W poniedziałek 23 czerwca dzieci spotkały się z autorką i jej książkami w szkolnej bibliotece. Chętnych było dużo, ale szczęściarzami okazali się – najlepsi czytelnicy w mijającym roku szkolnym oraz najwięksi fani biblioteki, w tym pomocnicy w różnych pracach oraz wielbiciele detektywistyczno-kryminalnej literatury. Pisarka wprowadziła dzieci w świat swoich bohaterów, opowiedziała jak powstają książki i pomysły na nie, a potem odpowiadała na wiele ciekawych pytań. Na zakończenie pani Aga wyznała, że takie spotkania i pytania to dla niej zawsze ważna lekcja i inspiracja do dalszej pracy. Kto wie może po naszym spotkaniu zrodził się w niejednej głowie również jakiś pisarski pomysł? Pisarka zdradziła, że też już jakiś ma i wkrótce przystępuje do pisania. Być może dalsze przygody Patki i Pepe będą w Szwecji, a może w gorącej Brazylii? Dzieci optowały raczej za Brazylią i nie ma się co dziwić, bo aktualnie trwa tam wielki festiwal piłki- Mundial 2014?

Wszystko się niebawem wyjaśni i zapewne my jako jedni z pierwszych się o tym dowiemy.

Po spotkaniu oczywiście była możliwość zakupu książek z autografem pisarki, która z dużym uśmiechem życzyła czytelnikom po prostu ” WESOŁYCH PRZYGÓD”. Długa kolejka po autografy świadczyła o tym, że dzieciom się podobało i chcą z taką lekturą spędzić część wakacji.

To świetny pomysł. Popieramy!

Barbara Michałek

UWAGA! Biblioteka zakupiła 3 egz.-  ZAGADKI WIEŻOWCA --  chętni będą je mogli wypożyczyć na WAKACJE !

new-gif-image-6