• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

                 03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. 22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
tn logodobre
BIBLIOTEKA

tn emailtn zegarsowamol2

STRONY DLA DZIECI

20 MARCA - NA POWITANIE WIOSNY

Dorota walasek

kasia oberda

justyna kaźmierczak

Szkoły z nowymi komputerami

http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/110/n/7728   |  16 czerwca 2015

W miniony piątek, 12 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 109 i 128 miały powód do radości. Dzięki projektowi cyfryzacji warszawskich placówek edukacyjnych Urząd Dzielnicy Wawer wspólnie z miejskim Biurem Informatyki i Przetwarzania Informacji przekazali zestaw komputerów.

Sprzęt został przekazany w ramach programu, którego głównym celem jest podnoszenie jakości wyposażenia szkół. Jak czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Dzielnicy Wawer - jest to część procesu przekazywania do szkół sprzętu komputerowego niewykorzystywanego już w Urzędzie m.st. Warszawy.

Oprócz komputerów dwie, wawerskie placówki oświatowe otrzymały sprzęt sieciowy marki Cisco, dzięki któremu dzieci i nauczyciele będą miały dostęp m.in. do szkolnej sieci Wi-Fi, a w przyszłości do do zasobów informatycznych Biura Edukacji. Jak podaje Urząd Dzielnicy przekazany sprzęt umożliwia także podłączenie do sieci teleinformatycznej Urzędu m.st. Warszawy, co wiąże się z możliwością korzystania z internetu dostarczanego przez urząd (szkoła nie ponosi żadnych kosztów).

źródło:http://www.wawer.warszawa.pl/

linia 4

 

 

AKADEMIA -14 MAJA 2015-DZIEŃ PATRONA

 

tn apel bch2015 SAM 5451

krzyzbch

Na skraju lasu leży kamień bechowca,

 Bo tu poległ syn chłopski z rąk hitlerowca.

Teraz tylko kamień, świadek historii

Dochowuje mu wiecznej glorii.

   Synowie naszej Ojczyzny.

   Rozrzucone kamienie,

   To chłopskiej walki blizny.

Niech poprzez kamienie płaczące i drzewa

O Batalionach Chłopskich prawda dojrzewa.

Niech prawda o chłopskiej waleczności

W sercach młodzieży zagości.

W hołdzie za wolność kochanej Ojczyzny

Młodzi – pielęgnujcie kamienie jak blizny!

aparatkamera

linia 4

 

Dnia 8 czerwca przedstawiciele Szkolnego Koła Młodego Wolontariusza razem z panią koordynator Joanną Stepaniuk wzięli udział w Gali Wolontariatu. Tegoroczna uroczystość została zorganizowana w Domu Kultury PROM przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

Podczas Gali wręczone zostały nagrody XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Młodzi wolontariusze z naszej szkoły poznali wolontariuszy, których poświęcenie w codziennej pracy na rzecz drugiego człowieka, zostało nagrodzone specjalnym wyróżnieniem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Całość uroczystości uświetnił występ Anny Przybysz, z którą nasi wolontariusze wykonali pamiątkową fotografię.

Po zakończeniu uroczystości pozostały miłe wspomnienia. Szkolni wolontariusze pełni emocji i pozytywnej energii wrócili zadowoleni do domu.

 

Koordynator

Szkolnego Koła Młodego Wolontariusza

Joanna Stepaniuklinia 4

 

FILMOWO I TEATRALNIE NA MAJÓWCE 2015

tn piknik 2015 IMG 8402 Nasza szkolna majówka to od wielu lat wspólne świętowanie całej społeczności szkolnej i lokalnego środowiska. Od miesięcy trwały rozmowy, przygotowywanie atrakcji, no i wymyślanie tematu wiodącego. Było już międzynarodowo, było na ludowo, a teraz- filmowo i teatralnie! Już od piątkowego popołudnia pracowały różne ekipy, trwały próby i budowała się scena, na której nie zabrakło teatralnych rekwizytów i napisu „FILMOWO I TEATRALNIE W 109-TEJ”.

Choć piątkowa pogoda nie była rewelacyjna, poranek sobotni przywitał wszystkich krzątających się pełnym słońcem i ciepłem, co przekładało się na dobre humory.

Na scenie uwijali się dwaj miejscowi konferansjerzy, czyli Artur Malinowski i Michał Borkowski. Gdyby ubrani byli w podobnej konwencji można by ich nazwać „Młodsi Panowie Dwaj”, na wzór tych „ starszych” sprzed lat. Z właściwym sobie humorem i luzem zapowiadali popisy kolejnych zespołów klasowych, które na tę okazję przygotowały kawałki z musicali i przedstawień teatralnych. Wystąpił też najmłodszy teatrzyk szkolny- świetlicowe „ Słoneczka ze 109-tej”, który zaprezentował scenkę „ Smok ze 109-tej"tn IMG 4955 piknk2015

Scenę oblegali non-stop rodzice i zaproszeni goście, którzy podziwiali swoje pociechy w tych muzycznych popisach i szaleli z aparatami i kamerami.

W międzyczasie można się było poruszać po całym terenie przyszkolnym, gdzie mnóstwo różnorodnych stoisk gwarantowało absolutnie znalezienie czegoś dla siebie – jak to na tego typu imprezach.

A kto już miał trochę dość emocji i wrażeń, a nie chciał nas jeszcze opuszczać, mógł zajrzeć do budynku szkoły, gdzie szalała loteria fantowa, pachniało słodko-gorzką czekoladą  z ogromnej fontanny, a na górze swoje teatralno-filmowe atrakcje przedstawiała biblioteka. Była więc wystawa o historii teatru ( mamy Rok Teatru), projekcja filmów z rolki na zapomnianym już rzutniku „Ania” oraz pokaz teatrzyku obrazkowego „Kamishibai”. Można też było spróbować wcielić się w aktora teatrzyku kukiełkowego albo posłuchać jak to Bolek i Lolek przygotowywali premierę spektaklu pt. „ Dziękuję ci, nietoperzu”.

To tyle atrakcji związanych z tematem świętowania, ale było też coś extra- dla chętnych, którzy chcieli zacząć już warszawską Noc Muzeów. Można było bowiem znowu odwiedzić nasze szkolne mini muzeum o nazwie „ Gabinet Osobliwości i Pamiątek Historii, czyli rzeczy ocalonych od zniszczenia i zapomnienia”.

No i na zakończenie tej majówkowej relacji warto pochwalić wszystkie osoby, które połknęły filmowo-teatralnego bakcyla i poprzebierały się w niecodzienne stroje własne, bądź wypożyczone, albo też ubrały się super elegancko, niczym na premierę.

Było co podziwiać i miło było popatrzeć.

A za rok o tej porze zapewne znowu się będzie działo- nie mamy wątpliwości!

B.M. linia 4

 

 

2018/2019
PODRĘCZNIKI

podrecznik

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Regulamin 

Wykaz podręcznikow 

2018/2019

REKRUTACJA 2018/2019

szkola

TERMINARZ

     googlek

FLUORYZACJA

fluoryzacja3

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

1

8.00-

8.45

2

8.55-

9.40

3

9.50-

10.35

4

10.45-

11.30

 

obiad

 1

5

11.50-

12.35

 

obiad

 2

6

12.55-

13.40

 

obiad

 3

7

13.55-

14.40

8

14.50-

15.35

9

15.40-

16.25

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!