• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

20 MARCA - NA POWITANIE WIOSNY

Dorota walasek

kasia oberda

justyna kaźmierczak

Szkoły z nowymi komputerami

http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/110/n/7728   |  16 czerwca 2015

W miniony piątek, 12 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 109 i 128 miały powód do radości. Dzięki projektowi cyfryzacji warszawskich placówek edukacyjnych Urząd Dzielnicy Wawer wspólnie z miejskim Biurem Informatyki i Przetwarzania Informacji przekazali zestaw komputerów.

Sprzęt został przekazany w ramach programu, którego głównym celem jest podnoszenie jakości wyposażenia szkół. Jak czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Dzielnicy Wawer - jest to część procesu przekazywania do szkół sprzętu komputerowego niewykorzystywanego już w Urzędzie m.st. Warszawy.

Oprócz komputerów dwie, wawerskie placówki oświatowe otrzymały sprzęt sieciowy marki Cisco, dzięki któremu dzieci i nauczyciele będą miały dostęp m.in. do szkolnej sieci Wi-Fi, a w przyszłości do do zasobów informatycznych Biura Edukacji. Jak podaje Urząd Dzielnicy przekazany sprzęt umożliwia także podłączenie do sieci teleinformatycznej Urzędu m.st. Warszawy, co wiąże się z możliwością korzystania z internetu dostarczanego przez urząd (szkoła nie ponosi żadnych kosztów).

źródło:http://www.wawer.warszawa.pl/

linia 4

 

 

AKADEMIA -14 MAJA 2015-DZIEŃ PATRONA

 

tn apel bch2015 SAM 5451

krzyzbch

Na skraju lasu leży kamień bechowca,

 Bo tu poległ syn chłopski z rąk hitlerowca.

Teraz tylko kamień, świadek historii

Dochowuje mu wiecznej glorii.

   Synowie naszej Ojczyzny.

   Rozrzucone kamienie,

   To chłopskiej walki blizny.

Niech poprzez kamienie płaczące i drzewa

O Batalionach Chłopskich prawda dojrzewa.

Niech prawda o chłopskiej waleczności

W sercach młodzieży zagości.

W hołdzie za wolność kochanej Ojczyzny

Młodzi – pielęgnujcie kamienie jak blizny!

aparatkamera

linia 4

 

Dnia 8 czerwca przedstawiciele Szkolnego Koła Młodego Wolontariusza razem z panią koordynator Joanną Stepaniuk wzięli udział w Gali Wolontariatu. Tegoroczna uroczystość została zorganizowana w Domu Kultury PROM przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

Podczas Gali wręczone zostały nagrody XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Młodzi wolontariusze z naszej szkoły poznali wolontariuszy, których poświęcenie w codziennej pracy na rzecz drugiego człowieka, zostało nagrodzone specjalnym wyróżnieniem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Całość uroczystości uświetnił występ Anny Przybysz, z którą nasi wolontariusze wykonali pamiątkową fotografię.

Po zakończeniu uroczystości pozostały miłe wspomnienia. Szkolni wolontariusze pełni emocji i pozytywnej energii wrócili zadowoleni do domu.

 

Koordynator

Szkolnego Koła Młodego Wolontariusza

Joanna Stepaniuklinia 4

 

FILMOWO I TEATRALNIE NA MAJÓWCE 2015

tn piknik 2015 IMG 8402 Nasza szkolna majówka to od wielu lat wspólne świętowanie całej społeczności szkolnej i lokalnego środowiska. Od miesięcy trwały rozmowy, przygotowywanie atrakcji, no i wymyślanie tematu wiodącego. Było już międzynarodowo, było na ludowo, a teraz- filmowo i teatralnie! Już od piątkowego popołudnia pracowały różne ekipy, trwały próby i budowała się scena, na której nie zabrakło teatralnych rekwizytów i napisu „FILMOWO I TEATRALNIE W 109-TEJ”.

Choć piątkowa pogoda nie była rewelacyjna, poranek sobotni przywitał wszystkich krzątających się pełnym słońcem i ciepłem, co przekładało się na dobre humory.

Na scenie uwijali się dwaj miejscowi konferansjerzy, czyli Artur Malinowski i Michał Borkowski. Gdyby ubrani byli w podobnej konwencji można by ich nazwać „Młodsi Panowie Dwaj”, na wzór tych „ starszych” sprzed lat. Z właściwym sobie humorem i luzem zapowiadali popisy kolejnych zespołów klasowych, które na tę okazję przygotowały kawałki z musicali i przedstawień teatralnych. Wystąpił też najmłodszy teatrzyk szkolny- świetlicowe „ Słoneczka ze 109-tej”, który zaprezentował scenkę „ Smok ze 109-tej"tn IMG 4955 piknk2015

Scenę oblegali non-stop rodzice i zaproszeni goście, którzy podziwiali swoje pociechy w tych muzycznych popisach i szaleli z aparatami i kamerami.

W międzyczasie można się było poruszać po całym terenie przyszkolnym, gdzie mnóstwo różnorodnych stoisk gwarantowało absolutnie znalezienie czegoś dla siebie – jak to na tego typu imprezach.

A kto już miał trochę dość emocji i wrażeń, a nie chciał nas jeszcze opuszczać, mógł zajrzeć do budynku szkoły, gdzie szalała loteria fantowa, pachniało słodko-gorzką czekoladą  z ogromnej fontanny, a na górze swoje teatralno-filmowe atrakcje przedstawiała biblioteka. Była więc wystawa o historii teatru ( mamy Rok Teatru), projekcja filmów z rolki na zapomnianym już rzutniku „Ania” oraz pokaz teatrzyku obrazkowego „Kamishibai”. Można też było spróbować wcielić się w aktora teatrzyku kukiełkowego albo posłuchać jak to Bolek i Lolek przygotowywali premierę spektaklu pt. „ Dziękuję ci, nietoperzu”.

To tyle atrakcji związanych z tematem świętowania, ale było też coś extra- dla chętnych, którzy chcieli zacząć już warszawską Noc Muzeów. Można było bowiem znowu odwiedzić nasze szkolne mini muzeum o nazwie „ Gabinet Osobliwości i Pamiątek Historii, czyli rzeczy ocalonych od zniszczenia i zapomnienia”.

No i na zakończenie tej majówkowej relacji warto pochwalić wszystkie osoby, które połknęły filmowo-teatralnego bakcyla i poprzebierały się w niecodzienne stroje własne, bądź wypożyczone, albo też ubrały się super elegancko, niczym na premierę.

Było co podziwiać i miło było popatrzeć.

A za rok o tej porze zapewne znowu się będzie działo- nie mamy wątpliwości!

B.M. linia 4

 

 

REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!