• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

23 KWIETNIA 2013 (WTOREK) 

sdk 2013Z okazji święta książki i autorów tradycyjnie w bibliotece jak co roku na kiermaszu można było kupić książkę - dla podtrzymania tradycji obdarowywania się w tym dniu książką-różą .

  Sporym zainteresowaniem cieszyła się  PSYCHOZABAWA -  JAKĄ KSIĄŻKĘ ZABRAŁBYŚ  NA BEZLUDNĄ WYSPĘ? 

 opowieść       o miłości   o tematyce wojennej  o zwierzętach 

   powieść       fantastyczna   przygodowa historyczna     baśnie  poezja  komiks

                 -KĄCIK ŻYCZEŃ DLA KSIĄŻKI 

 

zob też: 23 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

26-27XI     DZIEŃ MISIA 2012

imagesCAIID7EX25 listopada to ustanowiony 10 lat temu - w setną rocznicę powstania zabawki- ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

 

Pierwsze pluszowe misie na rynku amerykańskim nazywały się Teddy Bear. Swoją angielską nazwę wzięły od imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, który zgodnie z anegdotą miał litościwie wypuścić podczas polowania przestraszonego młodego niedźwiadka.

Misie są naszymi przyjaciółmi od dzieciństwa -wytrwale znoszącymi dziecięce tarmoszenie, ciąganie za nogę i inne atrakcje. Często też towarzyszą nam jako bohaterowie książek. Oprócz tego wszystkiego są znakomitym akcentem dekoracyjnym, nadającym wielu rzeczom przytulny "misiowy" wygląd. Pokazała to wystawa w naszej bibliotece, na której  zgromadziło się dziesiątki, a może i setki misiowych gadżetów. Frajdę miały panie bibliotekarki, zbierając to wszystko przez kilka dni od dzieci, rodziców i nauczycieli, by stworzyć z tego misiową krainę- o modnej obecnie nazwie - Studio Misia.

Wydzielone zostały gadżety zwiazane z następującymi pomieszczeniami: kuchnią, jadalnią, garderobą, łazienką i sypialnią oraz dodatkowo miejsce na tzw. misz-masz, gdzie było mnóstwo drobiazgów nie miesczcących się w żadnej z nazwanych kategorii. Dzieci miały wielką radość oglądając to wszystko przez cały dzień. Biletem wstępu był oczywiście pluszak-miś, z którym co roku w tym dniu przychodzi się do szkoły. Nie brakowało przez cały czas chętnych wpisujących się do pamiątkowej księgi wydarzeń bibliotecznych. Wszyscy zaś z przyjemnością fotografowali się ze swoimi pluszakami na tle misiowego wystroju biblioteki.

Jak zwykle w tym dniu nie mogło zabraknąć małego conieco do jedzonka oraz innych misiowych atrakcji, jak: misiowe czytanie, oglądanie misiowych bajek, prezentowanych na starym rzutniku Ania, czy misiowa pogadanka.

Cieszy nas, że to święto tak się wszystkim- małym i dużym podoba, że mobilizuje do zabawy, nauki, a nawet wywołuje miłe wspomnienia.

Do zobaczenia za rok na Dniu Misia! Będzie to już 9.edycja!!!

                                                                            Barbara Michałek

linia 4

 

 26.09.2012     SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY

tn SAM 6495W szkolnej bibliotece spory tłumek i poruszenie. Z ciekawością oczekujemy co się zdarzy? Na honorowym miejscu widoczna jasna drewniana skrzyneczka i zapowiedź niezwykłego wydarzenia. Pani Zofia Piątkowska-Wolska redaktorka naczelna Wydawnictwa Tibum na początek zapoznaje nas z ideą sztuki teatralnej na papierze czyli Kamishibai. Jest ona pierwszą propagatorką tej formy kontaktu z najmłodszymi w Polsce i stwierdza, że stworzenie Wydawnictwa Tibum to spełnienie jej marzenia pozwalające na dotarcie do emocji własnego syna, a potem kolejnych odbiorców, z którymi się spotyka.
Oprócz wysłuchania rysu historycznego teatrzyków wędrownych Kamishibai w Japonii uczestniczymy w czytaniu trzech książek, które są w dorobku wydawnictwa po kilku miesiącach jego istnienia. Kontakt z Kamishibai zaczynamy od historii o zagubionym piesku „Szukając Marudka”.Po przerwie słuchamy i oglądamy historyjkę „Groszek” a na zakończenie „Kotka Milusia”.Poruszenie, zainteresowanie, pomysły na sposoby wykorzystania magicznej drewnianej skrzynki, która otwiera się po wypowiedzeniu zaklęcia. Niektóre koleżanki od razu kupują teatrzyk wraz z oferowanymi przez wydawnictwo
książkami. Spotkanie niezwykłe, pozwalające poznać nową osobę umiejącą zawalczyć o to, by pasja mogła stać się przyjemną pracą. Ta znajomość na pewno zaowocuje w przyszłości kolejnymi ciekawymi wydarzeniami.
 
Więcej informacji o Kamishibai http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamishibai oraz na stronie wydawnictwa Tibum www.tibum.pl
bdl
Szukając Marudka Groszki
 
Bożena Langer
linia 4
REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!