• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

23 KWIETNIA 2013 (WTOREK) 

sdk 2013Z okazji święta książki i autorów tradycyjnie w bibliotece jak co roku na kiermaszu można było kupić książkę - dla podtrzymania tradycji obdarowywania się w tym dniu książką-różą .

  Sporym zainteresowaniem cieszyła się  PSYCHOZABAWA -  JAKĄ KSIĄŻKĘ ZABRAŁBYŚ  NA BEZLUDNĄ WYSPĘ? 

 opowieść       o miłości   o tematyce wojennej  o zwierzętach 

   powieść       fantastyczna   przygodowa historyczna     baśnie  poezja  komiks

                 -KĄCIK ŻYCZEŃ DLA KSIĄŻKI 

 

zob też: 23 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

26-27XI     DZIEŃ MISIA 2012

imagesCAIID7EX25 listopada to ustanowiony 10 lat temu - w setną rocznicę powstania zabawki- ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

 

Pierwsze pluszowe misie na rynku amerykańskim nazywały się Teddy Bear. Swoją angielską nazwę wzięły od imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, który zgodnie z anegdotą miał litościwie wypuścić podczas polowania przestraszonego młodego niedźwiadka.

Misie są naszymi przyjaciółmi od dzieciństwa -wytrwale znoszącymi dziecięce tarmoszenie, ciąganie za nogę i inne atrakcje. Często też towarzyszą nam jako bohaterowie książek. Oprócz tego wszystkiego są znakomitym akcentem dekoracyjnym, nadającym wielu rzeczom przytulny "misiowy" wygląd. Pokazała to wystawa w naszej bibliotece, na której  zgromadziło się dziesiątki, a może i setki misiowych gadżetów. Frajdę miały panie bibliotekarki, zbierając to wszystko przez kilka dni od dzieci, rodziców i nauczycieli, by stworzyć z tego misiową krainę- o modnej obecnie nazwie - Studio Misia.

Wydzielone zostały gadżety zwiazane z następującymi pomieszczeniami: kuchnią, jadalnią, garderobą, łazienką i sypialnią oraz dodatkowo miejsce na tzw. misz-masz, gdzie było mnóstwo drobiazgów nie miesczcących się w żadnej z nazwanych kategorii. Dzieci miały wielką radość oglądając to wszystko przez cały dzień. Biletem wstępu był oczywiście pluszak-miś, z którym co roku w tym dniu przychodzi się do szkoły. Nie brakowało przez cały czas chętnych wpisujących się do pamiątkowej księgi wydarzeń bibliotecznych. Wszyscy zaś z przyjemnością fotografowali się ze swoimi pluszakami na tle misiowego wystroju biblioteki.

Jak zwykle w tym dniu nie mogło zabraknąć małego conieco do jedzonka oraz innych misiowych atrakcji, jak: misiowe czytanie, oglądanie misiowych bajek, prezentowanych na starym rzutniku Ania, czy misiowa pogadanka.

Cieszy nas, że to święto tak się wszystkim- małym i dużym podoba, że mobilizuje do zabawy, nauki, a nawet wywołuje miłe wspomnienia.

Do zobaczenia za rok na Dniu Misia! Będzie to już 9.edycja!!!

                                                                            Barbara Michałek

linia 4

 

 26.09.2012     SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY

tn SAM 6495W szkolnej bibliotece spory tłumek i poruszenie. Z ciekawością oczekujemy co się zdarzy? Na honorowym miejscu widoczna jasna drewniana skrzyneczka i zapowiedź niezwykłego wydarzenia. Pani Zofia Piątkowska-Wolska redaktorka naczelna Wydawnictwa Tibum na początek zapoznaje nas z ideą sztuki teatralnej na papierze czyli Kamishibai. Jest ona pierwszą propagatorką tej formy kontaktu z najmłodszymi w Polsce i stwierdza, że stworzenie Wydawnictwa Tibum to spełnienie jej marzenia pozwalające na dotarcie do emocji własnego syna, a potem kolejnych odbiorców, z którymi się spotyka.
Oprócz wysłuchania rysu historycznego teatrzyków wędrownych Kamishibai w Japonii uczestniczymy w czytaniu trzech książek, które są w dorobku wydawnictwa po kilku miesiącach jego istnienia. Kontakt z Kamishibai zaczynamy od historii o zagubionym piesku „Szukając Marudka”.Po przerwie słuchamy i oglądamy historyjkę „Groszek” a na zakończenie „Kotka Milusia”.Poruszenie, zainteresowanie, pomysły na sposoby wykorzystania magicznej drewnianej skrzynki, która otwiera się po wypowiedzeniu zaklęcia. Niektóre koleżanki od razu kupują teatrzyk wraz z oferowanymi przez wydawnictwo
książkami. Spotkanie niezwykłe, pozwalające poznać nową osobę umiejącą zawalczyć o to, by pasja mogła stać się przyjemną pracą. Ta znajomość na pewno zaowocuje w przyszłości kolejnymi ciekawymi wydarzeniami.
 
Więcej informacji o Kamishibai http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamishibai oraz na stronie wydawnictwa Tibum www.tibum.pl
bdl
Szukając Marudka Groszki
 
Bożena Langer
linia 4
2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!