• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

sdkipa2015

Tegoroczny plakat ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH zainspirował nas do zapoznania dzieci z technicznym rozwojem warsztatu pisarza. Przygotowano 3 wersje stolika pracy twórcy.

         W najstarszej wersji skupiono się na materiałach odręcznych. Zgromadzono stalówki, redisówki, pióra itp.                        

Najwięcej emocji dostarczało maczanie tych magicznych narzędzi w kałamarzach z atramentem -pewnie dlatego, że ten typ pisania jest współczesnym uczniom zupełnie nieznany. Ćwiczyli więc do woli i trzeba przyznać efekty były coraz lepsze. Przez cały dzień stanowisko z tymi- jakże egzotycznymi materiałami- było oblegane non-stop, zdarzało się nawet siadanie po 2 osoby na 1 krześle!

         Równie atrakcyjny okazał się stolik pracy z maszyną do pisania. To też sprzęt nieznany współczesnemu pokoleniu, a ileż to dzieł powstało przez lata właśnie na takich maszynach! Dzieci z trudem dopasowywały się do tempa pracy maszyny, bo trzeba w czcionki inaczej trafiać niż na klawiaturze komputera, a jeszcze czasem się coś zacina i wtedy … ratowała z opresji pani Ela, która zna się na technice jak mało kto!

Do tego stolika pracy twórcy stała najdłuższa kolejka, bo miejsce przy maszynie było tylko 1, a maszynie wystarczała 1 ręka, a nawet 1 palec, ale za to ile było frajdy !!!

               No i współczesne stanowisko pracy potencjalnego pisarza- komputerowe! To dla tego pokolenia –normalka, więc nie wzbudzało takich emocji, za to można było oddać się radosnej twórczości. W zależności kto zasiadał do pisania powstawały – raczej żartobliwe - krótkie dziełka. Najpewniej, żeby powstało coś większego trzeba więcej czasu, nastroju, no i weny! Wiedza zapewne coś o tym dwie laureatki konkursu literackiego „ Wędrówki Dwóch Krasnali”- Hania Tyszka i Amelka Kempińska z klasy 2a, które odebrały w tym dniu dyplomy za napisanie krasnalowych opowiadań. Konkurs organizował Oddział Dziecięcy zaprzyjaźnionej z nami – Biblioteki Publicznej w Aninie na ul. Trawiastej. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

                   Dzień książki to jedna z okazji, kiedy biblioteka wykłada pamiątkową księgę wpisów, w której  wszyscy chętni mogą przelać na papier – swoje myśli, pragnienia i życzenia w tym dniu. Adresatem wpisów była – oczywiście- książka!

                 Trzeba przyznać, że serce rośnie czytając ile dobrego życzą czytelnicy bohaterce dzisiejszego święta, m.in. by była ciekawa i mądra, inteligentna i niesamowita, wyjątkowa i intrygująca, no i ogólnie- by zaciekawiała czytelników, którzy z kolei będą Ją z chęcią czytali i szanowali, a jeśli się rozsypie to tylko z „ zaczytania”, a nie z braku szacunku, czy celowego zniszczenia. Wszystkim autorom wpisów dziękujemy – w imieniu Książki !!!

To już kolejne -chyba udane- obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI w naszej szkolnej bibliotece!

aparat                                                                                                                                                          B.M.        linia 4

ffKsiążka "Fajna ferajna" pani Moniki Kowaleczko-Szumowskiej
w finale plebiscytu Najlepsza książka na wiosnę
 16 marca 2015 rozpoczęło się głosowanie Internautów w kolejnej edycji konkursu i plebiscytu "Najlepsza książka na wiosnę". Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną zestawy atrakcyjnych książek. Głosy oddawać można dwukrotnie - w okresie 16-25 marca 2015 oraz
26 marca - 12 kwietnia 2015 pod adresem: www.ksiazkanawiosne.pl w kategorii książki dla młodzieży.
 nknw
Zapraszamy  do głosowania!
EMŁ & BM
linia 4

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

owk

Nasza szkolna biblioteka włączyła się do akcji  OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK. Przeprowadzone badania  wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, więc redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

 

W naszej szkole akcja trwała przez ostatni tydzień lutego (23 -27II). Wzięło w niej udział 465 wyborców – głównie uczniów, ale też mogli swój głos oddać dorośli- nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Prace komisji trwały aż 3 dni - uczniowie klasy IIIa skrupulatnie liczyli wszystkie głosy.

 

 Na czytelniczym podium znalazły się:

„Hobbit” i „Władca Pierścieni”,czyli tryumfuje J.R.R.Tolkien oraz bestsellerowa seria „Dziennik cwaniaczka”- autorstwa Jeff Kinney.

Dużym powodzeniem wśród naszych czytelników cieszą się m.in. takie tytuły:

„Igrzyska śmierci”, „Harry Potter”, „Hania Humorek”, „Mikołajek”, „Koralina”, czy seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz „Minecraft”.

Nasza TOP-LISTA 20 jest wywieszona w kilku miejscach w szkole i budzi ogromne zainteresowanie. Cieszy nas, że większość z tytułów znajduje się już w bibliotece, a na inne trzeba będzie – niestety - trochę poczekać, bo wiąże się to z zakupami, a przede wszystkim z finansami, które dopiero zostaną nam –przez MEN - przyznane. Procedury jednak trwają dość długo- dlatego należy się uzbroić w cierpliwość.

Wszystkim, którzy wykazali zainteresowanie szkolną akcją wyborów książek i oddali swój głos na wybraną-polecaną książkę - bardzo dziękujemy.

                                                                                                                              B.M. & E.M-Ł

 

 

 

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

owkW naszej szkole obyły się od 23 -27 lutego 2015 r. Wzięło w nich udział 465 wyborców - uczniów kl. 1-6, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Prace komisji wyborczej trwały aż 3 dni - uczniowie klasy IIIa skrupulatnie liczyli wszystkie głosy. Poniżej lista książek, które uzyskały największą liczbę głosów- pełna lista wszystkich proponowanych tytułów książek dostępna w bibliotece.

Sprawozdanie z akcji wyborów zostało wysłane do organizatora "Biblioteki w Szkole" - czekamy teraz na ciąg dalszy ...obiecywane przez Ministerstwo Edukacji pieniądze na zakup książek.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !

WIĘKSZOŚĆ Z WYMIENIONYCH TYTYŁÓW POSIADAMY

W NASZYCH ZBIORACH !!!

CHCESZ WIEDZIEĆ JAKIE KSIĄŻKI POSIADA BIBLIOTEKA SZKOLNA

SPRAWDŹ CZY KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA - - - - - ->> mol2

 

 

TOP LISTA - 20

LP

Tytuł

Liczba oddanych głosów

 W NASZYCH

ZBIORACH

1

Hobbit

38

 +

2

Władca pierścieni

35

 +

3

Dziennik cwaniaczka

32

 +

4

Minecraft (różne tytuły)

30

 

5

Igrzyska śmierci

23

 

6

Harry Potter

22

 +

7

Hania Humorek

18

 +

8

Miś Paddington

18

 +

9

Biuro Detektywistyczne (seria)

17

 +

10

Mikołajek

15

 +

11

Opowieści z Narni

13

 +

12

Koralina

12

 

13

Przepisy Mikołajka

9

 +

14

Snoopy

9

 

15

Baśniobór

7

 +

16

Detektyw Pozytywka

6

 +

17

Kosogłos

6

 

18

Lego przygoda

6

 

19

Wybranka bogów

6

 

20

Bella i Sebastian

5

 +

pisarze 3 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY  święto bardzo popularne i dobrze znane na świecie. Z tej okazji 4 marca 2015 r. w bibliotece szkolnej gościła pisarka i tłumaczka pani Monika Kowaleczko-Szumowska.

Opowiedziała  dzieciom z kl. 1-3   jak powstało "Gupikowo ", a starszym czytelnikom - uczniom z kl. 5  o pracy w Muzeum Powstania Warszawskiego i książkach "GALOP 44", "Fajna Ferajna", przybliżających dzieciom losy ich rówieśników sprzed 71 lat . Po  spotkaniu można było kupić książki, a następnie otrzymać autograf .

fajna-ferajna-u-iext28200379galop-44-d-iext25190231gupikowo

 tn ksz DSCN8722 2603tn ksz SAM 4789

http://www.gupikowo.pl/

linia 4

REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!