• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

sdkipa2015

Tegoroczny plakat ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH zainspirował nas do zapoznania dzieci z technicznym rozwojem warsztatu pisarza. Przygotowano 3 wersje stolika pracy twórcy.

         W najstarszej wersji skupiono się na materiałach odręcznych. Zgromadzono stalówki, redisówki, pióra itp.                        

Najwięcej emocji dostarczało maczanie tych magicznych narzędzi w kałamarzach z atramentem -pewnie dlatego, że ten typ pisania jest współczesnym uczniom zupełnie nieznany. Ćwiczyli więc do woli i trzeba przyznać efekty były coraz lepsze. Przez cały dzień stanowisko z tymi- jakże egzotycznymi materiałami- było oblegane non-stop, zdarzało się nawet siadanie po 2 osoby na 1 krześle!

         Równie atrakcyjny okazał się stolik pracy z maszyną do pisania. To też sprzęt nieznany współczesnemu pokoleniu, a ileż to dzieł powstało przez lata właśnie na takich maszynach! Dzieci z trudem dopasowywały się do tempa pracy maszyny, bo trzeba w czcionki inaczej trafiać niż na klawiaturze komputera, a jeszcze czasem się coś zacina i wtedy … ratowała z opresji pani Ela, która zna się na technice jak mało kto!

Do tego stolika pracy twórcy stała najdłuższa kolejka, bo miejsce przy maszynie było tylko 1, a maszynie wystarczała 1 ręka, a nawet 1 palec, ale za to ile było frajdy !!!

               No i współczesne stanowisko pracy potencjalnego pisarza- komputerowe! To dla tego pokolenia –normalka, więc nie wzbudzało takich emocji, za to można było oddać się radosnej twórczości. W zależności kto zasiadał do pisania powstawały – raczej żartobliwe - krótkie dziełka. Najpewniej, żeby powstało coś większego trzeba więcej czasu, nastroju, no i weny! Wiedza zapewne coś o tym dwie laureatki konkursu literackiego „ Wędrówki Dwóch Krasnali”- Hania Tyszka i Amelka Kempińska z klasy 2a, które odebrały w tym dniu dyplomy za napisanie krasnalowych opowiadań. Konkurs organizował Oddział Dziecięcy zaprzyjaźnionej z nami – Biblioteki Publicznej w Aninie na ul. Trawiastej. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

                   Dzień książki to jedna z okazji, kiedy biblioteka wykłada pamiątkową księgę wpisów, w której  wszyscy chętni mogą przelać na papier – swoje myśli, pragnienia i życzenia w tym dniu. Adresatem wpisów była – oczywiście- książka!

                 Trzeba przyznać, że serce rośnie czytając ile dobrego życzą czytelnicy bohaterce dzisiejszego święta, m.in. by była ciekawa i mądra, inteligentna i niesamowita, wyjątkowa i intrygująca, no i ogólnie- by zaciekawiała czytelników, którzy z kolei będą Ją z chęcią czytali i szanowali, a jeśli się rozsypie to tylko z „ zaczytania”, a nie z braku szacunku, czy celowego zniszczenia. Wszystkim autorom wpisów dziękujemy – w imieniu Książki !!!

To już kolejne -chyba udane- obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI w naszej szkolnej bibliotece!

aparat                                                                                                                                                          B.M.        linia 4

ffKsiążka "Fajna ferajna" pani Moniki Kowaleczko-Szumowskiej
w finale plebiscytu Najlepsza książka na wiosnę
 16 marca 2015 rozpoczęło się głosowanie Internautów w kolejnej edycji konkursu i plebiscytu "Najlepsza książka na wiosnę". Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną zestawy atrakcyjnych książek. Głosy oddawać można dwukrotnie - w okresie 16-25 marca 2015 oraz
26 marca - 12 kwietnia 2015 pod adresem: www.ksiazkanawiosne.pl w kategorii książki dla młodzieży.
 nknw
Zapraszamy  do głosowania!
EMŁ & BM
linia 4

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

owk

Nasza szkolna biblioteka włączyła się do akcji  OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK. Przeprowadzone badania  wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, więc redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

 

W naszej szkole akcja trwała przez ostatni tydzień lutego (23 -27II). Wzięło w niej udział 465 wyborców – głównie uczniów, ale też mogli swój głos oddać dorośli- nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Prace komisji trwały aż 3 dni - uczniowie klasy IIIa skrupulatnie liczyli wszystkie głosy.

 

 Na czytelniczym podium znalazły się:

„Hobbit” i „Władca Pierścieni”,czyli tryumfuje J.R.R.Tolkien oraz bestsellerowa seria „Dziennik cwaniaczka”- autorstwa Jeff Kinney.

Dużym powodzeniem wśród naszych czytelników cieszą się m.in. takie tytuły:

„Igrzyska śmierci”, „Harry Potter”, „Hania Humorek”, „Mikołajek”, „Koralina”, czy seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz „Minecraft”.

Nasza TOP-LISTA 20 jest wywieszona w kilku miejscach w szkole i budzi ogromne zainteresowanie. Cieszy nas, że większość z tytułów znajduje się już w bibliotece, a na inne trzeba będzie – niestety - trochę poczekać, bo wiąże się to z zakupami, a przede wszystkim z finansami, które dopiero zostaną nam –przez MEN - przyznane. Procedury jednak trwają dość długo- dlatego należy się uzbroić w cierpliwość.

Wszystkim, którzy wykazali zainteresowanie szkolną akcją wyborów książek i oddali swój głos na wybraną-polecaną książkę - bardzo dziękujemy.

                                                                                                                              B.M. & E.M-Ł

 

 

 

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

owkW naszej szkole obyły się od 23 -27 lutego 2015 r. Wzięło w nich udział 465 wyborców - uczniów kl. 1-6, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Prace komisji wyborczej trwały aż 3 dni - uczniowie klasy IIIa skrupulatnie liczyli wszystkie głosy. Poniżej lista książek, które uzyskały największą liczbę głosów- pełna lista wszystkich proponowanych tytułów książek dostępna w bibliotece.

Sprawozdanie z akcji wyborów zostało wysłane do organizatora "Biblioteki w Szkole" - czekamy teraz na ciąg dalszy ...obiecywane przez Ministerstwo Edukacji pieniądze na zakup książek.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !

WIĘKSZOŚĆ Z WYMIENIONYCH TYTYŁÓW POSIADAMY

W NASZYCH ZBIORACH !!!

CHCESZ WIEDZIEĆ JAKIE KSIĄŻKI POSIADA BIBLIOTEKA SZKOLNA

SPRAWDŹ CZY KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA - - - - - ->> mol2

 

 

TOP LISTA - 20

LP

Tytuł

Liczba oddanych głosów

 W NASZYCH

ZBIORACH

1

Hobbit

38

 +

2

Władca pierścieni

35

 +

3

Dziennik cwaniaczka

32

 +

4

Minecraft (różne tytuły)

30

 

5

Igrzyska śmierci

23

 

6

Harry Potter

22

 +

7

Hania Humorek

18

 +

8

Miś Paddington

18

 +

9

Biuro Detektywistyczne (seria)

17

 +

10

Mikołajek

15

 +

11

Opowieści z Narni

13

 +

12

Koralina

12

 

13

Przepisy Mikołajka

9

 +

14

Snoopy

9

 

15

Baśniobór

7

 +

16

Detektyw Pozytywka

6

 +

17

Kosogłos

6

 

18

Lego przygoda

6

 

19

Wybranka bogów

6

 

20

Bella i Sebastian

5

 +

pisarze 3 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY  święto bardzo popularne i dobrze znane na świecie. Z tej okazji 4 marca 2015 r. w bibliotece szkolnej gościła pisarka i tłumaczka pani Monika Kowaleczko-Szumowska.

Opowiedziała  dzieciom z kl. 1-3   jak powstało "Gupikowo ", a starszym czytelnikom - uczniom z kl. 5  o pracy w Muzeum Powstania Warszawskiego i książkach "GALOP 44", "Fajna Ferajna", przybliżających dzieciom losy ich rówieśników sprzed 71 lat . Po  spotkaniu można było kupić książki, a następnie otrzymać autograf .

fajna-ferajna-u-iext28200379galop-44-d-iext25190231gupikowo

 tn ksz DSCN8722 2603tn ksz SAM 4789

http://www.gupikowo.pl/

linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!