AKCJA
KONKURSY - REGULAMINY

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ZAPRASZAMY !

Barbara Michałek                      Elżbieta Miłkowska-Łaszkiewicz

w godzinach

bibponiedziałek 9.00 - 15.45

wtorek      8.00 - 14.50

czwartek      8.00 - 14.50

piątek        9.00 - 15.45

Internetowe

Centrum

Informacji

Multimedialnej

czynne: w godzinach pracy biblioteki

Środa : Dzień pracy wewnętrznej

bibliBiblioteka szkolna to pracownia interdyscyplinarna, wspierająca i ułatwiająca realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły, wspomagająca realizację edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów; stwarzająca  możliwości do  samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań oraz  udzielająca pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, selekcjonowania i gromadzenia informacji.

W tym celu w bibliotece gromadzone są:- książki- czasopisma- zbiory specjalne (DVD. Audio, FILMY)

Obecnie księgozbiór liczy prawie 12.000 woluminów, z literatury pięknej, literatury popularnonaukowej oraz pedagogicznej. W czytelni wydzielony jest dobrze zaopatrzony księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i dziedzinowe, albumy, atlasy, przewodniki oraz podstawowe pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

Obecnie prenumerujemy ze względu na ograniczenia finansowe  tylko kilka czasopismatytułów czasopism - dla najmłodszych czytelników: Abecadło, Świerszczyk, dla starszych Victor-Junior, Victor Kumpel, a dla wszystkich Kaczor Donald.

klasyfikacjaJeśli musisz przygotować się do lekcji ze słowników, encyklopedii czy innych wydawnictw informacyjnych (a nie masz ich w domu), przyjdź do czytelni. Tutaj przy stoliku, w spokoju i ciszy będziesz mógł to zrobić.

Jeśli marzą Ci się dalekie podróże i ciekawe przygody, skorzystaj z działu z książkami podróżniczymi i przygodowymi.

Zastanawiasz się jak żyli dawniej ludzie, np. nasi przodkowie albo Wikingowie czy starożytni Egipcjanie? W dziale historycznym czekają na Ciebie książki, które zaspokoją Twoją ciekawość.
A może przeciwnie, chcesz odbyć podróż w przyszłość? Masz ochotę spotkać się z Kosmitami, wyruszyć na podbój nieznanych Galaktyk i światów? Możesz to zrobić sięgając po książki z działu fantastyczno - naukowego.

mol2Informacje o zasobach bibliotecznych i ich dostępności, wypożyczonych materiałach  czytelnicy mogą wyszukiwać w KATALOGU dostępnym przez internet  (MOL NET+).

Do biblioteki uczniowie mogą przychodzić nie tylko na przerwach, ale także przed i po lekcjach. Dla wielu  dzieci czytelnia stała się miejscem kulturalnego i bezpiecznego spędzania czasu.

ludekomp Mogą tutaj nie tylko skorzystać z  4 komputerów (przed laty otrzymanych  w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, a obecnie wymienionych na nowe -ufundowane przez szkołę we wsparciu przez Radę Rodziców), bogatych źródeł informacji (przygotowując się do zajęć czy konkursów), ale również poczytać prasę dziecięcą i młodzieżową, nawet się pobawić (gry edukacyjne i planszowe).

dziewczynkaDla niektórych uczniów biblioteka jest miejscem gdzie czują się akceptowani, doceniani, ważni. Biblioteka jest też azylem dla tych, którzy bardziej niż gwar na korytarzach cenią sobie spokój i ciszę. Atmosfera panująca w bibliotece sprawia, że do tego "przybytku książki" zawsze miło zajrzeć - co też chętnie czynią nie tylko uczniowie ale też wszyscy pracownicy szkoły .

czytanie

REKRUTACJA 2017/2018