03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

NAUKA W PRZEDSZKOLU

gif preschool-0261

Wychowanie przedszkolne obejmuje szereg dziedzin, ważnych w pierwszym etapie edukacji dziecka. Posiada funkcję opiekuńczą, wychowawczą, poznawczą, wyrównawczą i społeczną.

W okresie przedszkolnym rozwija się większość wrodzonych predyspozycji, stąd podejmowane działania edukacyjne przynoszą duże efekty. W tym okresie ważne jest też niwelowanie dysharmonii rozwojowych, wyrównywanie zaniedbań środowiskowych.

Dziecko w przedszkolu nabywa podstawowe umiejętności społeczne, werbalne, emocjonalne, konieczne w dalszym życiu, ma czas i możliwość stopniowego dojrzewania do szkoły.

"Zerówka" umożliwia wyrównywanie różnic edukacyjnych dzieci poprzez zabawę i naukę, bez nieprzyjemnych konsekwencji. Trafiają do niej dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola i te, które dotąd były w domu.

Wspólnie uczą się samodzielności, współdziałania w grupie, nabierają wiary w siebie i swoje możliwości i porównują to, co potrafią rówieśnicy. Zajęcia w zerówce to głównie gry i zabawy dydaktyczne podczas których dziecko przyswaja nową wiedzę.

Przygotowanie do szkoły - zdobywanie wiedzy o świecie, rozwój mowy, sprawności manualne, aktywność twórcza, umiejętność pracy w zespole, nawiązywanie kontaktów społecznych - to wszystko solidne podstawy do rozpoczęcia szkolnej kariery.

______________________________________________________________________

new-gif-image-6