KONKURSY - REGULAMINY

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

APEL WASZEGO DZIECKA !!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania apel dziecka do rodziców

Mamo !  Tato !

Tak wiele robicie dla mnie. Wiem, że mnie kochacie.

Czy wiecie jednak, że dla mojego harmonijnego rozwoju potrzebna jest mi także umiejętność poprawnego posługiwania się mową?

A zatem:

- Zróbcie wszystko bym mówił poprawnie – nie chcę by śmiały się ze mnie inne dzieci!

- Bądźcie cierpliwi, gdy coś mi się nie udaje, nie zniechęcajcie się!

- Ćwiczcie ze mną – systematycznie, niezbyt długo,ale urozmaicajcie mi ćwiczenia zabawą!

- Przygotowujcie ze mną zalecony materiał ćwiczeniowy tak, by logopeda był ze mnie zadowolony, bo zależy mi na jego uznaniu!

- Nie dajcie się nabrać, gdy próbuję się wymigać od ćwiczeń swoimi wykrętami  -  bądźcie konsekwentni!

- Nie przerywajcie rozpoczętej terapii – pomóżcie, bym mówił poprawnie!

Wasza córka !  Wasz syn  !

Regulamin uczęszczania na terapię logopedyczną

1. Do zajęć logopedycznych dzieci i uczniowie kwalifikowani są na podstawie badań przesiewowych, które przeprowadzane są we wrześniu. Dzieci z opiniami ( z uwzględnieniem terapii logopedycznej) są przyjmowani w pierwszej kolejności.
2. Zajęcia z terapii logopedycznej są zajęciami dodatkowymi, nieobowiązkowymi.
3. Dziecko może uczestniczyć w zajęciach po wyrażeniu pisemnej zgody rodziców (prawnych opiekunów).
a) Logopeda przekazuje rodzicom poprzez wychowawcę formularz zgody/rezygnacji z zajęć.
b) Logopeda potwierdza rodzicom informację o przekazaniu zgody wychowawcy poprzez dziennik elektroniczny.
c) Informacje o zgodzie lub rezygnacji z zajęć rodzic jest zobowiązany dostarczyć do wychowawcy najpóźniej tydzień po otrzymaniu formularza
4.Opieką logopedyczną są objęte dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz nauczania początkowego kl. 1-2. Dzieci z klas 3 terapią logopedyczną będą objęte w przypadku wolnych miejsc.
5. Czas zajęć logopedycznych dostosowany jest do potrzeb oraz indywidualnych możliwości dziecka.
6. W zajęciach mogą brać udział dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury, bólu głowy i brzucha).
7. Rodzice zobowiązani są do stosowania się do zaleceń logopedy i zapewnienia dziecku przyborów szkolnych oraz zeszytu 60 kartkowego w kratkę.
8. Udział ucznia w zajęciach logopedycznych oparty jest na zasadzie systematyczności i regularności ćwiczeń, aż do całkowitego opanowania prawidłowej artykulacji.
9. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności oraz niestosowanie się do zaleceń logopedy (brak przygotowania do zajęć, nie odrabianie zadań domowych, nie przynoszenie zeszytu na zajęcia) spowoduje skreślenie ucznia z listy dzieci objętych terapią logopedyczną.

LOGOPEDA SZKOLNY                          pokój 223
                     Dagmara Chojnacka