• slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

    PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

    ŚRODOWISKO

  • slide

    LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

    UCZEŃ

  • slide

    KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

    NAUCZYCIEL

  • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

V turniej finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy

w Szkole”

tn 20180608 125315 8 czerwca 2018 r. na warszawskim Torwarze odbył się V turniej finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” z kategorią warszawską „WARS i SAWA grają w szachy”.

W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 800 najmłodszych uczniów z całej Polski, spośród których blisko połowę stanowili uczniowie stołecznych szkół podstawowych.

Bieżąca edycja turnieju, której tematem przewodnim było hasło „Gramy dla Niepodległej”, wpisała się w kalendarz miejskich obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na warszawskim Torwarze spotkali się najmłodsi wodzowie swojej szachowej przygody, z których każdy jest już zwycięzcą, posiadając umiejętność gry w szachy.   tn 20180608 103806

Każdy uczestnik otrzymał biało-czerwoną chustę, czapeczkę projektową, kalendarz na kolejny rok szkolny, ozdobiony pracami plastycznymi dzieci uczestniczących w konkursie „Bajkowy świat szachów” oraz pamiątkowy dyplom.  

Naszą szkołę reprezentowała 10-osobowa drużyna w składzie: Franciszek Szczepaniuk 1a, Ryszard Plich 1b, Stanisław Olejnik 1c, Joanna Wróbel 1c, Antonina Magdziak 1c, Błażej Gromek 2c, Mateusz Kołodziejski 3a, Wojciech Gossa 3a, Albert Mechecki 3a, Maciej Pisarek 3a. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Aleksandra Floriańska, Beta Kolas. 

Aleksandra Floriańska - szkolny koordynator projektulinia 4

Sukcesy naukowe uczniów klasy 7b

        tn Kuratorium 1Miło nam poinformować o naukowych osiagnięciach uczniów klasy 7b. Uczniowie wzięli udział w rejonowym etapie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych: polonistycznym oraz matematycznym, organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Laureatem konkursu matematycznego ze 100% iloscią punktów (jako jedyny w województwie mazowieckim) został Stanisław Karpiejczyk, a finalistą konkursu polonistycznego został Antoni Loba.tn Kuratorium 2

        Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesu i zachęcamy do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie impulsem do realizacji kolejnych celów i marzeń. Rodzicom chłopców składamy serdeczne gratulacje, życzymy dumy i radości z dalszych postępów edukacyjnych ich dzieci. 

Beata Ludzia, Joanna Bocianowska

linia 4

Szkolne Mistrzostwa Układania Kostki Rubika 2x2x2 

Mistrzem Szkoły został Dima Tanchuk. I V-ce Mistrzem został Tomek Załęski, a II V-ce Mistrzem Wojtek Sienicki.

Wyniki Finału:

Miejsce Imię i nazwisko klasa Czas 1 Czas 2 Czas 3 Średni czas
1. Dima Tanczuk 7c 7 7 7 7
2. Tomek Załęski 6a 4 13 10 9
3. Wojtek Sienicki 6a 8 12 16 12
4. Wojtek Jaroszczyk 5c 11 23 21 18
5. Marcin Frączak 4b 15 50 21 28

Wyniki Szkolnych Mistrzostw Układania Kostki Rubika na czas KLASY 1-3 
FINAŁ odbył się 22.02.2018

Mistrzem klas 1-3 został Janek Kudlik z klasy 2c. V-ce mistrzami Oskar Kwiatkowski z klasy 1a oraz Stanisław Olejnik z klasy 1c

Lp. Imię i nazwisko klasa Czas 1 Czas 2 Czas 3 średnia miejsce
1. Janek Kudlik 2c 11s 10s 16s 12s 1
2. Oskar Kwiatkowski 1a 22s 11s 14s 15s 2
3. Stanisław Olejnik 1c 15s 15s 19s 16s 3
4. Ivo Jama 2a 18s 19s 19s 18s 4
5. Aleksandros
Gkizeris 1b 23s 20s 30s 24s 5
6. Wojtek
Bołtuć 3e 20s 38s 33s 30s 6
7. Adam Wąsak 3b 46s 42s 50s 46s 7linia 4

 


Gratulujemy wyników!
Samorząd Uczniowskilinia 4

"Każdemu kto tonie, należy podać rękę"

 Irena Sendlerowa


Uczeń klasy VII d SP 109 zajął II miejsce w Warszawskim Konkursie -Irena Sendlerowa- Matka dzieci Holokaustu.
Darek został wyróżniony spośród wielu i nagrodzony dzięki propagowaniu godnych naśladowania patriotycznych i moralnych wzorców osobowych. 
 Życzymy dalszych sukcesów.

 

Katarzyna Strzelczyklinia 4

W Szkolnym Konkursie Recytatorskim JĘZYKOŁAMAŃCE 2018 w klasach 1-3 komisja wyłoniła następujących laureatów:

-język angielski:
I miejsce - Aleksandra Radzikowska kl.3e
II miejsce - Justyna Kołodziejczyk kl.3e
III miejsce - Łucja Pakuła kl.3e
wyróżnienie - Małgorzata Chmielewska kl.3c

-język rosyjski:
I miejsce - Julia Biskup kl.3b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!