• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

drzewo"Milion drzew dla Warszawy"

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 109 przystąpiła do jesiennej akcji Warszawskie Święto Drzewa wspierającej program „Milion drzew dla Warszawy” pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawy oraz Klubu Gaja.
Jest to aktywna edukacja ekologiczna, oparta na działaniach podczas których dzieci poznają drzewa i ich funkcje, a także związane z nimi zwierzęta. Będziemy się wspólnie uczyć rozpoznawania gatunków drzew i krzewów, aby dowiedzieć się, które rosną najlepiej w mieście, a także usłyszeć o ich nieocenionej roli dla jakości naszego życia.

Podczas spacerów wybierzemy miejsca, gdzie nie ma drzew, a zdaniem uczniów powinny się tam pojawić.     

Wnioskujemy o przyznanie piętnastu sadzonek różnych gatunków drzew, które zostaną posadzone przez uczniów pod opieką nauczyciela.

Chrońmy zieleń i uczmy się ją szanować!

K.J.linia 4

Festiwal Nauki zagościł w naszej szkole! PDF

festiwalnauki plakatWybitni naukowcy, historycy, fizycy, pracownicy wyższych uczelni pomogą naszej młodzieży spojrzeć na naukę z różnej perspektywy. Zgłosiliśmy chęć udziału w wielu przedsięwzięciach i spotkaniach, konkurencja była ogromna.

Uczniowie 109-tki wezmą udział w warsztatach:

1. Słodkie złoto z dalekiego lądu. Historia czekolady na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji,


2. Zajęcia w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki Kopernik,

 

Mamy nadzieję, że uczniowie - pasjonaci nauki odkryją podczas warsztatów nową wiedzę i rozbudzą wyobraźnię do dalszego jej poszukiwania, a spotkania
z prelegentami, którzy mają w dorobku osiągnięcia naukowe, dydaktyczne
i popularyzatorskie okażą się motywujące do nauki.

 

K.J.linia 4

WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA

Czytaj więcej...

ROK SZKOLNY 2018/2019 ROZPOCZĘTY!

tn SAM 5126W tym roku kalendarz był bardziej łaskawy niż zwykle. Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło otworzyć rok szkolny 2018/2019 dopiero 3 września. Tym sposobem wakacje wydłużyły się jeszcze o 1 weekend.

To dla dzieci, bo nauczyciele pracowali już dużo wcześniej, by jak najlepiej przygotować się do startu.

Jest nas - 84 nauczycieli, 791 uczniów uczących się w 32 oddziałach i 1 oddziale przedszkolnym. Dobrze, że pogoda dopisała, bo  inauguracja roku szkolnego  odbyła się na powietrzu, na boisku szkolnym  w 2 turach. Uroczystość była krótka, ale bardzo podniosła, bo z pocztem sztandarowym,  hymnem narodowym i szkolnym. Żeby nie było tak sztywno i pompatycznie tn SAM 5162chór pod kierunkiem Pana Piotra Kani  przygotował i wykonał stosowną na tę okoliczność piosenkę pt. Szkolny czas. Potem już spotkania klasowe i dzielenie się wrażeniami z wakacji.

       Każdy rok szkolny stawia nowe wyzwania, zadania i nowości. Ten rok rozpoczął się dla uczniów i rodziców realizacją  rządowego programu „DOBRY START”.

     Dodatkowo - decyzją Burmistrza Dzielnicy Wawer Pana Łukasza Jeziorskiego i władz  samorządowych - wszystkie pierwszaki zostały obdarowane wyprawką szkolną, która wręczona została pierwszakom podczas uroczystości przez:  Wiceburmistrza Pana Leszka Baraniewskiego i Radnego Dzielnicy Wawer Pana Michała Żebrowskiego. Dodajmy tu jeszcze, że każdy uczeń szkoły otrzymuje - już kolejny rok - bezpłatne podręczniki.

     Najważniejszą jednak informacją, która przewijała się już od jakiegoś czasu w środowisku szkolnym i lokalnym jest zmiana na stanowisku dyrektora szkoły. Dotychczasowy Dyrektor - PAN STEFAN DEJNEKA odchodzi na zasłużoną emeryturę po 26 latach zarządzania placówką. DZIĘKUJEMY raz jeszcze!

     Po takim kroku następują zmiany. Nowym dyrektorem szkoły  została dotychczasowa pani wicedyrektor- HANNA RATAŃSKA – SZOT. Wicedyrektorem pozostaje nadal pani URSZULA PLUST, natomiast stanowisko drugiego wicedyrektora powierzono pani KINDZE JAROSZ - też z naszego grona. Wszystkie panie dyrektorki serdecznie witamy i trzymamy kciuki!

Inauguracja nowego roku szkolnego w nowej więc odsłonie.

Podsumowując trzeba podkreślić, że z ust wszystkich zabierających głos padło wiele ciepłych słów i życzeń dobrego roku!

Niech to będzie  wyjątkowy rok, bo i czas jest szczególny - jubileuszowy:

- 100 -lecie odzyskania niepodległości, a 30 lat od nadania szkole imienia tych, którzy też walczyli i ginęli za ojczyznę - BATALIONÓW CHŁOPSKICH.

Oj będzie się działo!

B.Mlinia 4.

WERYFIKACJA I OCENA PUNKTOWA OFERT     PDF

linia 4

INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

 W dniu 1 sierpnia 2018 o godz. 11:00 nastąpiło otwarcie ofert dotyczących „Dostawy, montażu i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,6 kWp na dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie”. Na realizację zamówienia zamawiający przeznacza 247.944,00 zł. brutto. Poszczególne oferty będą poddane weryfikacji i ocenie.

Czytaj więcej...

2018/2019
PODRĘCZNIKI

nprcz logo roz

TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!