KONKURSY - REGULAMINY

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

matematyka   IV Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III

"Supermatematyk 109 - tki"

Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole  konkurs matematyczny dla uzdolnionych drugo- i trzecioklasistów. Wzięło w nim udział 14 uczestników. Każdy miał do rozwiązania zestaw składający się z 15 zadań. Można było uzyskać maksymalnie 60 punktów.

W tym roku laureatami zostali:

I miejsce (60 pkt.) - Łukasz Sawala, kl. III c

II miejsce (55 pkt.) - Jakub Półtorak, kl. III a

Stanisław Karpiejczyk, kl. II b

Oliwier Stańczak, kl. III b

Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Katarzyna Szczepaniaklinia 4

tn konk logopedyczny

I WAWERSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY JUŻ ZA NAMI

16.05.2013 r. w SP 109 odbył się I Dzielnicowy Konkurs Logopedyczny „Logopedyczne wierszyki na dziecięce języki” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer Pani Jolanty Koczorowskiej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne, a jego pomysłodawczyniami były: p. Dagmara Chojnacka i p. Alicja Żbikowska ze Szkoły Podstawowej Nr 109. Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosiło 20 uczniów z 7 wawerskich podstawówek. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, kl. II, kl. III.

Jury w składzie:

1. Ilona Wypchlak – logopeda Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 17

2. Barbara Grabarczyk– logopeda

3. Joanna Bocianowska – polonistka

przyznało następujące nagrody:

Kategoria uczniów klas 0-I

I miejsce – Inga Szymańska SP 109

II miejsce – Kajetan Biedrzycki SP 109

III miejsce – Anna Guzewicz ZS 116

Kategoria uczniów klas II

I miejsce – Magdalena Wesołowska ZS 111

II miejsce – Kacper Goryszewski SP 124

III miejsce – Aleksandra Skalska SP 124

Kategoria uczniów klas III

I miejsce – Barbara Kowalska SP 204

II miejsce – Filip Tomkiewicz SP 109

III miejsce – Weronika Jakubowska SP 109

oraz specjalne wyróżnienie otrzymał Kacper Kamiński SP 204.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie świetnie poradzili sobie z logopedycznymi wierszykami. Idea rozwijania talentów recytatorskich, a tym samym pokonywania trudności językowych spotkała się z zainteresowaniem i poparciem nauczycieli logopedów, rodziców i uczniów z wawerskich szkół.

tn ortografia1Dnia 9 maja 2013r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 217 w Warszawie  IV etap Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią za pan brat” dla uczniów klas III szkół podstawowych m. st. Warszawy. Uczeń klasy III a Piotr Hoffman zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrz Ortografii. Uczeń prezentował bardzo wysoki poziom umiejętności poprawnego pisania, w dyktandzie nie zrobił żadnego błędu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 217.

Jak co roku w ramach obchodów Święta Szkoły odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie. Uczniowie przystąpili do testu, w którym musieli wykazać się wiedzą na temat okoliczności powstania, struktury, dowódców i akcji Batalionów Chłopskich. Prace konkursowe ocenianio w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II - III oraz IV - VI. Spośród młodszych dzieci najlepiej spiali się: uczeń klasy III a Piotr Hoffman, który zajął I miejsce oraz Julia Aniszewska i Greta Strychowska, odpowiednio z klas III c i III b (dziewczynki zajęły miejsce II). Wśród uczniów klas IV - VI do konkursu przystąpiły 44 osoby. Wśród nich nagrodzono: Konrada Załęckiego z klasy VI a (I miejsce), Dominikę Pietrzak - uczennicę klasy V b (II miejsce) oraz Izabelę Krygielską z klasy VI b (III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy, a na kolejną edycję konkursu zapraszamy już za rok!

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

koniczynka  Dnia 8 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zakwalifikowali się do II etapu po klasowych eliminacjach. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka kształcenia zintegrowanego p. Beata Radzimowska. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie :Beata Radzimowska, Katarzyna Szczepaniak.  Uczestnicy konkursu – to jeden przedstawiciel klasy II a, II b, II c, IId, III a, III b, III c, Uczniowie kolejno losowali zestawy pytań, w których znajdowały się po 3 pytania. Po krótkim czasie przeznaczonym na przygotowanie udzielali ustnych odpowiedzi. Komisja przyznawała punkty od 0-3 za każde pytanie.

W konkursie uczeń klasy III a Piotr Hoffman zdobył największą liczbę punktów  zdobywając I miejsce w konkursie. Uczennice klas III b i III c Greta Strychowska i Julia Aniszewska uzyskały taką samą liczbę punktów. Komisja zadecydowała, że przyzna dwa miejsca drugie.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na apelu z okazji Święta Szkoły dnia 9 maja 2013 r.

SPECJALIŚCI

trans