• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

 • slide

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

matematyka   IV Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III

"Supermatematyk 109 - tki"

     Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole  konkurs matematyczny dla uzdolnionych drugo- i trzecioklasistów. Wzięło w nim udział 14 uczestników. Każdy miał do rozwiązania zestaw składający się z 15 zadań. Można było uzyskać maksymalnie 60 punktów.

W tym roku laureatami zostali:

I miejsce (60 pkt.) - Łukasz Sawala, kl. III c

II miejsce (55 pkt.) - Jakub Półtorak, kl. III a

                               Stanisław Karpiejczyk, kl. II b

                               Oliwier Stańczak, kl. III b

Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Katarzyna Szczepaniaklinia 4

tn konk logopedyczny

 I WAWERSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY JUŻ ZA NAMI

16.05.2013 r. w SP 109 odbył się I Dzielnicowy Konkurs Logopedyczny „Logopedyczne wierszyki na dziecięce języki” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer Pani Jolanty Koczorowskiej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne, a jego pomysłodawczyniami były: p. Dagmara Chojnacka i p. Alicja Żbikowska ze Szkoły Podstawowej Nr 109. Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosiło 20 uczniów z 7 wawerskich podstawówek. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, kl. II, kl. III.

Jury w składzie:

1. Ilona Wypchlak – logopeda Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 17

2. Barbara Grabarczyk– logopeda

3. Joanna Bocianowska – polonistka

przyznało następujące nagrody:

Kategoria uczniów klas 0-I

I miejsce – Inga Szymańska SP 109

II miejsce – Kajetan Biedrzycki SP 109

III miejsce – Anna Guzewicz ZS 116

Kategoria uczniów klas II

I miejsce – Magdalena Wesołowska ZS 111

II miejsce – Kacper Goryszewski SP 124

III miejsce – Aleksandra Skalska SP 124

Kategoria uczniów klas III

I miejsce – Barbara Kowalska SP 204

II miejsce – Filip Tomkiewicz SP 109

III miejsce – Weronika Jakubowska SP 109

oraz specjalne wyróżnienie otrzymał Kacper Kamiński SP 204.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie świetnie poradzili sobie z logopedycznymi wierszykami. Idea rozwijania talentów recytatorskich, a tym samym pokonywania trudności językowych spotkała się z zainteresowaniem i poparciem nauczycieli logopedów, rodziców i uczniów z wawerskich szkół.

linia 4

tn ortografia1Dnia 9 maja 2013r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 217 w Warszawie  IV etap Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią za pan brat” dla uczniów klas III szkół podstawowych m. st. Warszawy. Uczeń klasy III a Piotr Hoffman zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrz Ortografii. Uczeń prezentował bardzo wysoki poziom umiejętności poprawnego pisania, w dyktandzie nie zrobił żadnego błędu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 217.

 

 

linia 4

Jak co roku w ramach obchodów Święta Szkoły odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie. Uczniowie przystąpili do testu, w którym musieli wykazać się wiedzą na temat okoliczności powstania, struktury, dowódców i akcji Batalionów Chłopskich. Prace konkursowe ocenianio w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II - III oraz IV - VI. Spośród młodszych dzieci najlepiej spiali się: uczeń klasy III a Piotr Hoffman, który zajął I miejsce oraz Julia Aniszewska i Greta Strychowska, odpowiednio z klas III c i III b (dziewczynki zajęły miejsce II). Wśród uczniów klas IV - VI do konkursu przystąpiły 44 osoby. Wśród nich nagrodzono: Konrada Załęckiego z klasy VI a (I miejsce), Dominikę Pietrzak - uczennicę klasy V b (II miejsce) oraz Izabelę Krygielską z klasy VI b (III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy, a na kolejną edycję konkursu zapraszamy już za rok!

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

 koniczynka  Dnia 8 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zakwalifikowali się do II etapu po klasowych eliminacjach. Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka kształcenia zintegrowanego p. Beata Radzimowska. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie :Beata Radzimowska, Katarzyna Szczepaniak.  Uczestnicy konkursu – to jeden przedstawiciel klasy II a, II b, II c, IId, III a, III b, III c, Uczniowie kolejno losowali zestawy pytań, w których znajdowały się po 3 pytania. Po krótkim czasie przeznaczonym na przygotowanie udzielali ustnych odpowiedzi. Komisja przyznawała punkty od 0-3 za każde pytanie.

W konkursie uczeń klasy III a Piotr Hoffman zdobył największą liczbę punktów  zdobywając I miejsce w konkursie. Uczennice klas III b i III c Greta Strychowska i Julia Aniszewska uzyskały taką samą liczbę punktów. Komisja zadecydowała, że przyzna dwa miejsca drugie.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na apelu z okazji Święta Szkoły dnia 9 maja 2013 r.

linia 4

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!