linie kropki

FotoB-opowiesc-niebywala-oOddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer

Konkurs literacki dla dzieci w wieku 7-10 lat (kl. II-III SP)

pt. „Przygody dwóch krasnali” na podstawie książki

Ewy Skarżyńskiej pt. „Opowieść niebywała o dwóch najprawdziwszych krasnalach”

Hanna Tyszka

SP 109, kl. II A

Amelia Kempińska

SP 109, kl. II A

VI EDYCJA DZIELNICOWEGO KONKURSU WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE

konk chopin tn DSC 009825 lutego w  Zespole Szkół Nr 111 w Warszawie odbyła się VI edycja Dzielnicowego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie.

Tym razem pod hasłem: „Chopin też mieszkał w Warszawie”. Konkurs składał się z etapów: w pierwszym uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości kompozytora, w drugim rozpoznawali kogo z bliskich osób przedstawia ilustracja, a w ostatnim trzecim - najtrudniejszym – odpowiadali  jaki utwór słyszą oraz podawali jego numer katalogowy.

Uczniowie przygotowujący się do konkursu, korzystali z bogatych zbiorów „chopinowskich” szkolnej biblioteki oraz strony internetowej KURS NA MUZYKĘ stworzonej   przez nauczyciela muzyki. Trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie Olga i Marta Grochowieckie, oraz Tymon Kłoda z klasy IIIb zajęli zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy wyniku.

P. K. linia 4

KOLEJNY SUKCES  IGORA TRUJNARY ucznia kl. 6b

gratulacjeW tym roku szkolnym został laureatem konkursów przedmiotowych

z JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI organizowanych

przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W ubiegłym roku szkolnym jako uczeń kl. 5 został

laureatem konkursu z języka polskiego.

B.L

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO OGÓLNOPOLSKEJ KAMPANII

"ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

tn 2014 15ROK 001Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie od 2009 roku przy współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych i Świadczeń Socjalnych uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Koordynatorem Kampanii w SP 109 jest Pani Hanna Ratańska-Szot. Na terenie szkoły podejmowane są działania, których celem jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci zachowań prospołecznych.

W tej edycji Weronika Kuligowska Vc, Julia Jarząbek VIb, Dominika Śliwowska VI b, Natalia Bobkiewicz VIc, Jagoda Kowalczyk Vc zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Mój czas’”. Prace zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Doroty Grabowskiej-Skuzy: nauczyciela plastyki i historii. Nagrody zostały wręczone dnia 15.10.2014 r. w Urzędzie Dzielnicy Wawer przez Panią Burmistrz Jolantę Koczorowską w obecności Pana Michała Zagrodzkiego - Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Świadczeń Socjalnych.

H.Slinia 4

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Portret tych, co wygrali życie”
paletaDnia 24.11 2014 r. odbyły się obrady jury Szkolnego Konkursu Plastycznnego pt. "Portret tych, co wygrali życie". Konkurs był przeznaczony dla młodzieży z klas 4-6. Napłynęło aż 60 prac, co nastroiło nas bardzo pozytywnie. Prace były wykonywane dowolnymi technikami plastycznymi płaskimi. Przedmiotem prac był portret wybranej z 12 podanych postaci historycznych, uznanych za świętych, którzy swoim życiem pokazali, że warto dawać coś z siebie innym. Warto nawet ginąć za Ojczyznę, wiarę, przekonania. Święci Ci zostali zatwierdzeni przez Watykan i są patronami Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już za rok. Oto nasi laureaci:

I miejsce- Dominika Śliwowska
II miejsce- Izabella Matyja
II miejsce- Gabriela Tyszka
III miejsce- Dominika Guńko
III miejsce- Oliwia Mastej

Wyróżnienia:
Anaelle Putresza
Aleksandra Koczocik
Nagroda specjalna- Marcin Sitek

Oceny w dniu 24.11.2014 r. dokonało jury w składzie: ks. dr Krzysztof Waligóra- proboszcz parafii w Zerzniu, p. Stefan Dejneka- Dyrektor SP109, p. Urszula Plust- Wicedyrektor SP109, p. Hanna Ratańska- Szot- Wicedyrektor SP109, p. Michał Borkowski- psycholog szkolny, p. Małgorzata Sprycha- nauczyciel plastyki, p. Elżbieta Szetyńska- przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego .

Wręczenie nagród nastąpiło 18 grudnia 2014 r. podczas JASEŁEK.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Życzymy wytrwałości w dążeniu do dalszych sukcesów!

D.S

PODRĘCZNIKI 2017/2018