• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

28 I 2018 r. - 8 II 2019 r.

zima-w-miescie-679x350

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

DORADZTWO ZAWODOWE
doradztwo
 
LINKI

tn sbew mentn mko

logo wawerskie centrummiejskiinfrodztn eduwawer

STRONY DLA DZIECI

LINIA OTWOCKA  - am - Z udziałem kombatantów. Pamiętają o patronie

tn mikZawsze w okolicy 2 maja Szkoła Podstawowa nr 109 w Zerzeniu organizuje święto tej placówki. 22 lata temu tego dnia placówka ta przyjęła imię Batalionów Chłopskich. Z tej okazji odbywa się uroczysty apel oraz festyn "Majówka w 109"

Tegoroczna majówka odbyła się 7 maja i wyprzedziła o pięć dni apel pod hasłem "Żołnierski los". Pogoda prawie dopisała, więc gości na szkolnym festynie nie brakowało. Zdaniem stałych uczestników, w tym roku było ich jeszcze więcej niż poprzednio. Nie brakowało też - jak zwykle - atrakcji, stałych, ale i nowych punktów programu. Podczas majówek szkoła pokazuje gościom, głównie mieszkańcom Zerzenia i sąsiednich osiedli: Zastowa, Borkowa, Lasu, że potrafi wyłowić nieprzeciętne uczniowskie talenty: taneczne, muzyczne, recytatorskie, piosenkarskie i szlifować je. Było wiele ciekawych konkursów z nagrodami. Szkolne boisko wykorzystano do rozegrania jubileuszowych, X już Rodzinnych Mistrzostw Osiedlowych w koszykówce. Długa kolejka ustawiona była przy stoisku loteryjnym. Można się było napić kawy lub ugasić pragnienie w festynowej kawiarence. Po raz trzeci zorganizowano Bieg Przełajowy o puchar gen. Franciszka Kamińskiego.  Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska przygotowane przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 109. W ub. r. degustowano przygotowane przez nich najprzeróżniejsze sałatki, w obecnym serwowano potrawy kuchni regionalnej. Nie była to tylko sztuka dla sztuki. Po pierwsze potrawy były sprzedawane, po drugie poddawano je ocenie konkursowego jury. Jury uznało, że najlepsze były potrawy przygotowane przez rodziców uczniów klas III, ale najwięcej utargowano na stoiskach kulinarnych rodziców uczniów klas VI, co można potraktować jako wyróżnienie przez majówkową publiczność. Zatem nagrodzono i jednych, i drugich. Dochód z kawiarenki, loterii oraz sprzedaży potraw kuchni regionalnej zasiliło konto szkoły. Na uroczysty apel pod hasłem "Żołnierski los" przybyli nie tylko przedstawiciele Urzędu Dzielnicy, ale - jak zawsze - kombatanci. Obecny był były sekretarz stanu w Urzędzie ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, płk Zbigniew Zieliński, mieszkaniec dzielnicy oraz mjr Eugeniusz Mikulski, wiceprezes Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich. Płk Zbigniew Zieliński przypomniał postać gen. Dywizji Franciszka Kamińskiego, który był komendantem głównym Batalionów Chłopskich, liczących w rozkwicie tej partyzanckiej struktury ok. 140 tys. żołnierzy. Po połączeniu w 1944 r. Batalionów Chłopskich z Armią Ludową, został zastępcą jej dowódcy. Macie wspaniałego patrona - mówił do dzieci płk Zbigniew Zieliński i przypomniał, że Franciszek Kamiński bywał w jego domu w Zerzeniu przy ul. Zwoleńskiej. A to z tej przyczyny, że żona pułkownika była, w stopniu sierżanta, adiutantka generała. Część artystyczną apelu, w wykonaniu szkolnego chóru i recytatorów, rozpoczęła pieśń "Warszawo ma". Zaśpiewano także "Wojenko, wojenko", "Rotę" oraz szkolny hymn, w którym padają słowa o patronie. Apel był też okazją do ogłoszenia wyników historycznego konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych i starszych.

_________________________________________________________________________

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!