03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

LINIA OTWOCKA - am- Podsumowanie minionej "Zimy w mieście". Basen i lodowiska uatrakcyjniły zajęcia

tn zima 2011Z udziałem zastępcy burmistrza Przemysława Zaboklickiego odbyło się spotkanie podsumowujące zakończoną wcześniej tegoroczną akcję "Zima w mieście". Wzięli w nim udział dyrektorzy szkół, klubów kultury, nauczyciele odpowiedzialni za organizację zajęć w ferie, przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji, wydziałów: kultury oraz sportu i rekreacji

Omówiono przebieg akcji, z wyciągnięciem wniosków na przyszłość. Organizatorzy "Zimy w mieście" apelowali, aby dzielnicowy program sportowy, w tym roku realizowany na basenie i na lodowisku w Aninie i w Falenicy, był opracowany wcześniej, a wówczas szkołom łatwiej byłoby opracowywać swój harmonogram. W tym roku musiano go zmieniać, aby dzieci i młodzież mogły wziąć udział w zawodach pływackich i łyżwiarskich. Padła też propozycja, aby pierwszy tydzień ferii przeznaczyć na szkolne eliminacje, a w drugim tygodniu rozgrywać dzielnicowe finały. Dyrektor Zespołu Szkół nr 76 w Radości Monika Prochot bardzo chwaliła zajęcia w ramach edukacji kulturalnej, prowadzone w klubach kultury. A także to, że kursują pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Po prostu łatwiej, bez koniecznych i kłopotliwych przesiadek, podróżowano z grupami dzieci na zajęcia do centrum miasta. Basen i lodowisko - podkreślano - bardzo rozszerzył feryjne atrakcje. Mało tego, dzięki anińskiemu lodowisku sześć wawerskich szkół wystawiło swoje reprezentacje, z których drogą eliminacji wyłoniono dzielnicową reprezentację na zawody łyżwiarskie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W ubiegłym roku w dzielnicowych rozgrywkach wzięły udział tylko trzy placówki oświatowe. Szkoły Podstawowe nr 216 (przy Bajkowej) i 218 (przy ul. Kajki) dostały nagrody za imprezy kulturalne zorganizowane podczas akcji "Zima w mniecie", a Zespoły Szkół nr 76 (Bajkowa), nr 111 (przy ul. Poezji) oraz Szkoła Podstawowa nr 109 (ul. Przygodna w Zerzeniu) - puchary za najlepiej zorganizowane zajęcia.

new-gif-image-6