• slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

  PRZYJAZNE UCZNIOM. SZKOŁA OTWARTA NA SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ.

  ŚRODOWISKO

 • slide

  LUBI SZKOŁĘ, JEST PROSPOŁECZNY,POTRAFI DOKONAĆ SAMOOCENY, UMIE ANALIZOWAĆ OBRAZ POZNANEGO ŚWIATA.

  UCZEŃ

 • slide

  KREATYWNY, SZANUJE, KOCHA I WYMAGA, MA WYSOKIE KWALIFIKACJE.

  NAUCZYCIEL

herb orzel bialy 2012   SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

             03-991 Warszawa       ul. Przygodna 2   tel. sekretariat   22  277 11 23              sp109 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. edu.um.warszawa.pl

XXX ROCZNICA NADANIA IMIENIA

bch

SOS - DLA ALANA

Szanowni Państwo, jeden z uczniów naszej szkoły walczy z chorobą, której leczenie jest bardzo kosztowne. W imieniu własnym oraz Rodziców chłopca prosimy o pomoc. Można dokonać wpłaty na konto (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"Alior Bank S.A.42 2490 0005 0000 4600 7549 3994Tytułem:35045 Rogala Alan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia ) lub przekazać 1% podatku w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904 *W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:35045 Rogala Alan). oraz poprzez wpłatę na konto https://www.siepomaga.pl/ratujemy-alanka

OGŁOSZENIA
ŚWIETLICA

tn logodobre  traslochi-balduchelli-fermo-003

22  277 11 32 klasy 1

 22   277 11 59 klasy 3-8

 PLAN ZĄJĘĆ POZALEKCYJNYCH

BIBLIOTEKA

biblioteka

STRONY DLA DZIECI

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW

Dlaczego warto czytać?

Prezentacja DLACZEGO WARTO CZYTAĆ !

  Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkolnna biblioteka otrzymała dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych w ramach wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

 Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W tym roku szkolnym w ofercie biblioteki już się znalazły atrakcyjne i różnorodne książki zakupione w ramach programu <LISTA> . Zostały one już opracowane - czekają na czytelników. ZAPRASZAMY! 

 

Biblioteka od wielu lat organizuje wiele akcji czytelniczych i kulturalnych promujących czytanie: należy ty wymienić - ogólnopolską akcję masowego czytania JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM oraz WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE.

 

Rezultatem przedsięwzięć, jakie są podejmowane w naszej szkole w ramach wdrażanego projektu, jest rozbudzenie zainteresowania  czytaniem, które powinno im towarzyszyć także w dorosłym życiu.

Informując o tym, chcielibyśmy zachęcić Państwa do podjęcia indywidualnych, codziennych działań prowadzących do uświadomienia dzieciom i młodzieży przyjemności płynącej z czytania. Żyjemy obecnie w świecie zdominowanym przez media, stąd też długotrwała tradycja powszechnego czytania i czerpania z książek pożytków oraz radości została zepchnięta na margines. W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i Internet stały się zarówno dla dzieci, jak i młodzieży wartością nadrzędną. Pochłaniają one mnóstwo wolnego czasu i grożą uzależnieniem. Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu nawyku czytania. To właśnie w domu rodzinnym ma miejsce pierwszy kontakt dziecka z książką. 
Państwo, jako Rodzice, są osobami, z którymi dzieci identyfikują się najbardziej i ich zachowania są naturalnym odzwierciedleniem Państwa zachowań. 
Z tego względu rola Rodziców w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych młodego człowieka jest nieoceniona. Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla człowieka nieodzownym elementem życia, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu rodzinnego i szkoły. Wszyscy pragniemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Nie ulega wątpliwości, że codzienne czytanie:

• ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole; 
• uczy myślenia, poprawia koncentrację; 
• poszerza wiedzę ogólną; 
• zapewnia emocjonalny rozwój człowieka; 
• rozwija język, pamięć i wyobraźnię; 
• zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów; 
• chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury;
• uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu; 
• wzmacnia poczucie własnej wartości; 
• kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Kłopoty z nauką pojawiają się  gdy uczeń nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby człowieka - emocjonalne i intelektualne. Istnieje wiele przyczyn tego, że dzieci i  młodzież nie chcą czytać książek, a jedną z najważniejszych jest brak nawyku czytania. 

Szanowni Państwo, pamiętajmy - nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę nabywamy z biegiem lat. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytano i w których zaszczepiono miłość do książek, na pewno sięgają po nie w kolejnych etapach życia. Nawyk kontaktu z książką jest pewnego rodzaju posagiem intelektualnym, który decyduje nie tylko o wiedzy dziecka, ale również o jego cechach charakteru, preferowanych wartościach i przyjmowanych postawach. 
O tym musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo - Rodzice.

 

Nauczyciele bibliotekarze 

 linia 4

 
REKRUTACJA 2019/2020

szkola

2018/2019
PODRĘCZNIKI
TERMINARZ

     googlek

JADŁOSPIS
                           obiad 2
DZWONKI

 

new-gif-image-6

 

 1

8.00-

8.45

 

 

 

 2

8.55-

9.40

 

 

 

 3

9.50-

10.35

 

 

 

 4

10.45-

11.30

 

 

 

 5

11.55-

12.40

 

 

 

 6

13.05-

13.50

 

 

 

 7

14.10-

14.55

 

 

 

 8

15.05-

15.50

 

 

 

 9

15.55-

16.40

 

 

 

Ostatnio dodane artykuły
Tworzenie stron www
Webmaster Joomla!