KONKURSY - REGULAMINY

plast muzrozneimagesCAXOZHHZ

epodr

W maju 1989 roku szkoła otrzymała imię Batalionów Chłopskich oraz sztandar.
Na uroczystości nadania imienia obecny był Generał Franciszek Kamiński. Od tego dnia patron "Bataliony Chłopskie" zajmuje stałe, bardzo ważne miejsce w życiu szkoły.
Szczególne znaczenie w kultywowaniu obrzędowości i tradycji szkoły ma hymn, sztandar i jego symbolika.
Obchody Święta Szkoły organizowane co roku w rocznicę nadania imienia są dla uczniów lekcją historii na żywo, okazją do spotkania z żołnierzami Batalionów Chłopskich poznania ich wojennych losów; naszą wieloletnią "łączniczką" była Janina Knyż ps. "Bożena". Organizowane są wycieczki szlakiem Batalionów Chłopskich.Kombatanci goszczą w szkole nie tylko od święta, zapraszani są na różne uroczystości szkolne : Jasełka, Rozpoczęcie roku szkolnego, Wigilia itp; To właśnie byli żołnierze Batalionów Chłopskich ufundowali szkole tablicę pamiątkową z okazji 10 rocznicy nadania imienia.
           Od 1993 roku najwybitniejsi uczniowie otrzymują Nagrodę Patrona Szkoły.
           Tradycją stał się również Konkurs Wiedzy o Patronie.

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE IMIENIA

- 2 MAJA 1989 ROKU

Dziś w dniu nadania szkole imienia Batalionów Chłopskich oddajemy cześć Tym, co dla naszej sprawy legli w grobach cieśni , za idei ukochanie.

Wyrażamy szacunek dla tych którzy, żyją a w latach 1939-1945 tworzyli historię naszego kraju- latach, które nie potrzebują legend - prawda wystarczy za najpiękniejszą legendę.Tę prawdę ukazywali nam także obecni tu wśród nas byli żołnierze Batalionów Chłopskich . Ludzie prości w uczuciach, osczędni w mowie i od własnego skromniejsi męstwa. Sojusznicy szkoły, przyjaciele nas wszystkich.

Dziś malujemy pieśnią, wierszem, słowem powszedni trud żołnierski. Malujemy romantykę czasu, gdzie każda komenda, każdy wystrzał, każda partyzancka pogawędka stawała się historią.

Uczennica kl. 8 - Anna Gawryszewska

DYREKTOR SZKOŁY
- ELżbieta Pawelska

Wybraliśmy bohaterów, którzy nie słowami, a działaniem, walką wypowiadali zdanie „Ziemi służę”,

Bohaterów z chłopskim rodowodem, prostych, oddanych odważnych w podejmowaniu decyzji.

Stworzyli oni samodzielną organizację, jedyną tego typu formację na teerenie okupowanej przez Niemców - Europie.

Żołnierze Bch zapisali chlubne karty w dziejach narodu polskiego. Przyjmowali ryzyko śmierci, w imię życia wolności, chleba dzielonego sprawiedliwie.

Komendant Główny BCh Generał Franciszek Kamiński

REKRUTACJA 2017/2018