• Europejski Tydzień Swiadomości Dysleksji

•                          Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

"Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”

W dniach 1 – 7 października w naszej szkole po raz kolejny aktywnie obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

W tym roku hasłem przewodnim tego tygodnia było "Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”

Każdego dnia odbywały się rożne atrakcje dla dzieci z klas 0-VIII.

Młodsze dzieci z klas 0 - IV: dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, wykonywały ilustracje ze zwierzętami, w nazwach których występują trudności ortograficzne, rozwiązywały zagadki „Smoka Obiboka” oraz rebusy.

W klasach starszych uczniowie układali łańcuszki wyrazowe z trudnościami ortograficznymi, tworzyli w grupach książeczki w formie: opowiadania, bajki lub komiksu z ilustracjami, a także wykonywali rebusy.

Uczniowie V – VIII klas pisali dyktando, które następnie samodzielnie sprawdzali przy użyciu słowników ortograficznych.

Wszystkie dzieci w szkole wykonywały prace z leniwej ósemki. Tematem ich prac były: w klasach 0 -1 – zwierzątka, 2 i 3 – postacie z bajek, w 4 – bohaterowie z lektur szkolnych, a w 5 – 8 – postać sławnych dyslektyków.

W projekt Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zaangażowałyśmy również naszą Dyrekcję, która przeczytała dzieciom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Po wysłuchaniu bajek, wszyscy uczniowie wykonali do nich ilustracje.

Podczas tego tygodnia do akcji włączyła się też pani psycholog, która poprowadziła prelekcję dla rodziców pt. :" Jak motywować do nauki ucznia z dysleksją". Spotkanie odbyło się  1 października.

Ponadto przez cały październik w klasach 0-IV p. psycholog prowadziła zajęcia terapeutyczne, polegające na czytaniu bajek terapeutycznych i ich omawianiu.

Świetlica szkolna przez cały tydzień organizowała dla swoich podopiecznych zajęcia, podczas których dzieci słuchały bajek terapeutycznych, oglądały do nich ilustracje i tworzyły własne.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie, uczniom za twórcze prace i rodzicom za udział w prelekcji.

Koordynatorki projektu

Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

Sylwia Łasek - Marmur, Dagmara Chojnacka

• Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
      • sp109@edu.um.warszawa.pl
      • ul. Przygodna 2

• Liczba wizyt

• Mamy III miejsce w Polsce! Kolejny sukces Stasia Mączyńskiego!
    • FOTOGRAFIE SZKOŁY