• #SZTAB 5408 w SP 109

• ŚWIETLICA klas II
      • ŚWIETLICA klas III
      • BIBLIOTEKA
      • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
        Wisława Szymborska
      • STOŁÓWKA
      • GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ oraz SENSORYCZNEJ
      • SZATNIA
          • Remake cup song' 2022

Historia lubi się powtarzać. Prezentujemy teledysk do piosenki Cup Song - When I'm gone. Kilkoro tegorocznych absolwentów z klas 8a i 8b starało się odtworzyć nagrany przez siebie teledysk z 2017r., który przypomnieliśmy kilkanaście dni temu na naszej stronie.

Tak jak słyszymy w piosence, będziemy za Wami tęsknić Absolwenci 2022!

• 24 CZERWCA 2022 ROKU

Zakończenie roku szk. 2021/2022 dla klas 1- 8

Klasy 8 – godzina 8.15 - spotkanie w salach

Klasy 1 – godzina 8.15 - w swoich salach z wychowawcami (klasy 1 nie mają wręczanych nagród zgodnie ze statutem szkoły)

Klasy 2-3-4 – godzina 9.00 do 10.15 - boisko szkolne; po części oficjalnej spotkania w klasach

• KONKURSOWE PRACE

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do zakupu obrazów z konkursu Kwiaty polskich pół i łąk. Wystawa obrazów znajduje się na parterze szkoły. Sprzedaż odbędzie się w czwartek i piątek, a prowadzi ją świetlica szkolna. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na zakup materiałów na zajęcia - warsztaty tkackie.

• ZDROWY POCZĘSTUNEK

W dniu 21 czerwca w ramach promocji zdrowego odżywiania się, na korytarzu naszej szkoły rozstawiony został kram owocowo – warzywny, oferujący wszystkim odwiedzającym go zdrowy poczęstunek.

Chętnych nie brakowało :) Aż miło było patrzeć jak ze stołu znikają owoce i warzywa, efektem czego był puściutki stół już w połowie drugiej przerwy. Brawo!

• “Pozarządownik szkolny”

Dnia 21.06.2022 w naszej szkole odbyły się ostatnie warsztaty w ramach programu “Pozarządownik szkolny”. W zajęciach wzięła udział klasa 7d. Poprowadził je Mikołaj Rogalewicz ze Stowarzyszenia Demagog. Na początku Demagog powiedział czym się zajmuje - czyli przede wszystkim wyłapywaniem fałszywych informacji i pokazał na przykładach jak można zafałszować zdjęcie czy też datę.

• II Szkolne Zawody Speedcubingu 3x3 (układania kostki Rubika na czas)

23 czerwca 2022 w czwartek, tuż przed wakacjami odbyły się II Szkolne Zawody Speedcubingu 3x3 (układania kostki Rubika na czas). 20 speedcuberów z klas od 1 -7 zgosiło się do sali 203, żeby walczyć o najwyższe miejsca zawodów.

Speedcubing - pochodzi od słów „speed” (szybkość) oraz „cube” (kostka); jest to forma aktywności intelektualno-fizycznej, polegająca na szybkim rozwiązywaniu wszystkich odmian kostki Rubika oraz innych łamigłówek mechanicznych. Speedcubing jest również formą spędzania czasu wolnego, której towarzyszy idea wymiany poglądów na temat technik układania i nowych rozwiązań pomiędzy miłośnikami kostki Rubika.

• Dzień Pustej Klasy

13 czerwca 2022 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do międzynarodowej akcji – Dzień Pustej Klasy. Dzień Pustej Klasy to globalny ruch mający na celu inspirowanie i celebrowanie zabaw i nauki na świeżym powietrzu w domu i szkole. Zazwyczaj obchodzony jest w trzeci piątek czerwca.
            Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.
            13.06 grupa przedszkolna 0B wybrała się na wycieczkę, której celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami. Poznanie za

•                      PROGRAMY             PROJEKTY

E            I

K           C