• REGULAMINY

• Regulamin Feryjnej Placówki Edukacyjnej (FPE)
          w Szkole Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie

1. Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie do Akcji „Zima w Mieście” 2024 prowadzona jest przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń.

2. Warunki uczestniczenia ucznia w Akcji:

· posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe miejsce zamieszkania w Warszawie,

· złożenie prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wraz z potwierdzeniami opłat za opiekę i posiłki1

· przestrzeganie zasad regulaminu FPE.

3. FPE pracuje w turnusach tygodniowych, zapisy uczestników do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2024 dokonywane są na co najmniej jeden tydzień roboczy (5 dni oprócz dni świątecznych).

4. FPE funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 16.30

5. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przyprowadzenia dziecka do placówki najpóźniej do godz. 8.30 i odbioru w godzinach pracy FPE. Nieprzestrzeganie godzin odbioru jest traktowane jako naruszenie regulaminu i może skutkować wykreśleniem dziecka z listy uczestników Akcji.

6. Uczestnik Akcji w FPE otrzymuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły oraz w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych napoje/wodę.

7. Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

8. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

9. Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

10. W przypadku nieobecności uczestnika zwrot opłat za opiekę oraz posiłki nastąpi do 08.03.2024 r., po spełnieniu następujących warunków:

· do godziny 14.00 dnia poprzedzającego nieobecność, skutecznego zgłoszenia e-mailowego na adres sp109latozima@gmail.com przez rodzica/opiekuna prawnego, oraz

· do 05.02.2024 r. złożenie w FPE, do której uczęszczało dziecko, wniosku o zwrot płatności za opiekę i wyżywienie w ramach Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2024 według wzoru udostępnionego w systemie zgłoszeń lub FPE.

Niedopełnienie jednego z wyżej wymienionych warunków będzie jednoznaczne z rezygnacją rodzica ze zwrotu opłat.

11. Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za:

· opiekę w wysokości 30 zł dziennie na rachunek nr 95 1030 1508 0000 0005 5074 3019

· posiłki w wysokości 20 zł dziennie na rachunek nr 54 1030 1508 0000 0005 5074 3078

12. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wyposażenia uczestnika Akcji, w strój, nakrycie głowy i obuwie stosownie do warunków atmosferycznych i planowanych zajęć.

13. Rodzice/opiekunowie prawni będą informowani o przypadkach nieodpowiedniego zachowania uczestnika Akcji, szczególnie o naruszaniu zasad bezpieczeństwa. Nieodpowiednie zachowanie może być powodem wykluczenia uczestnika Akcji z udziału w zajęciach.

14. Za szkody wyrządzone przez uczestnika Akcji odpowiedzialność ponoszą rodzice/opiekunowie prawni.

15. O rezygnacji z uczestnictwa w Akcji „Zima w Mieście” 2024 rodzice/opiekunowie prawni kandydata/uczestnika informują kierownika wypoczynku w formie pisemnej, w tym mailowej.

16. Dwudniowa niezgłoszona nieobecność uczestnika w FPE jest rozumiana jako rezygnacja z uczestnictwa w Akcji „Zima w Mieście” 2024.

17. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i regulaminu.

------------------------------------------
          1Nie dotyczy uczniów zwolnionych z opłat.