• Konkurs „MOJA SZKOŁA ZA LAT... 50 - przyszłość szkoły w obiektywie

• Regulamin konkursu „Moja szkoła za lat ... 50" - przyszłość szkoły w obiektywie:

• publicysty (wywiad z Dyrektorem Szkoły),
          • poety (utwór liryczny),
          • prozaika (kartka z pamiętnika),
          • rysownika (komiks).

KOORDYNATORZY:    Paulina Dolina, Elżbieta Karwowska, Beata Wojdat

Cele konkursu:

• Rozbudzanie ciekawości poznawczej i motywacji do dalszego uczenia się;
          • Pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu odbioru i interpretacji tekstów kultury i stosowanie jej w praktyce;
          • Przygotowanie uczniów do samodzielnego, krytycznego myślenia;
          • Podnoszenie poziomu świadomości językowej, funkcjonalnego wykorzystania wiedzy o języku i zróżnicowaniu stylistycznym polszczyzny;
          • Podnoszenie poziomu kompetencji w zakresie tworzenia własnych tekstów, posługiwania się różnymi gatunkami wypowiedzi pisemnej;
          • Kształtowanie postawy szacunku wobec dziedzictwa narodowego i regionalnego;
          • Promowanie szerokich zainteresowań humanistycznych i wybitnych uzdolnień młodzieży.

Adresaci konkursu

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV - VIII.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy formułują literackie wypowiedzi w formie: wywiadu, kartki z pamiętnika, wiersza, komiksu. Praca konkursowa powinna przedstawiać wyobrażenie na temat  funkcjonowania szkoły podstawowej, do której uczeń obecnie uczęszcza, za 50 lat.

Wymagania szczegółowe

• Utwory prozatorskie powinny mieć objętość minimum 150 słów.
          • Komiks - na stronie o wymiarach A4 można umieścić nie więcej niż 4 kolorowe obrazki. Praca konkursowa powinna składać się z kilku kartek.

Termin składania prac konkursowych

Prace należy przekazać organizatorom do 5 marca 2021 roku.

Ocenie jury podlegać będą:
          - trafność i uniwersalna wymowa tekstu,

- oryginalność formalna (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.

- estetyka wykonania.

Samodzielność prac weryfikowana będzie w dostępnych publikacjach oraz poprzez wyszukiwarki internetowe. Prace niesamodzielne zostaną zdyskwalifikowane.

Oceny jury są niepodważalne i nie podlegają odwołaniom.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w biuletynie przygotowanym z okazji 60. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie.

Autorzy najlepszych prac w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Paulina Dolina, Elżbieta Karwowska, Beata Wojdat

DO POBRANIA  Konkurs_Moja_szkola_za_lat_.pdf