• REGULAMIN

• Regulamin uczęszczania na terapię logopedyczną

1. Do zajęć logopedycznych dzieci i uczniowie kwalifikowani są na podstawie badań przesiewowych, które przeprowadzane są we wrześniu. Dzieci z orzeczeniami / opiniami ( z uwzględnieniem terapii logopedycznej) są przyjmowane w pierwszej kolejności.

2. Zajęcia z terapii logopedycznej na terenie szkoły są zajęciami dodatkowymi, nieobowiązkowymi

3. Zajęcia z terapii logopedycznej, rozpoczynają się z ostatnim tygodniem września lub z pierwszym tygodniem października.

3. Dziecko może uczestniczyć w zajęciach po wyrażeniu pisemnej zgody rodziców / prawnych opiekunów.
          a)  Logopeda przekazuje informację rodzicom lub / i  formularz zgody / rezygnacji z zajęć przez dziennik Librus.

4. Opieką logopedyczną objęte są dzieci z  kl. 0 (6 latki) oraz dzieci z klas 1 - 3, dzieci z klas starszych tylko jeśli posiadaja orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

5. Czas zajęć logopedycznych dostosowany jest do potrzeb oraz indywidualnych możliwości dziecka.

6. Na zajęcia dziecko nie może przychodzić chore lub przeziębione (katar, kaszel, chrypa, ból głowy, brzucha). W takim przypadku terapeuta może odmówić przeprowadzenia zajęć.

7. Rodzice zobowiązani są do stosowania się do zaleceń logopedy i zapewnienia dziecku zeszytu  min. 60 kartkowego w kratkę.

8. Zeszyt do terapii logopedycznej jest narzędziem komunikacji rodzic - terapeuta i wskaźnikiem postępów dziecka, dlatego należy go przynosić ze sobą na każde zajęcia.

9. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności oraz niestosowanie się do zaleceń logopedy (brak przygotowania do zajęć, nie odrabianie zadań domowych, nie przynoszenie zeszytu na zajęcia) spowoduje skreślenie ucznia z listy dzieci objętych terapią logopedyczną.

10. Udział ucznia w zajęciach logopedycznych oparty jest na zasadzie systematyczności i regularności ćwiczeń, aż do całkowitego opanowania prawidłowej artykulacji.