• MAJOWE ŚWIĘTA
    • 35. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA BATALIONÓW CHŁOPSKICH
    • Przybyłych na uroczystość gości wita Dyrektor Szkoły - Pani Hanna Ratańska-Szot
    • Uroczysta akademia „Jak myśl sprzed lat, jak wspomnień ślad, wraca dziś pamięć o tych, których nie ma."
    • 18 kwietnia 2024 r.
    • 2 MAJA 1989 r.
    • Wybraliśmy bohaterów, którzy nie słowami,
      a działaniem, walką
      wypowiadali zdanie „Ziemi służę”
      DYREKTOR SZKOŁY
      - Elżbieta Pawelska
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWO-JĘZYKOWA
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWA s. 211
    • ŚWIETLICA
    • BIBLIOTEKA
    • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
    • STOŁÓWKA
    • GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ oraz SENSORYCZNEJ
    • SZATNIA
        • Zebrania z Rodzicami

Szanowni Państwo,

​​​​​​​w dniach 25 - 26 stycznia 2023 r. odbędą się semestralne zebrania z Rodzicami.

Harmonogram rozpoczęcia zebrań:

25 stycznia (środa)

godzina 17.30 - klasy 0-1

godzina 17.45 - klasy 2-3

godzina 18.00 - klasy 4

26 stycznia (czwartek)

godzina 17.30 - klasy 5-6

• POŻEGNANIE

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie!

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 2 stycznia 2023 r. przeżywszy 100 lat zmarła

Ś.P. EWA WOJTYSZKO

W naszej placówce pracowała w latach powojennych- prowadziła szkolną bibliotekę oraz uczyła języka polskiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 5 stycznia 2023 r. mszą świętą o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym Wniebowzięcia N.M.P. w Warszawie-Zerzniu

• "WSPOMNIENIE O SZKOLE" - Ewa Wojtyszko

Wspomnienia pani Ewy Wojtyszko (rękopis w archiwum szkolnym)- bibliotekarki, nauczycielki Szkoły Powszechnej w Zerzeniu - prywatnie żony Wacława Wojtyszki - również nauczyciela tejże szkoły.

Wspomnienie byłej nauczycielki

W Zerzniu pracowałam w latach 1947-1950. Nikt z ówczesnego grona pedagogicznego już nie żyje, a być może osoby, które są emocjonalnie związane ze szkołą (sami do niej uczęszczali lub ich rodzice czy krewni) zechcą usłyszeć kilka wspomnień starej nauczycielki.

• ŻYCZENIA NA NOWY ROK 2023

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku, pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę oraz złożyć moc gorących życzeń: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności! Niech 2023 rok będzie dla nas wszystkich rokiem bez trosk i zmartwień - w domu, w szkole czy w podróży. Uczymy się pozytywnego nastawienia i odkrywania drobnych przyjemności. Oby najskrytsze marzenia zostały spełnione, a każdy kolejny dzień przynosił radość i uśmiech !

• Szkolny Budżet Obywatelski 2022/2023

Szkolny Budżet Obywatelski funkcjonuje w naszej szkole od kilku lat. Pierwsza edycja projektu miała miejsce w roku szkolnym 2016/2017, a sponsorowała go Rada Rodziców; wówczas była to pierwsza taka inicjatywa w warszawskich szkołach. Od tego czasu co roku uczniowie mają okazję aktywnie kształtować otaczającą ich przestrzeń i realizować swoje pomysły – zgłaszając swoje projekty a następnie biorąc udział w głosowaniu i realizowaniu. Obecnie Szkolny Budżet finansowany jest ze środków Urzędu dzielnicy Wawer, Rady Roddziców oraz Dyrektora Szkoły.
            Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) to proces, w którym o przeznaczeniu części szkolnego budżetu decyduje społeczność szkolna. Uczniowie i uczennice, a także rodzice, nauczyciele i nauczycielki czy inni pracownicy i pracowniczki szkoły, zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i po

• JASEŁKA *2022

Jak co roku tradycyjnie JASEŁKA tym razem bardzo niekonwencjonalnie ... uczniowie klas 4-8 zasłuchani ... Podziękowania dla pani Ewy Orzechowskiej i uczniów ARTYSTÓW złożyła Pani Dyrektor Hanna Ratańska-Szot wraz z życzeniami dla całej społeczności szkolnej na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok !

Młodzi artyści z klasy 2b w rewelacyjnym JASEŁKOWYM przedstawieniu, z towarzyszeniem chóru wspaniałych "głosów" z klasy 2a. Całością przedstawienia dyrygowała pani Ewa Orzechowska, a zachwycona publiczność gromkimi oklaskami nagrodziła. Pani Hanna Ratańska-Szot - dyrektor szkoły wyraziła swe uznanie, przekazując również życzenia świąteczne: Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

• KOLĘDOWANIE Z SENIORAMI

16 grudnia w SP 109 uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie z wawerskimi Seniorami spędzili magiczny wieczór na kolędowaniu. Piękne pastorałki i kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz galerii zdjęć, których autorem pan Wojciech Wertelecki .

• KOLĘDOWANIE Z SENIORAMI

Drodzy Seniorzy

W naszej zerzeńskiej Szkole Podstawowej nr 109 na Przygodnej, dnia 16.12. 2022 o godz. 18.00 odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie przygotowane przez Uczniów, Dyrekcję i Rodziców.

SERDECZNIE Was na nie zapraszamy!. Dzieci umilą Wam ten wieczór śpiewając dla Was kolędy i piosenki zimowe.Nie zabraknie słodkich wypieków,kawy i herbatki. Nasze szkolne Panie kucharki ugotują pyszny bigos.

•                      PROGRAMY             PROJEKTY

• LINKI