• SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

•

Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w elektronicznym systemie na stronie https://warszawa.edu.com.pl/

Kkandydaci będą mogli zalogować się i wypełnić „Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2024/2025”.

• Od 15 maja 2024 r. do 29 maja 2024 r. do godz. 15.00 kandydaci ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa logują się do systemu, korzystając z zakładki „Zaloguj się”. Wprowadzają login i hasło uzyskane w macierzystych szkołach.

• Kandydaci ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym nie jest m.st. Warszawa samodzielnie zakładają konta w systemie, korzystając z zakładki „Zgłoś kandydaturę”, wprowadzają nr PESEL.

• Postepowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych

• 15 maja 2024 r. rozpoczyna się postepowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2024/2025.

Rekrutacja zasadnicza będzie trwała do 25 lipca 2024 r.

Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 12 sierpnia br.

Podobnie, jak w latach poprzednich, rekrutacja zasadnicza odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru (warszawa.edu.com.pl)

Natomiast w rekrutacji uzupełniającej kandydaci składają wnioski bezpośrednio do szkół, które będą dysponowały wolnymi miejscami.

Od 30 kwietnia br. ósmoklasiści będą mogli zapoznać się z wprowadzoną do systemu ofertą edukacyjną szkół na rok szkolny 2024/2025 - bez konieczności logowania się.

Od 15 do 29 maja br. do godz. 15:00 kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych będą mogli uzupełnić wniosek w systemie, tj. wprowadzić dane, wybrać szkoły i oddziały (ułożyć listę preferencji) i złożyć go w szkole pierwszego wyboru.

Kandydaci mogą wybrać dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów (zgodnie z uchwałą nr XXV/713/2020 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

Na stronie internetowej Biura Edukacji: edukacja.um.warszawa.pl (Rekrutacja- Po szkole podstawowej) są informacje dla kandydatów i ich rodziców, w tym m.in. wykaz dni otwartych w szkołach, harmonogram rekrutacji, zasady rekrutacji do poszczególnych oddziałów, jak policzyć punkty rekrutacyjne, wyszukiwarka zawodów itp.

Strona ta będzie aktualizowana o nowe komunikaty w zależności od etapu postępowania rekrutacyjnego.

Na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie: kuratorium.warszawa.pl znajduje się wykaz zawodów wiedzy, sportowych i artystycznych branych pod uwagę w rekrutacji.

• Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025