• Witamy i serdecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z pracą i zabawą grupy.

• Telefony dawniej i dziś

• 16.04.2021 21:30
        •    23.03.2021r.
           W czasie tygodnia o wynalazkach dzieci z grupy 0d zaznajomiły się z historią telefonu. Dotykaliśmy, ogladaliśmy telefony z różnych lat. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wyglądały telefony tarczowe, stacjonarne i pierwsze komórkowe. Szukaliśmy podobieństw oraz różnic wśród nich. Następnie tworzyliśmy telefony według swojego pomysłu. Celem zajęć był uświadomienie dzieciom jak człowiek szybko się rozwija pod względem technologicznym oraz czym jest magia w postaci twórczego myślenia - dzięki, któremu powstają różne wynalazki zmieniające nasz świat.

• Przyszła wiosna!

• 22.05.2021 14:42
        •     21.03.2021r.
          Dziś przyszła do nas wiosna!  Specjanie z okazji jej święta ubraliśmy się wszyscy na zielono. Przygotowaliśmy dla niej specjalną fotobudkę. Poznaliśmy i śpiewaliśmy piosenkę o tematyce wiosennej. W czasie spaceru wypatrywaliśmy poznanych na zajęciach oznak wiosny - pączków na drzewach, zielonej trawki, przebśniegów oraz krokusów.
        • W marcu jak w garncu!

• 19.05.2021 22:41
        •    17.03.2021r.
           W marcu jak w garncu, to przysłowie w pełni oddawało pogodę jaką mieliśmy za oknem. Dziś w klasie 0 D każdy miał okazje zostać Panem lub Panią MARZEC, który miesza pogodę. W trakcie dnia rozmawialiśmy o różnych zjawiskach atmosferycznych. Zastanawialiśmy się dlaczego, akurat w tym miesiącu pogoda jest aż tak zmienna. Na koniec zajęć stworzyliśmy nasze marcowe gary - był to idealny pomysł na utrwalenie treści przysłowia.
        • Mali odkrywcy

• 16.04.2021 19:32
        •   15.03.2021r.
           W grupie 0d przez cały tydzień zdobywaliśmy wiedzę na temat wszechświata. Odkrywaliśmy ciekawostki na temat Ziemi, innym planet oraz Słońca. Byliśmy przez chwilę na Księżycu. Staraliśmy się wyjaśnić, na czym polega zjawisko dnia i nocy. Podczas zabaw badawczych obserwowaliśmy jak krążą planety. Zastanawialiśmy się, czy UFO istnieje. Wyobrażaliśmy sobie jak może wygladać. Myśleliśmy o co, byśmy zapytali podczas spotkanie z obcą cywilizają. Dzieci stworzyły swoje rakiety kosmicze oraz statki dla ufolutków.
        • Plastusiowy pamiętnik

• 22.03.2021 19:57
           04.03.21r.
          Każdy z nas lubi bajki, dlatego my zawsze po obiedzie staramy się odpoczać, przy przyjemnej lekturze. Zamurzyć się w królestwie wyobraźni oraz odkrywać to co jest jeszcze dla nas nieznane. Dziś zawitał do nas Plastuś oraz jego przygody. Dowiedzieliśmy się, że został ulepiony z czerwonej plasteliny oraz zamieszkał w dziwnym jak dla nas (bo drewnianym) piórniku. Nie trzeba było długo namawiać dzieci do tego, aby ulepiły same swoje Plastusie. Kto wie, może niektóre ożyją...