• Witamy i serdecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z pracą i zabawą grupy.

• Zajęcia biblioteczne

• 21.02.2021 21:00

• 19.02.2021r.

W piątek odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Uczniowie wysłuchali informacji na temat biblioteki, korzystania z jej księgozbioru oraz zasad poszanowania książek. Zobaczyły jak dużo ciekawych i różnorodnych książek znajduję się w szkolnej bibliotece. Dzieci zadawały dużo pytań. Wysłuchały również zaprezentowanej w ciekawy sposób bajki pt. „Pięć Paluszków”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką szkolną, pracą bibliotekarza oraz zachęcenia do wspólnego czytania z rodzicami.

• Cztery żywioły - woda

• 21.02.2021 20:26

• 18.02.2021r.

W tym tygodniu rozpoczęliśmy cykl zajęć poświęcony 4 żywiołom. Zajęcia prowadzone są za pomocą doświadczeń, które pozwalają dzieciom na przeżywanie, odkrywanie i utrwalanie zjawisk zachodzących w przyrodzie. Z  ogromnym zaciekawieniem i aktywnością nasze dzieci brały udział w zajęciach.
          Dziś uczniowie z 0d podczas zajęć dowiedzieli się, dlaczego woda jest ważna i że należy jej używać rozważnie. Dzięki metodom pokazowym, plastycznym i doświadczalnym sprawdziły, jak się ma teoria do praktyki.

• KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
        • Uczymy się dbać o środowisko

• 18.02.2021 20:16

• 16.02.2021r.
          We wtorek rozmawialiśmy na bardzo ważny temat jakim jest ekologia oraz segregacja śmieci. Zapoznaliśmy się z kolorami pojemników na odpady. Wspólnymi siłami przyporządkowaliśmy  odpady do konkretych kolorów. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto unikać plastiku i jak długo rozkłada się on w przyrodzie. Dzięki temu będziemy wiedzieć jak lepiej dbać o naszą planetę. Słowa ekologia, segregacja oraz recykling nie są nam już obce.
        • Klasowe walentynki

• 18.02.2021 23:32

• 12.02.2021r.
          Walentynki są świetną okazją, aby porozmaniać o uczuciach i emocjach. W piątek poznaliśmy historię tego święta oraz tradycję jego obchodzenia. Dyskutowaliśmy na temat czym jest miłość, przyjaźń, życzliwość, szacunek. Utrwaliliśmy w sposób walentynkowy literę b, a także stworzyliśmy przepiękne walentynkowe buźki.

• Karnawał w dżungli

• 18.02.2021 23:31

• 11.02.2021r.
          Karawał, to tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Najważniejszą atrakcją tego okresu jest bal. W czwartek nasza sala zmieniła sie w dziką dżunglę. Pojawiły sie kotki, pieski, księżniczki, a nawet astronauta oraz kosmonauta. Nasi zerówkowicze w pięknych strojach dumnie poruszały sie po sali balowej. Były tańce, zagadki, konkursy.
          Zabawa karnawałowa to taka forma aktywości, która zawsze dostarcza dzieciom dużo radości. Połaczona z tłustym czwartkiem gwarantuje sładkie wspomnienia na bardzo długi czas.