• Zebrania z Rodzicami
     • Zebrania z Rodzicami

      Zapraszamy o godzinie 18.00 na zebrania semestralne, których tematyką będzie podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej w I semestrze roku szkolnego 2023/24

      6 II 2024     wtorek      grupy    0 a, 0 b, 0 c, 0 d, 0e

      7 II 2024     środa        klasy       I - IV

      8 II 2024     czwartek   klasy      V - VIII

      8 II 2024  o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS VIII (informacje o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty)

      Luty_zebrania_grafik2024_(1)(2).docx

       

     • PODZIĘKOWANIA ZA WOŚP

      Wielkie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w "wielkim świątecznym graniu" 28 stycznia 2024r. w naszej szkole :)

      Wolontariuszom, którzy kwestowali z puszkami. Spisaliście się świetnie!

      Uczniom i uczennicom, którzy wzięli udział w Koncercie.

      Tym, którzy wzięli udział w licytacji, zabawach, warsztatach, upiekli ciasta i każdemu, kto dorzucił grosik do naszych puszek i eSkarbonek.

      Zorganizowanie Finału w 109-tce nie byłoby możliwe bez zaangażowania nauczycieli i pracowników, którzy działali w naszym Sztabie WOŚP:  
      Marty Biedrzyckiej, Katarzyny Staniec, Anny Staniszewskiej,  Bożeny Jarszak, Wiesławy Jesiotr, Beaty Ludzi, Beaty Wojdat, Anny Rafalskiej, Urszuli Kolbicz-Gajdy, Małgorzaty Spychy, Rafała Goławskiego, Piotra Kani, Lucyny Kryszyńskiej, Małgorzaty Zdulskiej, Katarzyny Karpman, Andrzeja Samoraja - dziękuję Wam bardzo :)

      Jak co roku mieliśmy wsparcie absolwentek naszej szkoły - Julii Chrustek, Amelii Karpy oraz  Anny Perl - dziewczyny brały udział we wszystkich Finałach organizowanych przez naszą szkołę.                                                      

      Jak zawsze byli z nami Justyna i Michał Wasek :) To właśnie pani Justyna utworzyła pierwszy Sztab przy naszej szkole w 2018 roku :)

      Wszystkim bardzo dziękuję :) Byliście wspaniali :)

      Joanna Lewicka

     • Konkurs "Tajemnice Wawra"

      Dnia 8.01.2024 chętni uczniowie kl. 4-8 wzięli udział w konkursie  sprawdzającym wiedzę uczniów o naszej dzielnicy zorganizowanym przez Muzeum z Klasą. Finał konkursu odbywał się w gmachu muzeum, a  wręczenie nagród w konkursie "Tajemnice Wawra" odbędzie się 6 lutego o godz. 11.00 ​​​​​​​

      https://www.facebook.com/photo/?fbid=702985611924668&set=pb.100066397076567.-2207520000

      Muzeum z Klasą, poświęcone XX-wiecznemu szkolnictwu, otwarto 2 grudnia w Warszawie. Zlokalizowana w 120-letnim budynku dawnej szkoły placówka jest jedynym takim muzeum w Warszawie i wyjątkowym – ze względu na profil działalności – także w skali kraju.

      Nowe Muzeum z Klasą zostało otwarte przy ul. Płowieckiej 77, w tzw. Murowance, czyli historycznym budynku najstarszej szkoły w Dzielnicy Wawer. Swoją siedzibę ma tam Fundacja na rzecz Wielkich Historii, zajmująca się edukacją historyczną i popularyzacją historii. Dzięki różnym inicjatywom o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, jak konkursy czy wystawy, odpowiada na wyzwania współczesności bazując na doświadczeniach minionych pokoleń. Swoje programy kieruje przede wszystkim do szkół i uczniów.

      Można tam zobaczyć, jak wyglądały przed laty lekcje chemii czy kaligrafii i oglądać eksponaty zbierane od kilku lat, m.in. wśród mieszkańców Warszawy, którzy dzielili się rodzinnymi pamiątkami. To dawne dokumenty, mapy, sztandary, świadectwa, podręczniki. Wśród nich jest nawet drewniana ławka szkolna z XIX wieku. Udało się zebrać ponad 1000 takich artefaktów.

       

      https://dzieje.pl/edukacja/otwarto-muzeum-z-klasa-jedyne-takie-w-warszawie

     • My pets – lapbooks

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. 2-3 naszej szkoły na lekcjach j. angielskiego uczyli się w jaki sposób opisać swoje ulubione zwierzątko. Niektórzy skorzystali z formy tematycznej książeczki czyli lapbooka. Dzieci spisały się rewelacyjnie.

      A C

  • RODO

  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
    • 22 277 11 23
    • ul. Przygodna 2
     03-991 Warszawa
     03-991 Warszawa
     Poland
  • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 371088
  • Galeria zdjęć

    brak danych