Zapraszamy na spotkania indywidualne z nauczycielami w dniach
15 X - oddziały przedszkolne
16 X - klasy I-IV
17 X - klasy V-VIII
Zapraszamy na spotkania indywidualne z nauczycielami w dniach
15 X - oddziały przedszkolne
16 X - klasy I-IV
17 X - klasy V-VIII
29 października 2024 odbył się 46. Warszawski Maraton, nazwany Maratonem stulecia.
To w roku 1924 odbył się pierwszy bieg na dystansie maratonu w Polsce!
Organizator przedsięwzięcia, Fundacja Maraton Warszawski, postawił nam spore wyzwanie -wsparcie imprezy biegowej od samego rana!
Pracowity dzień zaczęliśmy o 7.00, kiedy nasze koleżanki i koledzy jeszcze smacznie spali 😉 a nasza przygoda z udziałem w tym wydarzeniu trwała aż 9 godzin!
Zadaniem szesnastoosobowej grupy z naszej szkoły była obsługa depozytów biegaczy, a także „dostawa” bieżących informacji uczestnikom półmaratonu.
Co tu dużo mówić – jesteśmy w tym wprawieni i bardzo dobrze zorganizowani.
Za nasze starania zostaliśmy nagrodzeni wieloma ciepłymi słowami uczestników biegu; fajnie było usłyszeć słowa: „dobrze, że jesteście”, posłuchać czasem historii biegaczy, poczuć ich energię i pozytywne nastawienie.
Atmosfera imprezy i liczne doświadczenia dały nam dużo radości ze wspólnych działań.
Dlatego piszemy się na kolejne i zachęcamy wszystkich do udziału w takich wydarzeniach!
Opiekun zespołu wolontariuszy SP 109
J. Sperczyńska
W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zaprosiła młodzież naszej szkoły do udział w warsztatach dotyczących roli Parlamentu Europejskiego i wyborów europejskich.
Uczniowie pracowali z interaktywnymi narzędziami, dzięki którym w ciekawy sposób dowiedzieli się, jak współpraca na szczeblu europejskim pomaga radzić sobie z najważniejszymi problemami w UE.
Podczas warsztatów wraz z przedstawiciel(k)ami sieci eksperckiej Team Europe, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacji Civis Polonus uczniowie zastanawiali się, jak działa Parlament Europejski, jak unijne przepisy wpływają na życie obywateli i obywatelek UE.
Beata Ludzia, Kinga Jarosz
Czwartoklasiści uczestniczyli w ciekawej wycieczce na Lotnisko Chopina w Warszawie.
W sali historii PLL LOT poznali krótki rys historyczny, ciekawostki oraz prezentację jak lotnictwo zmieniało się na przestrzeni lat. Oglądali z zewnątrz samoloty, które aktualnie są serwisowane, mogli się dowiedzieć więcej o ich budowie. Przeszli „ścieżkę pasażera”, gdzie rozmawiali o zarekwirowanych od podróżujących przedmiotach. Na koniec ogromną atrakcją było spotkanie z psem tropiącym, który pracuje w szeregach straży granicznej pilnując bezpieczeństwa pasażerów.
Kinga Jarosz
Podczas obchodów 84. rocznicy powołania Batalionów Chłopskich członków tej formacji upamiętniono przy pomniku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Warszawie. Hołd drugiej co do wielkości konspiracyjnej formacji wojskowej w czasie II wojny światowej przed pomnikiem Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet obok kombatantów złożyli organizatorzy uroczystości: wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef UdSKiOR Lech Parell, córka generała Franciszka Kamińskiego oraz przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także licznie przybyli reprezentanci najwyższych władz państwowych, wojskowych, młodzieży ze szkół dziedziczących tradycje Ruchu Ludowego i mieszkańcy stolicy.
Święto żołnierzy BCh obchodzone jest 8 października w rocznicę dnia, kiedy w 1940 roku gen. Franciszek Kamiński „Zenon Trawiński” został zaprzysiężony na komendanta tej formacji.170 tys. żołnierzy wywodzących się z polskiej wsi tworzyło Bataliony Chłopskie. Przeprowadziły one około 3 tys. większych akcji bojowych. Do ważniejszych należą walki w obronie pacyfikowanej Zamojszczyzny w latach 1942–1943, m.in. pod Wojdą, Zaborecznem i Różą, rozbicie więzień w Krasnymstawie i Pińczowie czy zatopienie wspólnie z AK niemieckiego statku Tannenberg. Organizację rozwiązano we wrześniu 1945 roku.
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przemawiając przed pomnikiem Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet, szef MON-u dodał, że szlak bojowy BCh to 6 tys. akcji i ponad 900 bitew, a organizacja była drugą co do wielkości po Armii Krajowej podziemną armią w okupowanej Polsce. – To zbiorowa akcja, która trwała nieprzerwanie przez cały okres wojny i okupacji, a idea Batalionów trwa do dziś – zaznaczył wicepremier i wskazał, że współcześni dowódcy polskiej armii są również spadkobiercami gen. Kamińskiego i jego walki.
Uroczystości rocznicowe konytuowano na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim, gdzie uczestnicy oddali hołd poległym żołnierzom BCh przy pomniku „Ku chwale Batalionów Chłopskich” oraz złożyli kwiaty na grobie generała Franciszka Kamińskiego
– Nie ma słów, by opisać jak wielkim człowiekiem był gen. Franciszek Kamiński. Jego ogromne zaangażowanie w organizację i rozwój Batalionów Chłopskich, a po wojnie upamiętnianie do dziś budzi podziw i szacunek. Po wyjściu z ubeckiego więzienia osobiście odwiedzał wszystkie miejsca walk stoczonych przez BCh starając się upamiętnić swoich poległych podkomendnych – mówił nad grobem Generała wzruszony płk Zbigniew Zaborowski, który osobiście znał generała Kamińskiego.
Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły- byli to uczniowie klas ósmych pod opieką pani dyrektor Hanny Ratańskiej-Szot oraz pani Betay Wojdat. Honorową wartę pełnił poczet sztandarowy, a delegacja uczniów złożyła symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem.
fotografie H RSZ
Bataliony Chłopskie (pierwotnie Straż Chłopska, "Chłostra") powstały w sierpniu 1940 r. na skutek sporów politycznych w łonie Związku Walki Zbrojnej. Organizacja stanowiła siły zbrojne Stronnictwa Ludowego, ale w jej składzie znaleźli się także członkowie Związku Młodzieży Wiejskiej Rzeczypospolitej. Organem nadzorującym było Centralne Kierownictwo Ruchu Ludowego, którego reprezentantem był Józef Niećko, ale główną postacią Batalionów Chłopskich był w praktyce ich Komendant Główny przez cały okres, Franciszek Kamiński. W momencie największego rozwoju organizacja liczyła ok. 170 tys. członków, wyłącznie z terenów wiejskich – BCh nie operowały w miastach. Szacuje się, że w trakcie otwartych walk, działań dywersyjnych i w wyniku aresztowań poległo ok. 7 tys. żołnierzy BCh.
Do najgłośniejszych osiągnięć organizacji należało dostarczenie materiałów wywiadowczych o próbach z niemieckimi rakietami V-1 i V-2, choć na co dzień oddziały głównie przejawiały aktywność przy niszczeniu trakcji kolejowej i łączności, odbijaniu więźniów z aresztów gestapo i obronie mieszkańców wsi przed pacyfikacjami. Politycznie organizacja była najbliższa AK, zajmując stanowisko antykomunistyczne i antynacjonalistyczne. Mimo niechęci do pełnego scalenia (choć formalnie zostało ono dokonane między 30 marca a 30 maja 1943 r.) wspólnie podejmowane akcje nie należały do rzadkości.
Bataliony Chłopskie udaremniły realizację niemieckich planów wysiedlenia i eksterminacji ludności polskiej na Zamojszczyźnie, które były częścią zbrodniczego Generalplan Ost. Bataliony Chłopskie podjęły wówczas walkę zbrojną z Niemcami, która przekształciła się w "Powstanie Zamojskie".
Święto Batalionów Chłopskich obchodzone jest 8 października, w rocznicę dnia, kiedy w 1940 r. na komendanta Batalionów Chłopskich został zaprzysiężony Franciszek Kamiński, po II wojnie światowej bojownik o demokrację, uwięziony przez komunistów w okresie stalinowskim, w III RP awansowany na generała dywizji Wojska Polskiego i odznaczony Orderem Orła Białego. Po wojnie żołnierze Batalionów Chłopskich byli współtwórcami Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa odbędzie się od 7 do 12 października pod hasłem “Warszawa chroni”. Program „Warszawa chroni” obejmuje różnorodne działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców na temat zachowań w sytuacjach kryzysowych. Każdy dzień poświęcony będzie innej tematyce – bezpieczeństwu na ulicach, pokazom pierwszej pomocy, edukacji, bezpieczeństwu kobiet, ćwiczeniom systemu alarmowania.Program zakłada również działania na rzecz ochrony infrastruktury oraz przygotowanie miasta na ewentualne zagrożenia związane z ekstremalnymi warunkami pogodowymi czy sytuacjami kryzysowymi wynikającymi z konfliktów zbrojnych.
Harmonogram Tygodnia Bezpieczeństwa
W ramach nadchodzącego tygodnia zaplanowano szereg wydarzeń, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa:
7.10 (poniedziałek) Dzień Monitoringu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 8.10 (wtorek) Dzień Pierwszej Pomocy 9.10 (środa) Dzień Edukacji i Alarmowania 10.10 (czwartek) Dzień Bezpieczeństwa Kobiet 11.10 (piątek) Dzień Konsultacji 12.10 (sobota) Piknik Bezpieczeństwa – w godzinach 10.00 – 14.00
Szczegółowe informacje oraz kalendarium znajdują się na stronie 19 115.
9 października (środa) to dzień alarmowania.Tego dnia o godzinie 11.00 zawyją syreny alarmowe. - Będzie trzyminutowy, modulowany sygnał syreny alarmowej, której zadaniem jest postawianie wszystkich na nogi. Równie ważne jest to, żeby nie wywołać paniki.
Mieszkańcy Warszawy dostaną też wiadomości wysłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa z warszawskiego i regionalnego systemu powiadomień. "Zachowaj spokój, włącz media, to są ćwiczenia" – tak będzie przykładowo wyglądać taka informacja. Po godzinie nastąpi odwołanie tego alarmu.
Od 7 do 11 października po ulicach Warszawy będzie jeździł zabytkowy, promocyjny tramwaj, który będzie kursował od godziny 11.30 do 17.30. Na pokładzie tramwaju obecni będą eksperci Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz przedstawiciele służb mundurowych.Przez cały tydzień w parku Świętokrzyskim (obok PKiN) będzie stał namiot z logo "Warszawa chroni". W godzinach 10-18 będzie można porozmawiać z funkcjonariuszami służb, ekspertami z zakresu bezpieczeństwa, otrzymać materiały.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne.
W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym roku uczniowie klas 1-3 wysłuchali poezji dziecięcej z repertuaru Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, zaprezentowanej przez swych rówieśników. Bardzo dziękujemy za piękne przygotowanie dzieci.
Organizatorzy:
Katarzyna Salach i Anna Staniszewska
W dniach 30.09. – 2.10. uczniowie klas I-II biorą udział w drugim etapie pięciogodzinnych warsztatów realizowanych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Epsilon w ramach rekomendowanego programu profilaktycznego. Celem programu jest wsparcie uczniów w nowym dla nich etapie szkolnym, który nierzadko bywa wyzwaniem emocjonalnym w drodze kształcenia postaw. Dodatkowo pomaga nowym wychowawcom poznać bliżej zespół klasowy, któremu przewodniczą. Poza kształtowaniem umiejętności społecznych i emocjonalnych, warsztaty są też świetną zabawą dla uczniów, dostarczając im pozytywnych doświadczeń w grupie. W trakcie zajęć uczniowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, przeżyciami, pomysłami i z dużym zaciekawieniem uczestniczą w warsztatach. Wszyscy dobrze się bawią. Klasy integrują się jeszcze bardziej. Będziemy teraz lepiej rozumieć nasze problemy klasowe. Szkolnym koordynatorem całego przedsięwzięcia jest pani Agata Cygan.
Dnia 25 września dzieci z grupy 0c z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole 109 pod opieką nauczycieli: Panią Patrycją Ajdacką i Magdaleną Parzychowską oraz Panem Bartoszem Gajdą wzięły udział w turnieju piłkarskim przedszkolaków "Mini Euro 2024". W sportowych zmaganiach wzięło udział 15 drużyn i każda z nich reprezentowała inny kraj. Nasza szkoła reprezentowała Belgię. Grupa z 0c zajęła 5 miejsce w "Mini Euro 2024". Była super zabawa i sportowa rywalizacja. ⚽️"
P.A.
Zbiórki odbywać się będą o następujących dniach i w następujących godzinach:
Kontakt:
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
HO Stanisław Szymczykowski Drużynowy 147 WDSH "Błękitni" - SP 109
Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec ZHP Warszawa Wawer Alpejska 16,
04-628 Warszawa, Polska
W poniedziałek 23.09.2024 gościliśmy Młodzieżową RadęDzielnicy Wawer, której członkowie opowiadali o działaniach #MRDW, przed nadchodzącymi wyborami uzupełniającymi do Rady.
26 września odbyły się wybory delegata/ki naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wawer. Delegatką w roku szkolnym 2024 / 2025 została Natalia z klasy 8a (97 głosów). Skład wspomagający uzupełniają Mateusz z kl. 8a (68 głosów), Daryna z kl.7b (39 głosów) oraz Maksymilian z kl. 8c (24 głosy). W wyborach wzięło udział 228 uczniów.
Gratulujemy!
Życzymy wielu ciekawych pomysłów i wytrwałości w pracy!
Powodzenia!
A.C.
W piątek 20.09 odbyły się w naszym oddziale przedszkolnym obchody Dnia Przedszkolaka. W tym roku postawiliśmy na zajęcia ruchowo – sensoryczne, czyli to co dzieciaczki lubią najbardziej 😊 Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia życzeń przedszkolakom. Następnie nasze zuchy pokonały tor przeszkód, przeszły przez ścieżkę sensoryczną oraz wzięły udział w zawodach z noszenia na łyżkach piłeczek ping pongowych. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odbijanie rączek na brystolu oraz rozdanie medali. Na koniec w każdej z sal na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Radość i uśmiech na twarzach naszych najmłodszych świadczyły o wspaniałej zabawie. Koordynatorkami uroczystości były panie: Michalina Łukasińska oraz Małgorzata Wiśniewicz.
M. Ł. i M. W..
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Tradycyjnie już -patio naszej szkoły zostało pokryte powitaniami w różnych językach. Uczniowie mogli też się sprawdzić w muzycznym quizie w rozpoznawaniu różnych języków europejskich.
MP
EDJ organizowany jest od 2001 r. we współpracy Rady Europy z Komisją Europejską. Celem tej inicjatywy jest promowanie wielojęzyczności jako bogactwa kulturowego wszystkich obywateli naszego kontynentu, zachęcanie ludzi w każdym wieku do nauki języków obcych oraz promowanie tłumaczeń pisemnych i ustnych oraz zawodów związanych z wykorzystaniem komunikacji w językach obcych.
26 września 2024 r. 700 milionów Europejczyków w 46 państwach członkowskich Rady Europy obchodziło Europejski Dzień Języków (EDJ). Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Języki na rzecz pokoju”
Tegoroczne obchody EDJ związane są z 20. rocznicą największego rozszerzenia UE, które miało miejsce w 2004 r. i oznaczało dodanie 9 nowych języków urzędowych do listy oficjalnych języków UE, oraz publikacją badania Eurobarometru „Europejczycy i ich języki”.
Ledwo co rok szkolny się zaczął a najstarsze przedszkolaki z naszych oddziałów przedszkolnych pierwszą wycieczkę całodniową już mają za sobą. Dzieci z grup 0c i 0d 17.09 ruszyły autokarem do gminy Regnów, aby odwiedzić Park Rozrywki " Sady Klemensa".
Była to okazja nie tylko do obcowania z naturą, wsłuchania się w dźwięki przyrody, posłuchania śpiewu ptaków, powąchania jak pachnie brzoza, akacja, sosna, pooddychania świeżym powietrzem, również tym z tężni jodowo - solankowej, ale i do świetnej zabawy na różnorodnych atrakcjach takich jak leśny tor przeszkód, brzozowy labirynt, kretowisko, pociąg do przyrody i wiele innych. Każdy uczestnik wycieczki przygotował także drewniane zwierzątko, wykorzystując dary lasu lasu takie jak: plastry brzozy, kolorowe kamyki, źdźbła trawy, skorupki orzechów, patyki itp, które będą doskonałą pamiątką tego wspaniałego dnia.
Poczet sztandarowy uczniów z klas 8 uczestniczył we wtorek, 17 września, w uroczystościach przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie przypominających o zbrojnej napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Odczytany został apel pamięci, oddano salwę honorową i odmówione zostały modlitwy międzyreligijne. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń sybirackich i środowisk katyńskich: Związku Sybiraków, Federacji Rodzin Katyńskich, Stowarzyszenia Łagierników i Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. oraz Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Obecny był bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, parlamentarzyści, m.in. minister sprawiedliwości Adam Bodnar, reprezentanci władz miejskich i samorządowych.
Uroczystość pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie autorstwa Maksymiliana Biskupskiego, to coroczny punkt obchodów rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Pomnik przedstawia wagon deportacyjny z leżącymi na nim krzyżami (łacińskimi i prawosławnymi), a także żydowską macewę i nagrobek muzułmański. Przed stojącą na torze kolejowym platformą ułożono 41 podkładów kolejowych, na których umieszczono nazwy pól bitewnych z września 1939 r. znajdujących się we wschodniej Polsce oraz nazwy miejscowości-miejsc kaźni narodu polskiego w ZSRR.
Pomnik został wybudowany ku czci Polaków poległych i pomordowanych na Wschodzie, a w szczególności wywiezionych do łagrów na Syberii oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej. Głównym inicjatorem budowy monumentu był Wojciech Ziembiński, którego upamiętnia tablica. Monument został odsłonięty 17 września 1995.
Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego i Hejnału Warszawskiego głos zabrała Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy, która podkreśliła, że oddając cześć poległym i pomordowanym na wschodzie, powinno się pamiętać, że agresja sowiecka przyniosła ogromne cierpienia ludności cywilnej m.in. masowe deportacje i zbrodnie wojenne. – Współczesnym konfliktom zbrojnym również towarzyszy cierpienie niewinnych ludzi. Dbajmy o międzynarodową Solidarność i pomoc humanitarną. Pamięć o agresji sowieckiej jest ważna dla naszej tożsamości narodowej – stwierdziła.
Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Lech Parell przypomniał, że w rocznicę agresji sowieckiej „chylimy czoła przed obrońcami Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej, wspominamy poległych i zamordowanych uczestników walk o wolność naszej Ojczyzny, polskich żołnierzy i funkcjonariuszy policji spoczywających w mogiłach na wschodzie”. Zwrócił uwagę, że Rosja tak jak dawniej, również obecnie fałszuje historię i zakłamuje prawdę. – My znamy doskonale tę metodę. ale ubolewamy. że tak wiele osób na świecie wciąż daje się nabierać na określenia typu „operacja specjalna” tak jak w czasie komunizmu na rzekomą „bratnią pomoc” – powiedział. Dodał, że rocznica agresji sowieckiej „to groźne memento dla tych, którzy wierzyli że wolność i pokój zostały nam dane raz na zawsze”. – To ważna lekcja, która powinna uczyć nas jednoczenia się wokół wartości. Tu powinniśmy szukać trwałej jedności narodowej – przekonywał.
Prezes Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie oraz współtwórca pomnika, gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, wyjaśnił jego symbolikę i przypomniał, że monument jest „jedynym zadośćuczynieniem pamięci pomordowanych na «nieludzkiej ziemi» i jedynym zadośćuczynieniem rodzinom katyńskim oraz rodzinom sybirackim”. – Stoi przed nami zadanie zbudowania takich zdolności sił zbrojnych i potencjału obronnego państwa, żeby Rosja nigdy nie ważyła się zaatakować, tylko w ten sposób zapewnimy pokojowy rozwój i przetrwanie polskiego narodu – powiedział.
Głos zabrał także Michał Krzysztof Wykowski, prezes zarządu głównego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939. Przypomniał okoliczności wkroczenia wojsk sowieckich i terror okupanta ze wschodu. Podkreślił, że totalitaryzm pozostaje trwałym zagrożeniem dla współcześnie żyjących. Podziękował organizatorom uroczystości i asyście za godne upamiętnienie ofiar sowieckiej agresji. Wiersz „Podróże”, własnego autorstwa odczytał autor pomnika Marian Biskupski.
Modlitwę międzyreligijną rozpoczął ks. por. Karol Bernatek, wikariusz katedry polowej. – Boże miłosierny, błagamy Cię za naszymi rodakami którzy nie wahali się w obronie Ojczyzny złożyć największej ofiary to jest swojej krwi i życia. Spraw, Boże aby stali się oni uczestnikami wiecznego zbawienia. Bądź łaskaw dla tych, którzy polegli służąc wiernie ojczyźnie. Błogosław nam, którzy wspominamy ich imiona i żyjemy na tej ziemi. Spraw, abyśmy potrafili miłować naszych braci jak Twój Syn nas umiłował. Ojcze odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy tym, którzy przeciw nam zawinili – modlił się kapelan. Modlitwę odmówili także przedstawiciele duszpasterstw prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Rabin Michael Schudrich odśpiewał Psalm 23.
Oficer stołecznego garnizonu odczytał apel pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa, a następnie delegacje złożyły wieńce przy pomniku. Uroczystość zakończyło odegranie „Marszu Sybiraków” i odprowadzenie kompanii reprezentacyjnej oraz pocztów sztandarowych.
Inauguracja programu TU jestem! odbędzie się 25 września o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.
Program skierowany jest przede wszystkim do rodziców dzieci przedszkolnych, ale na wydarzenie 25 września zapraszamy wszystkich.
W programie wydarzenia wykłady:
Więcej informacji po adresem : https://wawer.um.warszawa.pl/tu-jestem-program
NNW szkolne
Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla dzieci i młodzieży potocznie nazywane ubezpieczeniem szkolnym to ubezpieczenie, które w zakresie ma świadczenia gwarantujące wypłatę odszkodowania za wypadki, za poniesione koszty leczenia, rehabilitacji lub zwrot kosztów za zakupy przedmiotów ortopedycznych. Głównie dotyczy wypłat odszkodowania za wystąpienie trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Przedstawiony program oferuje 5 wariantów z szerokim zakresem ubezpieczenia. W załączeniu materiał informacyjny.
Ubezpieczenie to jest całkowicie dobrowolne.
Kto może skorzystać z ubezpieczenia?
Ubezpieczenie dedykowane jest dla dzieci i młodzieży, która uczy się w jednostkach oświatowo-wychowawczych w m.st. Warszawy.
Każdy rodzic czy prawny opiekun, którego dziecko chodzi do takiej jednostki może wykupić ubezpieczenie NNW.
Ubezpieczenie jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia lub jeśli się uczą do 26 roku życia.
Dodatkowo dzieci pracowników jednostek, instytucji kultury, zakładów budżetowych m.st. Warszawy mogą skorzystać z ubezpieczenia nawet jeśli dziecko uczęszcza do prywatnej placówki lub placówki poza m.st. Warszawy.
Okres ubezpieczenia
Okres ubezpieczenia obowiązuje od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2025 r., pod warunkiem przystąpienia do ubezpieczenia w terminie do 14 września 2024 r.
Jak dokonać zakupu ubezpieczenia?
Wszelkie formalności związane z zapisem dziecka odbywają się drogą elektroniczną – zgłoszenie do ubezpieczenia, płatność składki, dokumenty wraz z certyfikatem ubezpieczenia przesyłane są na wskazany podczas rejestracji e-mail
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Supra Brokers:
@ szkolne@suprabrokers.pl lub centrala@suprabrokers.pl
Infolinia – 71 777 04 26 lub 71 777 04 11
Powered by aSc EduPage