• "Akademia Rodziców Nastolatka-wyzwania i możliwości"

       Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci od 12 roku życia, do udziału w bezpłatnym programie “Akademia Rodziców Nastolatka  - wyzwania i możliwości”- finansowanego przez m.st. Warszawa.

      Celem programu jest przede wszystkim wzmocnienie wiedzy i umiejętności rodziców i opiekunów w zakresie budowania zdrowych relacji z osobami nastoletnimi, tak aby lepiej je zrozumieć i wspierać.

      W ramach programu, mogą Państwo BEZPŁATNIE:

       

      ·         uczestniczyć w seminariach on-line

      ·         wziąć udział w jednodniowych warsztatach dla rodziców

      ·         skorzystać z konsultacji rodzicielskich

      ·         wziąć udział w grupie wsparcia

      ·         czytać artykuły

      ·         oglądać inspirujące materiały wideo

      Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, znajdującego się pod linkiem:

      https://tiny.pl/cdc48

      Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia,

      tel.: (22) 499 37 33 w godz. 9.00 - 15.00 oraz pisząc na adres e-mailowy: akademia@niebieskalinia.org

      Zapraszamy do śledzenia profilu programu na FB:

      www.facebook.com/akademiarodzicownastolatka

      Program realizowany jest przez Stowarzyszenie “Niebieska Linia".

      Akademia Rodziców Nastolatka - wyzwania i możliwości

      akademia@niebieskalinia.org

       

      Alicja Niewęgłowska

      Koordynatorka projektu

      a.nieweglowska@niebieskalinia.org

      ---

      Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
      "Niebieska Linia"
      ul. Jaktorowska 4
      01-202 Warszawa
      tel: 22 499 37 33
      www.niebieskalinia.org

    • „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”
     • „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”

      Nasza Szkoła w roku szkolnym 2022/23 dołączyła do programu certyfikacyjnego: „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0” organizowanego przez Fundację: „Instytut Edukacji Pozytywnej”. Celem głównym programu jest promocja, a przede wszystkim profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny.

      W czasie trwania projektu angażuje się całą społeczność szkolną, tj. uczniów, kadrę pedagogiczną, a także rodziców, co wpływa na integrację i uczy wspólnej pomocy, a przede wszystkim uwrażliwia na drugiego człowieka – jego potrzeby, punkt widzenia, emocje i doświadczenia. Miło nam poinformować, że za działalność w roku szkolnym 2022/23 otrzymaliśmy certyfikat. 
      W roku bieżącym kontynuujemy działania.


      Agata Cygan
      Szkolna Koordynatorka SMP 

     • O czym marzą dzieci? Czy już o wakacjach?

      Dziś 8 IX 2023 r. klasa 2d obchodziła Dzień Marzyciela. Uczniowie bardzo chętnie i kolorowo przedstawili swoje ukryte pragnienia. Tak fantastycznie zaczynamy nowy rok szkolny.MJ

      Dzień Marzyciela jest obchodzony 8 września już od ponad 20 lat! Inicjatorem akcji był Polski Portal Marzeń, czyli organizacja, która pomagała spełniać marzenia dzieci.

      Dzień Marzyciela może być doskonałym czasem na refleksję na temat własnych marzeń. Marzenie jest piękną zdolnością każdego człowieka. Czemu więc tak często ludzie boją się marzyć, a jeszcze bardziej realizować swoje marzenia, pasje?

      Warto dziś, choć chwilę, poświęcić na to aby pomarzyć. Zatopić się w marzeniach, które zostały spełnione, które można realnie spełnić i te, które wywołują uśmiech na twarzy, lecz zawsze pozostaną w sferze fantazji. Podstawą jest to aby nie bać się własnych pragnień, bo marzenia są tym co trzyma w nadziei, a spełnianie marzeń tym co uszczęśliwia.

      Oprócz spełniania własnych marzeń, wielką radość, również może sprawić spełnienie czyjegoś marzenia. Na ten aspekt, chciał zwrócić uwagę pan Sławomir Rybka- pomysłodawca Dnia Marzyciela.

      To co dla jednych jest banalne, czy nic nie kosztuje, dla drugich może być szczytem marzeń. W codziennej pogoni za własnymi sprawami, często można nie zwrócić uwagi o czym marzą osoby z najbliższego otoczenia. Czasem wystarczy przytulenie kogoś, poświęcenie czasu, zaangażowanie. Form w jakie można się angażować jest mnóstwo.

      Oprócz akcji, zbiórek, fundacji warto zwrócić uwagę na lokalne środowisko czy w szkole, pracy, wśród sąsiadów. Może właśnie dziś uda Ci się spełnić czyjeś marzenie.

     • Witaj szkoło czyli szkolny piknik wawerski przed nami!

      Wszystkich poszukujących wyjątkowej rozrywki i wspólnych chwil spędzonych w gronie najbliższych zapraszamy na piknik rodzinny „Witaj szkoło”, który odbędzie się już w sobotę 02.09.2023 w przepięknym otoczeniu Plaży Romantycznej.

       

      Na małych i dużych fanów beztroskiej zabawy czekać będą dedykowane animacje oraz mega dmuchańce, które sprawią, że nasza najmłodsza część publiczności przez cały dzień będzie się świetnie bawić.

      Miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdolności w licznych grach zespołowych, konkurencjach sportowych oraz wyzwaniach rodzinnych.

      Do tego inspirujące warsztaty, które każdemu pozwolą nauczyć się czegoś nowego pod okiem profesjonalistów.

      W strefie dedykowanej dla kobiet znajdziecie inspirujące dyskusje na temat samorozwoju, porady ekspertów z dziedziny beauty i dietetyków oraz warsztaty z podstaw samoobrony.

      Ponadto podczas pikniku odbędzie się Wielka Sąsiedzka Wyprzedaż Garażowa - przygotujcie się więc na znalezienie unikalnych przedmiotów, od odzieży i obuwia po meble, książki, dekoracje, gry, zabawki i wiele więcej! Będzie to niepowtarzalna okazja do zdobycia fantastycznych skarbów w wyjątkowych cenach, a także czas spotkań z sąsiadami, możliwość nawiązania nowych znajomości i doskonała zabawa dla wszystkich.

      Jeśli masz przedmioty, których już nie potrzebujesz, a wiesz, że mogą się komuś przydać, dołącz do nas jako wystawca i sprzedaj je lub wymień się z innymi.

      Nie przegapcie okazji na wyjątkową zabawę w przyjaznej atmosferze i przepięknej scenerii najbardziej romantycznej z warszawskich plaż.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w naszym pikniku.

      Bezpłatne atrakcje, które będą na Was czekać:

      • mega dmuchańce
      • animacje dla najmłodszych
      • gry, zabawy i konkursy
      • strefa sportowa
      • strefa robotów i gier
      • warsztaty naukowe
      • bezpłatna wata cukrowa i popcorn 
      • pamiątkowa fotobudka
      • panele dyskusyjne
      • porady beauty
      • konsultacje z dietetykiem
      • warsztaty z samoobrony
      • wyprzedaż garażowa

             i wiele innych...

      Zainteresowanych udziałem w Wielkiej Sąsiedzkiej Wyprzedaży Garażowej zapraszamy do kontaktu: piknikwawerski@gmail.com, + 48 881 451 925.

      Kiedy: 02.09.2023, godz. 12:00 - 20:00

      Gdzie: Warszawa, Wawer, Plaża Romantyczna, ul. Rychnowska 15

      Wstęp bezpłatny.

      Program

      • 12:00 – 12:30 Powitanie
      • 12:30 – 13:00 Rozgrzewka, czyli zabawy i konkursy ruchowe pod sceną
      • 13:00 – 14:00 Zajęcia sportowe i zabawy z animatorem pod sceną          
      • 14:00 – 15:00 Panele dyskusyjne – spotkanie z ekspertami
      • 15:00 – 15:30 Animacje pod sceną
      • 15:30 – 16:30 Panele dyskusyjne – spotkanie z ekspertami
      • 16:30 – 17:00 Zajęcia sportowe i zabawy z animatorem pod sceną          
      • 17:00 – 18:00 Zabawy i konkursy z animatorem na scenie
      • 18:00 – 20:00 Mini Disco z animatorami

       

      źródło/https://wawer.um.warszawa.pl/-/witaj-szkolo-w-wawrze-piknik

    • ŻYCZENIA
     • ŻYCZENIA

      Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania. Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

      Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

      Życzymy Wam, by te wakacje na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. Nowo odkryte miejsca i nowo poznani ludzie, niech sprawią, że poczujecie się jeszcze szczęśliwsi. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie dobrych emocji: radości, zachwytu, dumy.

      Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży. Do zobaczenia 4 września!

      DYREKCJA

      NAUCZYCIELE 

      SP 109

    • Ostanie chwile ... już tylko świadectwo i pora ruszać na wakacje !
     • Ostanie chwile ... już tylko świadectwo i pora ruszać na wakacje !

         23 czerwca - to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie 109-tki. Już od rana, uczniowie czuli, że przyszło lato i pora opuścić szkolne mury. Zanim nastąpił ten moment, wszyscy wzięli udział w uroczystościach związanych z zakończeniem roku. Najpierw ze szkołą pożegnali się uczniowie klas pierwszych. Później swój czas mieli drugoklasiści i trzecioklasiści. Dla tych ostatnich był to bardzo wzruszający moment, ponieważ zakończyli pierwszy etap edukacji i ze smutkiem pożegnali się ze swoimi nauczycielami, którzy przeprowadzili ich przez jedne z najważniejszych chwil w życiu szkolnym. 

             Ostatnia uroczystość dotyczyła pożegnania uczniów klas IV -V–VI -VII. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, rodziców oraz najważniejszych uczestników tego spotkania – uczniów. Po krótkiej prezentacji przez uczennic  nastąpiło przemówienie pani dyrektor Hanny Ratańskiej-Szot. Zwróciła ona szczególną uwagę na bardzo dużą ilość sukcesów, jakie odnieśli uczniowie w ciągu ostatniego roku szkolnego. Można do nich zaliczyć osiągnięcia artystyczne, przedmiotowe, sportowe i inne. Również zaproszeni goście gratulowali młodzieży szkolnej ich sukcesów, a nauczycielom dziękowali za ich pracę. Szczególnie serdeczne słowa skierował do wszystkich zebranych pan Wiktor Sierociński - przewodniczacy Rady Rodziców. 

              Następnie pani Dyrektor z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi wręczyła świadectwa i nagrody dla wyróżnionych uczniów. Nagrodzeni zostali również laureaci różnych konkursów.  Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas po świadectwa szkolne. Tam nastąpiło pożegnanie z nauczycielami i kolegami.

      Wszyscy sobie wzajemnie życzyli udanych wakacji.

    • Pożegnania nadszedł czas….Już za dzień, za chwilę ...
     • Pożegnania nadszedł czas….Już za dzień, za chwilę ...

      Nadszedł czas podsumowań, wspomnień i wreszcie …pożegnania, a także podziękowań nauczycielom i innym pracownikom szkoły za włożone serce. Rozpoczyna się nowa przygoda, nowy etap w Waszym życiu.

      Pozostaniecie w naszej pamięci i Wy pamiętajcie i o nas! Powodzenia Ósmoklasiści!

      Akademia pożegnania uczniów klas  VIII odbyła się 20 czerwca 2023 r. Tradycyjnie rozpoczęto się od zatańczenia poloneza, po którym uczniowie złożyli  uroczyste ślubowanie i przekazali sztandar szkoły w ręce młodszych kolegów.

      Następnie Dyrektor Szkoły p. Hanna Ratańska-Szot, wychowawcy klas p.Urszula Kolbicz-Gajda,  p. Aleksandra Biela-Wołonciej oraz panowie Leszek Wróblewski i Rafał Goławski, a także  Przewodniczący Rady Rodziców  p. Wiktor Sierociński  wręczyli uczniom nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, wzorowe zachowanie, sukcesy sportowe oraz pracę na rzecz samorządu uczniowskiego i pracę  w wolontariacie.

      Po rozdaniu  nagród ósmoklasiści zaprezentowali swoje  umiejętności artystyczno – wokalne, recytując  wiersze, śpiewając  piosenki przy wsparciu p. Piotra Kani.

      W programie znalazł się również występ uczniów  z klas VII, którzy pożegnali swoich  starszych kolegów i koleżanki oraz  wręczyli im drobne upominki.

      Absolwentom życzymy szczęścia, radości  i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

      Pamiętajcie

      Każda piękna chwila ma swoją datę ważności …

      A czas zatrzymujemy dzięki wspomnieniom…

       

      „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy…”

      Dekoracja gotowa.

      Próby poloneza trwają

    • Fundacja Judyta
     • Fundacja Judyta

      14 czerwca 2023r. odwiedzili nas podopieczni Fundacji Judyta. Dzieci osobiście poznały przeurocze, przecudne, "niepełnosprytki” – Glorię, Frodo, Lusię i Snowego.

      Po lekcji edukacyjnej dzieciaki nauczyły się jak pomóc bezdomnym pieskom i co zrobić, aby zapobiegać ich bezdomności. Po zajęciach zostały przekazane wszystkie dary zebrane w czasie zbiórki w szkole.

      W imieniu fundacji bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie w zbiórce Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom

     • SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

      W dniu dzisiejszym grupa 0d Sówki była na obiekcie OSiR Syrenka II Marysin, gdzie odbyła się SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

      Zobaczcie jak te małe pociechy świetnie się bawiły, a przy tym aktywnie spędziły czas

      Medale wręczył Leszek Baraniewski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer oraz Dyrektor naszego ośrodka - Sylwester Rudziński

      Udział w wydarzeniu wzięła również Radna Dzielnica Wawer Joanna Buczyńska

      Świetnie było.

      Do zobaczenia za rok

       

     • WAKACJE Z KSIĄŻKĄ

      A to miej na pilnej pieczy abyś czytał kiedy tylko możesz 

      Mikołaj Rej 

      Zgodnie z zaleceniami programowymi Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. biblioteka szkolna umożliwia czytelnikom wypożyczenie książek w czerwcu na okres wakacji.

      W tym celu należy zwrócić do biblioteki wcześniej wypożyczone lektury i inne książki, najpóźniej do 21 czerwca, aby móc wypożyczyć książki na wakacje.

 • RODO

 • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
   • 22 277 11 23
   • ul. Przygodna 2
    03-991 Warszawa
    03-991 Warszawa
    Poland
 • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 371067
 • Galeria zdjęć

   brak danych